МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

10 найцікавіших аграрних стартапів 2019 року
2020-01-08

Згідно з прогнозами вчених, до 2050 року населення планети зросте до 10 мільярдів, а значить потребуватиме збільшення світового виробництва харчових продуктів на 70%. Фермери вже задумуються про розробку нових методів для істотного підвищення продуктивності своїх господарств.

Істотно спростити ведення сільського господарства вдається завдяки застосуванню нових технологій. FertilizerDaily зібрав 10 агротехнологічних стартапів 2019 року, на які варто звернути увагу.

EAgronom — естонський стартап, який розробляє програмне забезпечення для управління фермою. Продукт дозволяє вести облік операцій в полях, управляє зберіганням, логістикою і допомагає в проведенні складних розрахунків. Доступ до системи можливий як через веб-інтерфейс, так і через мобільну платформу.

Augmenta — дана система дозволяє фермерам отримувати повну картину про стан здоров’я і якості вирощуваних культур за допомогою PnP-пристрою, сканує і аналізує рослини в міру руху трактора по полю. Відео дані, що записуються в 4K дозволяють фіксувати кожен сантиметр поля, але і за допомогою розумного програмного забезпечення спрощують завдання по автоматизації, такі як внесення добрив. Згідно з результатами проведених тестів, такий «польовий аналізатор» дозволяє на 12% збільшити продуктивність полів і на 15% підвищити рівень білка в урожаї, використовуючи при цьому на 13% менше агрохімікатів.Eden Advanced Technologies — голландський стартап, який розробляє і виробляє повністю автономні міські ферми. Так, фірма розробила аеропонний модуль, здатний вирощувати 35 різних сільськогосподарських культур, включаючи салат, кухонні трави, томати, паприку, полуницю і боби. Головною перевагою ферм такого типу є те, що рослини вирощуються в повністю контрольованому середовищі, що не залежить від пори року і погодних умов, а також без використання шкідливих пестицидів, гербіцидів та інших препаратів.

Sencrop є піонером в області «підключеного сільського господарства». Клієнту пропонується цілий ряд польових сенсорів і платформа обробки даних. Сенсорна мережа Sencrop реєструє температуру повітря, гідрометрії, вологість поверхні листя і швидкість вітру, надаючи користувачу як дані в режимі реального часу, так і рекомендації щодо подальших дій. На початку 2019 року стартап залучив $10 млн інвестицій.Faromatics — іспанська стартап, що виробляє роботів для птахівництва. Так, робот ChickenBoy, озброєний мережею сенсорів і камер, дозволяє інспектувати пташник і вимірювати якість повітря, вологість і температуру, так само як і перевіряти роботу обладнання. На додаток до цього машина здатна знаходити мертвих птахів, проводити аналіз курячого гною і виявляти кишкові захворювання.Gamaya — швейцарська компанія, яка використовує дрони та штучний інтелект для надання фермеру детальної картини станом води та добрив на фермі, якість врожаю і необхідності використання засобів захисту рослин. Стартапом вже зацікавилися такі інвестори, як колишній глава Nestlé Пітер Брабек (Peter Brabeck), компанії Philip Morris і Mahindra and Mahindra.AgroSustain — підрозділ Лозаннського університету (Швейцарія) розробив технологію, що запобігає розвиток грибкових патогенів у фруктах і овочах на 80%. Створений продукт AgroShelf + являє собою нетоксичний розчин, розпорошується на врожаї та продовжує термін зберігання фруктів та овочів щонайменше на один тиждень. Заснований у 2018 році стартап AgroSustain вже завоював безліч нагород і грантів у Швейцарії та Європі за своє рішення по боротьбі з харчовими відходами.Karnott — стартап розробляє програмні й апаратні рішення зі спостереження за сільськогосподарським обладнанням. Встановлений апаратний модуль на тракторах, причепах і сівалках збирає всі необхідні дані, які згодом обробляються відповідним програмним забезпеченням. В результаті фермер отримує потужний інструмент для зниження витрат, пов’язаних з механізацією.LettUs Grow — британський виробник аеропонних рішень по вирощуванню салату, листової зелені та кухонних трав. Замість ґрунту культури поміщені в насичений нутрієнтами розчин, в результаті чого досягається збільшення швидкості росту на 70%, а витрати води знижуються на 95%. З огляду на зростання кількості світового населення, міські ферми такого типу можуть стати фермами майбутнього.Sabi Agri — французький стартап, який розробляє і виробляє електричні трактори. Його флагманський продукт Alro є роботизований електричний трактор, що володіє подібною з традиційними машинами потужністю. Час роботи трактора може досягати 8 годин, а його експлуатація обходиться в 6 разів дешевше в порівнянні зі звичайними тепловими тракторами. Стартап пропонує моделі для садівників і виноробів.ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: В Амстердамі відкриють найбільшу в ЄС платформу агростартапів

Agritech-стартап українських розробників високо оцінили на світовому конкурсі у Швейцарії

Джерело: https://agronews.ua/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
31.03.2020
Відкриття ринку землі: Плюси та мінуси
Як відкриття ринку землі вплине на економіку України та які негативні й позитивні наслідки матиме 
30.03.2020
Агрофірма з Київщини закупила засоби захисту для районних лікарень
Як показав досвід інших країн, важливим є надійний захист медичних працівників, аби уникнути зараження лікарів та медсестер
30.03.2020
Стартап зі створення еко-готелю переміг на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт
Призеркою конкурсу стала студентка другого курсу Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка"

Статті

всі статті >>
27.03.2020
Світове сільське господарство в період пандемії: Проблеми, прогнози, факти
Поки запаси продовольства дозволяють відносно безболісно переживати кризу. Але всім нам потрібно бути готовим до того, що вже скоро доведеться платити за їжу більше ніж ми звикли
13.03.2020
Швидкий фідбек і можливість зайти в поля: Новий проєкт UKRAVIT і SmartFarming допомагатиме українським стартапам
"Хочемо показати стартаперам, які можливості існують у сільському господарстві, щоб вони створювали продукти, а не просто продавали себе і свої знання в іншу країну".
25.02.2020
Агрофірма з Полтавщини повністю відмовилась від газу на користь кукурудзяних качанів
Співпраця з насіннєвим заводом Corteva Agrisciences допомогла господарству повністю перейти на біопаливо з кукурудзяних качанів. Тепер ним не лише опалюють контору, підшефні школу й дитсадок, а й продають замовникам з інших регіонів