МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Microsoft виділить $2 млн на розробку технологій штучного інтелекту для сільського господарства та екології
2017-08-11

Microsoft вже брала участь спільно з Google, Facebook та іншими світовими компаніями у партнерському проекті, присвяченому штучному інтелекту. Тепер компанія розробила нову програму фінансової допомоги стартапам, які займаються розвитком технологій штучного інтелекту. Особлива увага зосереджена на підвищенні громадського іміджу штучного інтелекту, оскільки в суспільстві, окрім позитивного, часто панує і критичне відношення до подібних технологій.

Штучний інтелект для сільського господарства

Компанія оголосила про запуск ініціативи "AI for Earth" на зустрічі в Лондоні. Світовий гігант інвестує близько 2 млн доларів у розвиток різних проектів. Очолювати цю програму буде головний екологічний експерт Microsoft - Лукас Джоппа.

"AI for Earth" - це не лише грошові гранти. Як показують інвестиції у рамках програми Microsoft Ventures, компанія готова як залучати кошти, так і брати активну участь у розвитку найцікавіших проектів. Ця програма зможе визначати цікаві проекти з усієї різноманітності пропозицій, при цьому заохочувати їх до використання деяких служб і сервісів Microsoft.

Попередній досвід роботи Microsoft у сфері штучного інтелекту

Компанія вже встигла запустити декілька нових проектів, присвячених розвитку сфери штучного інтелекту: проект по співпраці з Амстердамською лабораторією машинного навчання; декілька експериментальних продуктів, що використовують штучний інтелект (PowerPoint Presentation Translator). Також було створено дослідницьку групу з питань штучного інтелекту (Microsoft Research AI group), і засновано "Раду експертів", яка перебуває під безпосереднім керівництвом головного офісу.

На сьогодні вже створили та продовжують створювати безліч додатків штучного інтелекту для заміни або удосконалення вже наявний IT- сервісів. Винайдені та випущені у виробництво роботи для заводів.Запускають сервіси, які надають послуги з кібербезпеки. Проте, сама концепція "AI for Earth" трохи інша. Microsoft займається пошуком нових проектів, які будуть використовувати штучний інтелект для вирішення проблем в сільському господарстві та екології.

Це цікавий і важливий поворот для майбутнього існування штучного інтелекту, адже багато хто продовжує перейматися тим, що машинний інтелект зможе замінити людей або вплине на приватність.

Перші проекти вже працюють

До цього моменту є всього три проекти, які змогли отримати фінансову допомогу від "AI for Earth". Перший займається моніторингом природних ресурсів, другий - охороною біологічної різноманітності.

А от третій проект реалізують у сфері сільського господарства. В Індії Microsoft співпрацює з Міжнародним науково-дослідним інститутом сільськогосподарських культур для напівпосушливих тропіків (ICRISAT), що є представництвом ООН. Мета проекту - забезпечити ферми пристроями для аналізу даних, які дозволять поліпшити врожайність сільськогосподарських культур, понизити собівартість виробництва і вплив на зміну клімату.

Програма має декілька цілей: знайти цікаві для Microsoft стартапи у сфері розробок штучного інтелекту, а також спонукати їх до використання послуг і програм самої компанії; позиціонувати Microsoft як важливого гравця в даній сфері, який збирається використовувати штучний інтелект для ширших перспектив.

За матеріалами: http://aggeek.net

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>