МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Corteva Agriscience активно рекламує аграрні професії серед молоді
2019-10-10

Сьогодні в Україні через відсутність доступної інформації про сільське господарство молодь не зацікавлена в роботі у цій сфері. Це може стати серйозним бар’єром на шляху до забезпечення продовольчої безпеки. 

Міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience презентувала результати Всеукраїнського дослідження щодо ставлення молодого покоління до роботи в сільському господарстві. Основним завданням масштабного онлайн опитування, проведеного Corteva Agriscience за підтримки аналітичного агентства Proinsight Lab у всіх регіонах країни, стала розробка рекомендацій для учасників сільськогосподарського бізнесу по залученню молоді та вихованню наступного покоління фермерів. Дослідження визначило імідж сільського господарства і його працівників серед підлітків і батьків, а також ставлення респондентів до сільського господарства в цілому.

Всього в опитуванні взяли участь понад 1000 міських і сільських жителів з різних регіонів України. До них увійшли підлітки у віці 14-18 років і батьки дітей цього віку.

З усіх опитаних лише 2% підлітків обирають професію аграрного спрямування або роботу в сільськогосподарській галузі. Причому, залученість батьків в сільському господарстві не сильно впливає на вибір дітей — серед дітей, чиї батьки працюють в сільському господарстві, агропрофесії вибирають тільки 4%, а бажання працювати в сільському господарстві обрали 6% серед цих дітей. Серед батьків, що працюють в сільському господарстві, тільки 2% побажали б дітям освоїти агропрофессії або знайти роботу в цій галузі. Батьки, які не залучені в сільському господарстві, взагалі не рекомендують дітям аграрний напрямок.Згідно з дослідженням, більшість підлітків обирають професії напрямку ІТ, медицини та фармацевтики, а також творчі спеціальності, готельно-ресторанний бізнес та туризм. Рекомендації батьків переважно збігаються з вибором підлітків.

Для більшості учасників опитування сільське господарство виявилося незнайомою сферою діяльності, і саме це є ключовою причиною відсутності вибору на користь сільського господарства під час планування кар'єри (52% підлітків, 49% батьків). Більше третини опитаних підлітків (38%) також заявили, що ця галузь їм нецікава. При цьому, рівень знання сільськогосподарських спеціальностей серед підлітків в Україні виявився не досить високим – загалом 21% опитаних підлітків не змогли пригадати жодної сільськогосподарської спеціальності, а найвідомішими агроспеціальностями були названі: агроном, тракторист і ветеринар.
Переважна більшість відповідей продемонструвала лояльне ставлення до сільського господарства: 58% дітей і 63% батьків погодилися з тим, що сільське господарство розвивається і що це технологічна галузь. Показово, що у відповідях більшості підлітків і батьків відсутній стереотип про те, що сільське господарство — це чоловіча професія. Хоча варто зазначити, що серед опитаних роботу в сільському господарстві обирають, в основному хлопчики, які живуть в селах або невеликих населених пунктах. Крім того, загалом 10% дітей і 17% дорослих не вибрали сільське господарство для майбутньої діяльності через те, що вважають, що в цій галузі немає гідного заробітку.

Дослідження виявило, що ключовими проблемами для підготовки нового покоління працівників сільського господарства України сьогодні є низький рівень знання про галузь у більшості населення країни та неправильне уявлення про сільськогосподарську працю, яке не відповідає рівню професійних амбіцій підлітків та їхніх батьків. Щоб залучити молодь до роботи в сільському господарстві, доцільно знайомити молодь і батьків із сільським господарством, формувати позитивний імідж галузі. При цьому для комунікації з молоддю необхідно використовувати ті канали, які впливають на їхнє життя. 

Визначаючи значущість інших людей у ​​виборі професії, повний вплив на українських підлітків, на думку самих дітей, чинять в рівній мірі батьки / родичі та соціальні мережі / блогери (по 12%), далі значний вплив здійснюють психологи / соціальні / медичні працівники (10%), і лише потім – друзі (9%) та вчителі (8%).«Велика частка молоді, залученої в сільському господарстві, є одним з ключових факторів успішного досягнення глобальних продовольчих цілей. Всі учасники сільськогосподарської галузі повинні працювати разом над розвитком нового покоління аграріїв, — прокоментував Сергій Харін, Керівник бізнесу компанії Corteva Agriscience в Східній Європі. - Corteva Agriscience на глобальному і локальному рівнях вже реалізовує ряд проєктів, спрямованих на залучення молоді. І ми провели це фундаментальне дослідження з метою проаналізувати відношення молоді до сільського господарства і визначити реальні причини, через які галузь опинилася в ситуації, коли не вистачає молодої робочої сили».

«Результати допоможуть нам, а також всім учасникам АПК розробити план дій, щоб мотивувати молоде покоління будувати кар'єру в сільському господарстві, а саму галузь сприймати, як перспективну, високотехнологічну та інноваційну діяльність, — повідомила Анна Бабіч, менеджер з корпоративних комунікацій в Центральній і Східній Європі Corteva Agriscience. - Згідно з результатами опитування, українська молодь мало знайома з галуззю, а при виборі професії сильно залежить від соціальних мереж. Саме тому ми спробували абсолютно новий для сільського господарства інструмент комунікації — колаборації з популярними блогерами, щоб привернути увагу якомога більшої кількості підлітків і розповісти їм про перспективи роботи в нашій сфері».Так, в рамках унікального проєкту українській Youtube-спільноті вже доступні для перегляду три відеоролики ключових лідерів думок серед молоді в різних категоріях:Відео активно набирають перегляди й коментарі, залучаючи молодь і розповідаючи про переваги роботи в агросекторі. Цей унікальний на українському ринку проєкт від Corteva Agriscience доводить, що в сільському господарстві можливо і необхідно використовувати інноваційні підходи для спілкування з молоддю.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Випускники факультету "Агроінженерія" - ті, за ким ганяються агрохолдинги

Агроном - це непрестижно? Вісім молодих спеціалістів зруйнують цей стереотип!


Джерело: https://propozitsiya.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
06.12.2019
На Херсонщині виготовляють в'ялені помідори за італійським рецептом
У виробництві в’ялених помідорів не використовуються ні стабілізатори, ні консерванти, ні оцет – лише самі томати, сіль, часник, олія та спеції
05.12.2019
Українським фермерам частково компенсуватимуть витрати на купівлю землі
Держава запустить проєкт здешевлення кредитів для малих та середніх фермерів і створить Фонд кредитування землі
04.12.2019
У США запатентували першу у світі «молекулярну каву»
Виглядає і пахне вона як звичайна кава, але на смак більш м’яка та менш гірка, оскільки виготовлена без використання бобів

Статті

всі статті >>
25.11.2019
11 найсучасніших рішень для точного землеробства родом із Великобританії
Провідні британські IT-компанії представили сучасні технології та нові підходи ведення господарства на виставці агротехнологій Future Farm Technology Expo 
18.11.2019
Аграрні надбання 2019 року в інфографіці. Перші підсумки
Цифри допоможуть відстежити основні тенденції ринку, зорієнтуватися, як аграрна Україна прожила 2019 рік та куди рухатиметься у 2020-му
12.11.2019
Плинність кадрів — серйозна шкода для бізнесу
Які основні причини плинності кадрів у сільському господарстві сьогодні та як уникнути збитків від втрати кваліфікованого персоналу