МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Папір з опалого листя. Винахід українського студента реалізували в Житомирі
2020-01-17

На картонному комбінаті у Житомирі виготовили пробну промислову партію паперу з опалого листя.

Автор технології перетворення органічних відходів на папір – український студент Валентин Фречка – виграв вісім різних міжнародних конкурсів. Свій винахід він розробив ще навчаючись у школі в селі Сокирниця Закарпатської області.

Протягом року Валентин разом зі своєю науковою керівницею Ольгою Сабадош збирав опале листя берези, верби дуба і граба. Листя перетворювали на целюлозу, з якої робили папір.

У червні 2018 року за свій проєкт Recycle Of Fallen Leaves винахідник отримав золоту медаль на Genius Olympiad (Нью-Йорк, США).

Також посів друге місце на University Startup World Cup 2019 в Данії. Там стартап українця RE-leaf PAPER, у секції «Environmental», увійшов до трійки переможців.

«Сьогодні ми заявили про наш винахід на світовій арені стартапів, а вже завтра наша технологія дозволить врятувати світ», – розповів Валентин Фречка.

Зробити пробну партію погодилися лише в Житомирі. Від винаходу до отримання першої промислової партії минуло два роки. На картонному комбінаті Валентин Фречка проводить весь вільний від занять час. Автор винаходу зазначає, що сам процес відкриття був найпростішим етапом, наголошуючи, що «наука дуже далека від бізнесу».«Мій папір на 50% складається з макулатури й на 50% з опалого листя. Ідея подобається всім, бо це по суті сміття, з якого можна зробити гроші», – коментує автор винаходу.

На житомирському картонному комбінаті подрібнене й очищене пожухле листя варять у величезних чанах. Оскільки сировина нагрівається лише до 40 градусів, то шкідливі речовини не виділяються в повітря.

Після цього отримана маса рухається по конвеєру для видалення вологи, а коли втрачає вологу, розтягується і стає або гладким папером, або екологічною упаковкою для продуктів.

«Волокна з листя здатні тримати форму не гірше, ніж деревина, – говорить заступник генерального директора картонного комбінату Сергій Рудковський. – Цей матеріал може стати соломинкою, упаковкою для яєць, горщиком для вазонів і вісім раз повертатися у господарський обіг».

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: У Києві побудують завод з переробки опалого листя на біопаливо

Вермиферми за українською технологією набувають популярності у світі

Джерело: https://ecotown.com.ua/

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>