МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Єдиний в Україні банк сиру вже приваблює туристів
2019-10-15

На Херсонщині відкрили незвичайний банк. Туди на зберігання складають не гроші, а сир. 

Спеціальне сховище зі стабільним мікрокліматом відкрили батько й син Едуард та Данило Репілевські. Банк сиру, аналогів якому немає в Україні, знаходиться в селі Мар’янівка Каховського району. 

Для початку туди вже заклали на дозрівання два центнери твердого сиру. І сир не простий – його виготовляють з добірного козячого молока, яке дають дві сотні кіз елітної альпійської породи з нової ферми сімейного підприємства.

“Той сир вітчизняного виробництва, який нині продають у магазинах та на ринках по всій області, є молодим, із витримкою від місяця до трьох. До того ж, він з коров’ячого молока та здебільшого не дуже якісний. Ми ж плануємо витримувати козячий сир від року до п’яти, і тільки потім частувати ним справжніх знавців та гурманів”, – каже Данило Репілевський.Козяча ферма та єдиний на Херсонщині банк сиру уже стали популярною туристичною атракцією.

Сюди влітку вчащають стільки туристів, що для них відкрили хостел на двадцять місць і кафе, де проводять дегустації продукції. Дегустувати таки є що: сімейне підприємство Репілевських уже зараз випускає 48 сортів сиру – із різноманітними вишуканими травами, оливками, і навіть шоколадом! Окрім сиру – йогурти із наповнювачем зі свіжих ягід, сметана і навіть масло. Все без жодних сурогатів чи сумнівних добавок на кшталт пальмової олії.

А ферму селяни жартома називають «салоном краси» для кіз: тваринки тут просто одна в одну. Для них – автоматичний прилад для… чухання, система клімат-контролю, навіть раціони, «розумні» доїльні апарати, і навіть смачні раціони, спеціально розроблені науковцями Інституту тваринництва степових районів «Асканія-Нова». Тож чотириногі красуні справно дають по три літри добірного молока на день, та лащаться до своїх доглядачів.Смаколики з козячого молока для пересічних мешканців Херсонщини – не дуже звичні продукти. Та їх, схоже, вони вже встигли розкуштувати: до трьох тонни сирів та йогуртів з Мар’янівки «розлітаються» щомісяця. І це тільки у містах Херсон та Нова Каховка!

Тож надалі Едуард і Данило Репілевські планують свій агробізнес розвивати: нині будують нову сироварню, а в перспективі хочуть докупити ще чотириста племінних кіз у Франції. Може, з часом і витриманий сир з власного банку туди експортуватимуть, вражаючи вибагливих французьких гурманів кулінарними шедеврами з таврійських степів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті відкрили крафтову гуцульську "Бриндзарню"

Вівці та кози України потраплять в єдиний електронний реєстр

Джерело: https://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>