МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Українські овочі та фрукти прорвали блокаду ЄС
2019-09-10

Єврокомісія зняла заборону на експорт яблук, груш, томатів, баклажанів, перців з України. Торгівля з ЄС дозволить садівникам і тепличникам підтримувати вищий рівень цін на внутрішньому ринку.

«Ринок ЄС важливий для наших садівників, хоча він не найбільший – сезоні 2018/19 років до ЄС було продано близько 6 тис. тонн. Якби постачання не розблокували, втрати садівників становили б до 5 млн доларів, або 15% всієї експортного виторгу. До 4 млн доларів втратили б виробники томатів, перцю, баклажанів, але це становитиме майже 50% їх експорту», — розповів економіст інвестдепартаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Експерти продовольчого ринку прогнозують сезонне зниження цін на фрукти та овочі в Україні, передусім на яблука, але воно буде недовгим.

«У вересні варто очікувати здешевлення яблук при роздрібному продажі на 20-25%, або на 4-5 грн/кг. Груші й так не подешевшали (зараз 35-50 грн/кг), оскільки й експорт їх малий, і врожай цього року невисокий», – сказав директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найсучасніші методи зберігання яблук застосують в першому високотехнологічному сховищі

Південь стає придатним для вирощування екзотичної кудранії

Джерело: https://agroday.com.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>