МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Через нестачу води Чилі може різко знизити експорт фруктів і ягід
2019-09-17

За інформацією EastFruit, чилійський фруктовий сектор стоїть перед дуже складним завданням – терміново скоротити споживання води, не підвищивши витрат на виробництво фруктів і не погіршивши їхню якість. Засуха 2019 року різко загострила цю проблему, яка вже давно стримує подальший ріст плодоовочевої галузі цієї південноамериканської країни.

Чилійський уряд навіть оголосив надзвичайний стан сільського господарства деяких штатів.

За оцінками місцевих виробників, посуха 2019 року відіб'ється, насамперед, на тих фруктах, прибирання яких буде проводитися з січня по березень. Найменше постраждає урожай чорниці та черешні. Лохину Чилі почне експортувати вже в листопаді, і сезон збирання та експорту триватиме до березня-квітня. Правда в березні-квітні значна частина ягоди буде експортована з холодильників. Сезон експорту черешні почнеться теж в листопаді, але завершиться вже в січні.

Трохи більше від посухи постраждають врожаї персика, нектарина, сливи та столового винограду. При цьому урожай ранніх сортів, прибирання яких починається в грудні, швидше за все буде не гірше, ніж роком раніше.

До речі, саме більш пізні сорти чилійського столового винограду, на думку фермерів, постраждають найбільше від посухи. Також може знизитися урожай яблука, груші й ківі. Чилійське яблуко вже в березні починає конкурувати з яблуком з Європи на ринках Близького Сходу та Південно-Східної Азії, а також у досить істотних обсягах, і поставляється в Європу.

Найімовірніше, внаслідок посухи середня врожайність яблука знизиться, а розмір плодів буде менше, ніж зазвичай. Аналогічна ситуація очікується також з ківі й столового винограду пізніх сортів.

Аналітики EastFruit відзначають, що Чилі є найбільшим експортером фруктів у південній півкулі й одним з найбільш успішних прикладів розвитку експорту. В перерахунку на одного жителя, Чилі є світовим лідером з експорту власних фруктів. Експорт чилійських фруктів приносить близько $350 виторгу в розрахунку на кожного жителя країни. Це майже у вісім разів більше, ніж у світового лідера за обсягом експорту, яким є США. У Нідерландів виторг на кожного жителя трохи більше, ніж у Чилі, проте основна частина нідерландського експорту фруктів – це реекспорт фруктів, в тому числі й з Чилі. Також Чилі експортує на 58% більше фруктів в розрахунку на одного жителя, ніж Іспанія, займає друге місце у світі за загальним обсягом експорту.

Оскільки фрукти на 70-80% складаються з води, то експорт фруктів – це, по суті, експорт водних ресурсів країни. У провінціях, де гостро відчувається дефіцит прісної води, жителі навіть влаштовують акції протесту, вимагаючи скоротити обсяги вирощування фруктів, або, принаймні, припинити розширення площ під садами й виноградниками.

Асоціація експортерів фруктів Чилі вже активно працює над планами підвищення ефективності використання водних ресурсів, без шкоди для фруктового бізнесу. Зокрема, мова йде про інвестиції в технології опріснення морської води, а також про перспективи будівництва десятків великих водних резервуарів для накопичення прісної води, яку можна було б більш ефективно використовувати для зрошення сільськогосподарських культур.

Проте всі ці плани є довгостроковими, а проблему треба вирішувати вже зараз. Нині води для зрошення на всіх не вистачає. Тому, практично всі учасники ринку прогнозують зниження обсягів експорту чилійських фруктів, особливо яблук, винограду і ківі, у 2020 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські овочі та фрукти прорвали блокаду ЄС

Джерело: https://east-fruit.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>