МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Одесит створив успішну компанію з вирощування мікрозелені
2020-01-21

На Одещині працює цікава вертикальна ферма «Зелений шеф», на якій вирощують мікрозелень. Наразі в асортиментів компанії близько 20 сортів мікрогріну, а також їстівні квіти і бейбі-листя різних культур. 

Налагодив бізнес одесит Іван Воробйов. Спочатку він вирощував зелень для себе у власній квартирі, згодом вирішив змінити профіль і запустити вертикальну ферму промислового масштабу на базі старої радянської теплиці, реконструкція якої обійшлася в $10 тис. Пізніше ферма почала працювати у великому орендованому приміщенні на цокольному поверсі житлового будинку на площі 350 м². Перенесення бізнесу потребувало закупівлі додаткового обладнання — інвестиції збільшилися ще на $5 тис.

На новому майданчику фермер посадив зелень горошку, гірчиці, капусти, соняшнику, люцерни, буряків — всього близько 20 сортів мікрогріну, а також їстівні квіти та бейбі-листя різних культур.

Лише після того, як Іван Воробйов сам досконально розібрався в технології вирощування і став навчати персонал під себе, бізнес пішов вгору. Наразі на підприємстві працює 7 співробітників.

Щодня тут збирають близько 50 кг врожаю. 100 грамів зелені фермер продає по $1-3, в залежності від культури.

Наразі «Зелений шеф» вже працює з 250 ресторанами та кафе, мережевим ритейлом і дрібними магазинами в містах-мільйонниках.За словами Івана Воробйова, для запуску вертикальної ферми потрібно мінімум $500. Для серйозного виробництва — щонайменше 4 тис. доларів.

Наразі підприємець запустив освітній курс по міському фермерству. Платформа допомагає популяризувати новий вид сільського господарства.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Комбайн для мікрогріну набуває неабиякої популярності серед фермерів

Джерело: https://kurkul.com/

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>