МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Єдиний у світі Музей медоваріння знаходиться на Київщині
2020-01-13

Нині почесного пасічника і медовара України знають в народі під псевдонімом “Дід Василь”. І він своїм життям щодня доводить, що бджоли – то поклик душі. 

Колись доцент кафедри медичної радіофізики Національного університету імені Т. Г. Шевченка Василь Соломка досліджував діагностичні медичні прилади, а тепер успішно відроджує традиції медоваріння. Він навчає усіх охочих варити питний мед за старовинними рецептами й збирає експонати до єдиного у світі музею медоваріння.

В 1987 році Василь Соломка придав стару глиняну хату в селищі Баришівка, що на Київщині. Там була його перша пасіка, там же нині працює музей. Про єдиний у світі Музей медоваріння в Україні засновник охоче розповів у невеличкому інтерв’ю.– Як і де народилася ідея створити музей медоваріння в Україні?

– Раніше мене пасічники часто запрошували до Росії. Якось ходив я по Ізмаїльському Кремлю і побачив там музей горілки. Зайшов. Цікаво.

Тоді я, в старій сільській глиняній хаті, яку купив ще в 1987 році, зробив свій музей. Музей дуже достойний. Скажу чесно: він цілком може конкурувати з тим самим музеєм горілки, а може й навіть цікавіший.

В музеї показано, як за 15 років ми рухалися і як відродили медоваріння в Україні. В ньому серед експонатів натуральні зразки, які перемагали на міжнародних конкурсах. Питні меди, які ми почали відроджувати вже перемагають на міжнародних конкурсах. Мають навіть золоті медалі.Там, де сьогодні музей, у 2004 році я розпочав відродження медоваріння в Україні. Там перший конкурс був. Зараз його визнають першим всеукраїнським конкурсом медовух. Вже таких конкурсів проведено 16, на яких буває до 160 зразків. А починалося все з п’яти зразків медовухи.

– Кажуть у вашому музеї можна ще й навчатись варити мед?

– В музеї я проводжу майстер-класи на молодий місяць – вчу варити меди. Проводжу “Бджолярські круги”, на яких іноді буває присутніми й до тисячі людей. По весні я проводжу майстер-класи не тільки у музеї. В різних регіонах. Проводжу школи-семінари. Таких було вже 12. На них провідні пасічники України проводять лекції для бджолярів.– Чому майстер-класи з варіння медів проводяться саме на молодий місяць?

– Дріжджі найкраще бродять на молодий місяць. Місяць впливає на все живе: на рослини, на нас з вами, а дріжджі – це живі істоти. На ростучий місяць вони розвиваються, розмножуються. Там зовсім друге бродіння.

– Чи є у світі музеї схожі на ваш?

– Музей медоваріння в Україні – єдиний у світі! Ми з дружиною – хранителі цього музею.ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Неймовірне ноу-хау: Українці навчилися пакувати мед у віск

Соняшниковий мед визнали найкориснішим медом в Україні

Джерело: https://www.seeds.org.ua/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
20.01.2020
За скасування соєво-ріпакових правок проголосували 283 народні депутати
Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №1210, який скасовує так звані соєво-ріпакові правки
17.01.2020
Папір з опалого листя. Винахід українського студента реалізували в Житомирі
Папір на 50% складається з макулатури та на 50% з опалого листя. Ідея подобається всім, бо це по суті сміття, з якого можна зробити гроші
17.01.2020
В ЖНАЕУ відкрили інжинірингову школу для стартаперів
Зараз у школі працюють над стартапами у 5 напрямках: освіта для людей із вадами зору, екологія і переробка сміття, використання технології доповненої реальності, робота з комп’ютерним зором, технологія інтернету

Статті

всі статті >>
13.01.2020
У Києві побудують завод з переробки опалого листя на біопаливо
У Києві побудують завод з переробки опалого листя на біопаливо
13.01.2020
Kverneland презентував комбіновану сівалку для зернових і добрив
Сівалка e-drill Maxi Plus може одночасно висівати насіння та вносити добрива або супутні культури
13.01.2020
Єдиний у світі Музей медоваріння знаходиться на Київщині
У своєму музеї почесний пасічник і медовар Дід Василь навчає усіх охочих варити питний мед за старовинними рецептами