МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Єдиний у світі Музей медоваріння знаходиться на Київщині
2020-01-13

Нині почесного пасічника і медовара України знають в народі під псевдонімом “Дід Василь”. І він своїм життям щодня доводить, що бджоли – то поклик душі. 

Колись доцент кафедри медичної радіофізики Національного університету імені Т. Г. Шевченка Василь Соломка досліджував діагностичні медичні прилади, а тепер успішно відроджує традиції медоваріння. Він навчає усіх охочих варити питний мед за старовинними рецептами й збирає експонати до єдиного у світі музею медоваріння.

В 1987 році Василь Соломка придав стару глиняну хату в селищі Баришівка, що на Київщині. Там була його перша пасіка, там же нині працює музей. Про єдиний у світі Музей медоваріння в Україні засновник охоче розповів у невеличкому інтерв’ю.– Як і де народилася ідея створити музей медоваріння в Україні?

– Раніше мене пасічники часто запрошували до Росії. Якось ходив я по Ізмаїльському Кремлю і побачив там музей горілки. Зайшов. Цікаво.

Тоді я, в старій сільській глиняній хаті, яку купив ще в 1987 році, зробив свій музей. Музей дуже достойний. Скажу чесно: він цілком може конкурувати з тим самим музеєм горілки, а може й навіть цікавіший.

В музеї показано, як за 15 років ми рухалися і як відродили медоваріння в Україні. В ньому серед експонатів натуральні зразки, які перемагали на міжнародних конкурсах. Питні меди, які ми почали відроджувати вже перемагають на міжнародних конкурсах. Мають навіть золоті медалі.Там, де сьогодні музей, у 2004 році я розпочав відродження медоваріння в Україні. Там перший конкурс був. Зараз його визнають першим всеукраїнським конкурсом медовух. Вже таких конкурсів проведено 16, на яких буває до 160 зразків. А починалося все з п’яти зразків медовухи.

– Кажуть у вашому музеї можна ще й навчатись варити мед?

– В музеї я проводжу майстер-класи на молодий місяць – вчу варити меди. Проводжу “Бджолярські круги”, на яких іноді буває присутніми й до тисячі людей. По весні я проводжу майстер-класи не тільки у музеї. В різних регіонах. Проводжу школи-семінари. Таких було вже 12. На них провідні пасічники України проводять лекції для бджолярів.– Чому майстер-класи з варіння медів проводяться саме на молодий місяць?

– Дріжджі найкраще бродять на молодий місяць. Місяць впливає на все живе: на рослини, на нас з вами, а дріжджі – це живі істоти. На ростучий місяць вони розвиваються, розмножуються. Там зовсім друге бродіння.

– Чи є у світі музеї схожі на ваш?

– Музей медоваріння в Україні – єдиний у світі! Ми з дружиною – хранителі цього музею.ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Неймовірне ноу-хау: Українці навчилися пакувати мед у віск

Соняшниковий мед визнали найкориснішим медом в Україні

Джерело: https://www.seeds.org.ua/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
03.04.2020
Фермерам відкрили безкоштовний доступ до супутникового моніторингу полів
Впродовж квітня за допомогою онлайн-сервісу фермери можуть отримати важливу актуальну інформацію про стан полів не виходячи з дому
03.04.2020
ООН проводить конкурс бізнес-грантів на суму €2,48 млн серед підприємців Сходу
Більше чверті грантів будуть направлені на розширення сільського господарства. Максимальна сума одного гранту — до €6,5 тис.
02.04.2020
Понад 30 агропідприємств приєдналися до акції «Збережи життя українцям»
Протягом тижня понад 30 аграрних підприємств у 7 областях України надали допомогу обласним, районним та сільським медичним закладам в рамках акції «Збережи життя українцям», ініційованої Всеукраїнською Аграрної Радою

Статті

всі статті >>
27.03.2020
Світове сільське господарство в період пандемії: Проблеми, прогнози, факти
Поки запаси продовольства дозволяють відносно безболісно переживати кризу. Але всім нам потрібно бути готовим до того, що вже скоро доведеться платити за їжу більше ніж ми звикли
13.03.2020
Швидкий фідбек і можливість зайти в поля: Новий проєкт UKRAVIT і SmartFarming допомагатиме українським стартапам
"Хочемо показати стартаперам, які можливості існують у сільському господарстві, щоб вони створювали продукти, а не просто продавали себе і свої знання в іншу країну".
25.02.2020
Агрофірма з Полтавщини повністю відмовилась від газу на користь кукурудзяних качанів
Співпраця з насіннєвим заводом Corteva Agrisciences допомогла господарству повністю перейти на біопаливо з кукурудзяних качанів. Тепер ним не лише опалюють контору, підшефні школу й дитсадок, а й продають замовникам з інших регіонів