МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

ФАО занепокоєні масовою фальсифікацією меду
2019-11-15

Фальсифікація харчових продуктів сьогодні є одним із глобальних викликів для виробників. ФАО (ООН) зібрали під своїм керівництвом в Римі експертів і фахівців для ідентифікації шахрайства з харчовими продуктами, а також для визначення можливих кроків подолання проблеми. 

На воркшопі із запобігання харчовому шахрайству особливу увагу було відведено меду. Україна, як провідна країна-виробник меду, представила медову індустрію та винесла проблему фальсифікації меду на загальне обговорення.

У світі існує безліч форм фальсифікації меду. Найпоширенішими є додавання цукрових сиропів (наприклад кукурудзяного, тростинного, бурякового, рису і т.д.), зміна географічного або ботанічного походження, і підгодівля бджіл під час активного збору нектару.

Проте з розвитком торгівлі методи шахрайства щороку стають все більш досконалими. Яскравим прикладом є мед Манука, один із найдорожчих видів меду. У Новій Зеландії щорічно виробляється близько 2-3 тисячі тонн справжнього меду Манука, при цьому обсяг торгівлі в усьому світі сягає 10 тисяч тонн. Тобто, продажі “меду Манука” випереджають виробництво на 300%.

За оцінками фахівців, шахрайство з харчовими продуктами обходиться світовій харчовій промисловості приблизно в 30 мільярдів євро щорічно. Мед, згідно з дослідженнями США, входить до ТОР-3 продуктів, після молока й оливкової олії, які найбільш часто піддаються фальсифікації. Причини — це високі привабливі ціни на натуральний продукт та дешеві замінники й сиропи, які складно виявити, а також дорогі та не завжди доступні інструменти для такого аналізу.

Також, експерти вказали на багато інших проблемних точок індустрії. Наприклад, 100% внутрішнього ринку Чилі — це фальсифікований сиропами мед. Понад 20% роздрібно фасованого меду в ЄС має ознаки наявності неприродного походження цукрів або ненатуральності походження.

Нагадаємо, що Мінагрополітики запустило безкоштовний онлайн-курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач».

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Соняшниковий мед визнали найкориснішим медом в Україні

Джерело: https://agronews.ua/

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>