МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Вермиферми за українською технологією набувають популярності у світі
2020-01-10

Український технолог Михайло Бондаренко відкриває ферми з виробництва біогумусу по всьому світу. Першу ферму з переробки гною каліфорнійським хробаком він запустив у 2014 р. в Хмельницькому. Сьогодні ж такі вермиферми працюють у Полтаві, Сумах, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі, а також Узбекистані, Португалії та Італії. 

Загалом українець Михайло Бондаренко займається виробництвом біогумусу протягом 13 років.

«Ми використовуємо коров’ячий і кінський гній у співвідношенні 50% на 50%. За допомогою спеціального обладнання перемішуємо його в однорідну масу, стабілізуємо показники Ph і запускаємо червоного каліфорнійського хробака, який все переїдає», — повідомив технолог.

Михайло Бондаренко також додав, що цікавість до гумусу була прищеплена йому дідом, який був одним з перших місцевих розробників технологій із виробництва біомаси хробака і рідких гумінових добрив.

У 2014 р. було відкрито першу вермиферму в Хмельницькому.

Першу ж закордонну ферму було відкрито у 2018 р. в Узбекистані.

За словами Михайла Бондаренка, фермер Тахер Аке з Узбекистану зацікавився технологією українця, побачивши один із його роликів на YouTube і запросив його під ключ запустити завод із виробництва рідких гумінових добрив і, відповідно, вермиферму. Згодом подібні пропозиції надійшли з Португалії та Італії.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМЕУ: Органічні відходи - 100% органічне добриво: Як компанія з утилізації сміття виробляє біогумус

Наступного року на вулицях Рівного встановлять компостери

Джерело: https://kurkul.com/

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>