МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Corteva Agriscience активно рекламує аграрні професії серед молоді
2019-10-10

Сьогодні в Україні через відсутність доступної інформації про сільське господарство молодь не зацікавлена в роботі у цій сфері. Це може стати серйозним бар’єром на шляху до забезпечення продовольчої безпеки. 

Міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience презентувала результати Всеукраїнського дослідження щодо ставлення молодого покоління до роботи в сільському господарстві. Основним завданням масштабного онлайн опитування, проведеного Corteva Agriscience за підтримки аналітичного агентства Proinsight Lab у всіх регіонах країни, стала розробка рекомендацій для учасників сільськогосподарського бізнесу по залученню молоді та вихованню наступного покоління фермерів. Дослідження визначило імідж сільського господарства і його працівників серед підлітків і батьків, а також ставлення респондентів до сільського господарства в цілому.

Всього в опитуванні взяли участь понад 1000 міських і сільських жителів з різних регіонів України. До них увійшли підлітки у віці 14-18 років і батьки дітей цього віку.

З усіх опитаних лише 2% підлітків обирають професію аграрного спрямування або роботу в сільськогосподарській галузі. Причому, залученість батьків в сільському господарстві не сильно впливає на вибір дітей — серед дітей, чиї батьки працюють в сільському господарстві, агропрофесії вибирають тільки 4%, а бажання працювати в сільському господарстві обрали 6% серед цих дітей. Серед батьків, що працюють в сільському господарстві, тільки 2% побажали б дітям освоїти агропрофессії або знайти роботу в цій галузі. Батьки, які не залучені в сільському господарстві, взагалі не рекомендують дітям аграрний напрямок.Згідно з дослідженням, більшість підлітків обирають професії напрямку ІТ, медицини та фармацевтики, а також творчі спеціальності, готельно-ресторанний бізнес та туризм. Рекомендації батьків переважно збігаються з вибором підлітків.

Для більшості учасників опитування сільське господарство виявилося незнайомою сферою діяльності, і саме це є ключовою причиною відсутності вибору на користь сільського господарства під час планування кар'єри (52% підлітків, 49% батьків). Більше третини опитаних підлітків (38%) також заявили, що ця галузь їм нецікава. При цьому, рівень знання сільськогосподарських спеціальностей серед підлітків в Україні виявився не досить високим – загалом 21% опитаних підлітків не змогли пригадати жодної сільськогосподарської спеціальності, а найвідомішими агроспеціальностями були названі: агроном, тракторист і ветеринар.
Переважна більшість відповідей продемонструвала лояльне ставлення до сільського господарства: 58% дітей і 63% батьків погодилися з тим, що сільське господарство розвивається і що це технологічна галузь. Показово, що у відповідях більшості підлітків і батьків відсутній стереотип про те, що сільське господарство — це чоловіча професія. Хоча варто зазначити, що серед опитаних роботу в сільському господарстві обирають, в основному хлопчики, які живуть в селах або невеликих населених пунктах. Крім того, загалом 10% дітей і 17% дорослих не вибрали сільське господарство для майбутньої діяльності через те, що вважають, що в цій галузі немає гідного заробітку.

Дослідження виявило, що ключовими проблемами для підготовки нового покоління працівників сільського господарства України сьогодні є низький рівень знання про галузь у більшості населення країни та неправильне уявлення про сільськогосподарську працю, яке не відповідає рівню професійних амбіцій підлітків та їхніх батьків. Щоб залучити молодь до роботи в сільському господарстві, доцільно знайомити молодь і батьків із сільським господарством, формувати позитивний імідж галузі. При цьому для комунікації з молоддю необхідно використовувати ті канали, які впливають на їхнє життя. 

Визначаючи значущість інших людей у ​​виборі професії, повний вплив на українських підлітків, на думку самих дітей, чинять в рівній мірі батьки / родичі та соціальні мережі / блогери (по 12%), далі значний вплив здійснюють психологи / соціальні / медичні працівники (10%), і лише потім – друзі (9%) та вчителі (8%).«Велика частка молоді, залученої в сільському господарстві, є одним з ключових факторів успішного досягнення глобальних продовольчих цілей. Всі учасники сільськогосподарської галузі повинні працювати разом над розвитком нового покоління аграріїв, — прокоментував Сергій Харін, Керівник бізнесу компанії Corteva Agriscience в Східній Європі. - Corteva Agriscience на глобальному і локальному рівнях вже реалізовує ряд проєктів, спрямованих на залучення молоді. І ми провели це фундаментальне дослідження з метою проаналізувати відношення молоді до сільського господарства і визначити реальні причини, через які галузь опинилася в ситуації, коли не вистачає молодої робочої сили».

«Результати допоможуть нам, а також всім учасникам АПК розробити план дій, щоб мотивувати молоде покоління будувати кар'єру в сільському господарстві, а саму галузь сприймати, як перспективну, високотехнологічну та інноваційну діяльність, — повідомила Анна Бабіч, менеджер з корпоративних комунікацій в Центральній і Східній Європі Corteva Agriscience. - Згідно з результатами опитування, українська молодь мало знайома з галуззю, а при виборі професії сильно залежить від соціальних мереж. Саме тому ми спробували абсолютно новий для сільського господарства інструмент комунікації — колаборації з популярними блогерами, щоб привернути увагу якомога більшої кількості підлітків і розповісти їм про перспективи роботи в нашій сфері».Так, в рамках унікального проєкту українській Youtube-спільноті вже доступні для перегляду три відеоролики ключових лідерів думок серед молоді в різних категоріях:Відео активно набирають перегляди й коментарі, залучаючи молодь і розповідаючи про переваги роботи в агросекторі. Цей унікальний на українському ринку проєкт від Corteva Agriscience доводить, що в сільському господарстві можливо і необхідно використовувати інноваційні підходи для спілкування з молоддю.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Випускники факультету "Агроінженерія" - ті, за ким ганяються агрохолдинги

Агроном - це непрестижно? Вісім молодих спеціалістів зруйнують цей стереотип!


Джерело: https://propozitsiya.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
16.10.2019
LNZ Group зараховано до Європейської Бізнес Асоціації
Вступ до асоціації дає можливість компанії налагоджувати партнерські відносини з урядом і провідними міжнародними компаніями, а також сприяє професійному зростанню працівників компанії
15.10.2019
Єдиний в Україні банк сиру вже приваблює туристів
На Херсонщині відкрили незвичайний банк. Туди на зберігання складають не гроші, а сир
15.10.2019
Скільки органічних ягідників в Україні
Насадження малини посідають перше місце в переліку вітчизняних органічних плантацій

Статті

всі статті >>
16.10.2019
Професії АПК, яких у 2030 році може вже не бути
Бухгалтери, юристи, секретарі та водії потрапили до переліку професій сфери агро, які можуть зникнути до 2030 року 
10.10.2019
Corteva Agriscience активно рекламує аграрні професії серед молоді
Міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience презентувала результати Всеукраїнського дослідження щодо ставлення молодого покоління до роботи в сільському господарстві. Результати наводять на роздуми
30.09.2019
Ягідний парадокс: ні зібрати, ні продати
Через дефіцит робочих рук і низьку платоспроможність покупців цей сезон виявився складним для ягідників України