МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

На Херсонщині виготовляють в'ялені помідори за італійським рецептом
2019-12-06

Двоє шкільних друзів Андрій Бігленко та Дмитро Моцак у 2015 році заснували свій бренд «Українські в’ялені помідори».

Експерименти з помідорами підприємці почали після того, як самі покуштували італійський делікатес. Майбутні підприємці зрозуміли, що в Україні ніша вільна – і почали свої гастрономічні експерименти зі звичайної кухні. Спочатку в’ялили їх на кухні, потім створили крафтове виробництво. 

«Спочатку мій товариш спробував зів’ялити томати в себе на кухні. Потім ми вчилися, робили, дивилися, як це роблять італійці» – розповів Андрій Бігленко.

Після удалих експериментів підприємці налагодили власне крафтове виробництво. І смаки в’ялених помідорів оцінили гурмани. Підприємці співпрацювали з мережею ресторанів Salateira, Il Molino, Okko. Для деяких з них навіть розробили спеціальну рецептуру. Зараз розповсюджують продукції через магазини для веганів, а також домовляються з мережами «Сільпо» та «Ашан».

Зараз у лінійці вже 5 смаків продукту і три види паштет-соусу із в’яленими помідорами (гострий та лагідний).

Підприємці пишаються тим, що їхній продукт повністю натуральний. У виробництві в’ялених помідорів не використовуються ні стабілізатори, ні консерванти, ні оцет – лише самі томати, сіль, часник, олія та спеції.100 гривень за маленьку баночку

«Ми не просто в’ялимо помідори, ми граємо з їх смаком», – говорять творці «Українських в’ялених помідорів».

Коштує 275 грамів продукту 100 гривень. Уся річ у тому, що на таку баночку йде від 1 до 2 кг свіжих томатів.

Дмитро Моцак розповів, як виготовляють делікатний продукт. Процес сушки (дегідрації) займає не один день і вимагає ретельного контролю температури. Використовується спеціальне обладнання. На виготовлення партії в’ялених томатів часом йде кілька днів. Із сировиною на степових просторах Херсонщини, де традиційно вирощують помідори, наразі проблем немає.

Підприємці поділилися секретами смаків. Усе залежить від спецій. У «Класичний смак» додають базилік, орегано, часник і соняшникову та оливкову олії. Також виготовляють «Пікантний смак», «Оригінальний», «Пекучі помідори» та інші.

«Я сам дуже люблю в’ялені помідори. Вони ідеально підходять до піци, стейків, під вино. Як на мене, – це ідеальний продукт до м’яса. В Італії, наприклад, роблять паніні, додають в різні види пасти», – каже Дмитро Моцак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виробник консервованих овочів ТМ "Стодола" розширює виробництво

Найменші помідори у світі важать 2 грами

Джерело: https://agronews.ua/

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>