МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Cargill і MV Cargo запустили великий зерновий термінал у порту «Південний»
2019-09-09

Українська компанія MV Cargo й американська Cargill офіційно запустили новий зерновий термінал «Нептун» потужністю 5 млн тонн зернових на рік в порту «Південний». Проєкт реалізований за підтримки ЄБРР та IFC.

За словами співвласника MV Cargo і групи терміналів «ТІС» Андрія Ставніцера, вартість проєкту склала $150 млн. 

«Це найсучасніший і найбільший технологічний термінал на Чорному морі», – додав він.

З травня проєкт працює в тестовому режимі й на кінець серпня обробив близько 1,8 млн тонн зернових. Побудований та запущений причал терміналу №25 глибиною 16 м є одним із найбільш глибоководних зернових терміналів в Україні.

Термінал дозволяє одночасно зберігати 290 тис. тонн зернових, склад підлогового зберігання — до 80 тис. тонн. На терміналі 14 силосів місткістю по 15 тис. тонн, а термін завантаження судна типу Post Panamax — менш як 36 годин. Термінал також має станції розвантаження, які дозволяють обробляти в добу 790 вантажівок і 256 вагонів.

Ставніцер нагадав, що компанії почали проєкт ще у 2014 році, попри те, що Cargill втратив олійноекстракційного заводу під Донецьком через війну. Примітно, що в договорі між компаніями військовим ризиків американська компанія приділила тільки одну сторінку, у той час як ризикам, пов'язаним із корупцією в судах, — 45 сторінок.


Довідково

Спочатку, згідно з меморандумом, запуск терміналу був запланований Cargill, Адміністрацією морських портів України та MV Cargo на 2017 рік.

На початку 2016 року Cargill і MV Cargo підписали інвестугоду. По ньому американська компанія погодилася інвестувати $100 млн у будівництво зернового термінала і придбати 51% MV Cargo.

В кінці 2016-го і початку 2017-го ЄБРР і IFC виділили на будівництво зернового термінала кредити за $37 млн.
MV Cargo («М. В. Карго») було створено співзасновниками найбільшого українського приватного стивідора «ТІС» Андрієм Ставницером і його братом Єгором Гребенниковим. В групу «ТІС» входять п'ять терміналів, а також найбільша інфраструктурна мережа, що включає залізничну станцію.

Cargill — американська приватна продовольча компанія, яка працює в 68 країнах світу, займається продажем зерна, олії, цукру, інших продуктів. Крім того, є найбільшим виробником сільськогосподарської продукції.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До вересня запустять найпотужніший на Азовському морі зерновий термінал

Найбільші агрохолдинги за розміром зембанку

Джерело: https://thepage.com.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>