МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Депутати презентували остаточний варіант закону про землю. Чого чекати?
2020-01-13

В період з 14 по 17 січня ВРУ повернеться до законопроєкту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення”. Його розглянуть у другому читанні та в цілому. Земельне питання наприкінці 2019-го збурило українське суспільство, документ обіцяли переглянути. 

Депутати презентували фінальний варіант законопроєкту про землю до голосування у Верховній Раді №2178-10. 

Аграрний комітет схвалив законопроєкт з поправками у такій редакції:

1. Набувати право власності на землю сільгосппризначення можуть:
 • громадяни України;
 • юрособи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава та/або територіальні громади;
 • територіальні громади;
 • держава. 

2. Право власності на земельні ділянки можуть набувати банки і кредитні установи в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками і кредитними установами на торгах протягом 2 років з дня набуття права власності.

3. Юрособи, засновниками або кінцевими бенефіціарами яких є особи, які не є громадянами України, можуть набувати право власності на землю сільгосппризначення з дня та за умови схвалення цього на референдумі.

4. Взагалі забороняється право власності на земельні ділянки (навіть у випадку схвалення допуску іноземів на референдумі):
 
 • юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземці — на землі державної та комунальної власності, а також — на землі, виділені власникам паїв, і які розташовані ближче 50 км від держкордону України (крім держкордону, який проходить по морю);
 • юрособам, учасниками або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни РФ;
 • особам, які належали або належать до терористичних організацій;
 • юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземні держави;
 • юрособам, де неможливо встановити кінцевого бенефіціара;
 • юрособам, бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах;
 • фізичним та юрособам, стосовно яких застосовані санкції;
 • юрособам, зареєстрованим у державах, включених до списку тих, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

5. Граничні межі концентрації в одних руках — загальна площа земельних ділянок сільгосппризначення у власності громадянина не може перевищувати 10 тисяч гектарів.

6. У власності юрособи (крім банків і кредитних установ) - не може перевищувати загальної площі земельних ділянок, які можуть перебувати у власності усіх її учасників, але не більше 10 тисяч гектарів.

7. Розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок, проводяться у безготівковій формі.

8. Не допускатиметься набуття права власності за відплатними договорами у разі відсутності документів, які підтверджують джерела походження коштів або інших активів, коштом яких набувається таке право.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Хто підтримує відкриття ринку землі? Перші результати опитувань

Джерело: https://www.ukrinform.ua/


Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>