МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Парадокс: В АПК гострий дефіцит кваліфікованих кадрів
2019-11-04

За 3 роки в Україні кількість безробітних на 10 вакансій в агросекторі знизилося в 16,7 раза — з 50 до 3 осіб.

За даними статистики, ще у 2017 році на 10 вакансій доводилося 50 безробітних, у 2018 році — чотири, а в цьому році вже всього три працівники на кожні 10 вакансій.

Виїзд за кордон сильно скоротив чисельність безробітних в Україні і в багатьох регіонах породив гострий дефіцит робочих рук. Слідство цих змін полягає в тому, що при пошуку роботи кандидати стають більш вимогливими до умов праці, питань медичного страхування, пільг тощо.

Наразі в Україні налічується 17 аграрних університетів, три агроінститути, дві агроакадемії, 86 агроколеджів і технікумів навчають зараз близько 153 тис. студентів. З них 90 тис. осіб — коштом бюджету.

Щороку в розпорядженні АПК — 30 тис. випускників. А це, за оцінками експертів, на 20 тис. більше, ніж здатна прийняти галузь.

«Парадокс, але одночасно в країні утворився гострий дефіцит кваліфікованих кадрів робочих спеціальностей. При цьому досвідчені працівники не володіють новими знаннями в агротехнології. Ті, кому за 40, а це кістяк галузі, важко піддаються навчанню сучасним практикам», — стверджують фахівці.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: За останній рік в "Укрлендфармінг" прийшло працювати багато молоді

Де найбільше платять агрономам?

Джерело: https://superagronom.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>