МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Мед і вино: Молода українська компанія представила новий оригінальний напій
2020-02-04

Нещодавно молода компанія «Медовий спас» вперше представила на алкогольному ринку України оригінальний медовий напій на основі винної технології.

Новий для українського ринку унікальний, автентичний продукт має незвичайну назву — сикера. Саме слово «сикера» походить ще з біблійних часів і означає будь-який хмільний напій, крім виноградного. Найчастіше сикеру робили з фініків, меду, яблук та інших фруктових соків.

Команда «Медовий спас» вирішила відродити традицію медоваріння і створити національний продукт для популяризації країни.

Медоварню ТОВ «Медовий спас» було відкрито в Броварах, що під Києвом, 14 жовтня 2019 року. Подія стала знаковою для України, оскільки поклала початок промисловому медоварінню.Для створення сикери використовується технологія змішування меду і соків з додаванням культурних видів дріжджів. На певних етапах виробництва способи ідентичні винному. Спочатку першоджерелом рецептури послужила книга професора Цесельского «Медоваріння, або Мистецтво виробництва напоїв з меду та фруктів», написану майже 150 років тому! Але технологам компанії не вдалося досконало відтворити ці рецепти, оскільки півтора століття тому кліматичні умови були абсолютно іншими, не враховувався контроль кислотності та цукристості. Рецепти були змінені, скажімо так, «на око», однак результат все одно залишається позитивним.Наталія Кравчук, технолог, завідувачка лабораторії:
«До створення сикери ми підійшли, звичайно, трохи по-іншому. Крім того, що потрібно втілити в життя старовинні рецепти, треба дотримуватися певної технології. Ми звернулися за порадами до виноробів, з'ясували всі технологічні процеси й вирішили зробити наш продукт за винної технології. Нам дуже допомогли в цьому Марія Скорчено й Аліна Тенетко. Вони приїжджали, давали консультації, розповідали про світове виноробство. Ми прислухалися до їхніх порад, бо розуміли, що у нас продукт специфічний, порівняти його з вином важко. Але спочатку перед нами стояло завдання максимально наблизитися до вина. Тому червона сикера – результат того, що ми хотіли бачити. Зараз ми змінили концепцію, вирішивши, що це повинен бути окремий напій, просто український, смачний, питний. Нас також консультував Іван Бачурін».Сергій Липко, директор компанії «Медовий спас»:
«В Україні виробляється дуже багато меду, ніде у світі немає такої кількості.Наша країна посідає перше місце по виробленню цього цінного продукту на душу населення. Тому ми можемо робити дуже багато сикери, плюс така благодатна наша земля, де стільки фруктів, всіляких ягід, і у нас приголомшливі перспективи. Якщо подивитися ширше, то взагалі наша місія — відродження бджільницького господарства, запилення рослин».За смаковими характеристиками сикера має свою індивідуальністю. Його ніяк не можна порівняти з вином або чисто медовим напоєм. Завдяки додаванню ягідного соку і дріжджів присутня різноманітна гамма ароматів.

Наприклад, «Сикера медова рожева» виготовлена ​​з липового меду і соків смородини, ожини та яблук. Для процесу ферментації використовувалися культурні види дріжджів. Напій має яскраво-рожевий колір і гаму ароматів меду, ягід і цитрусових. Прекрасно поєднується з фруктами — персиком, нектарином, манго. Можна подавати з легкими сирними десертами.«Сикера медова червона» виготовлена ​​з натурального меду і соків вишні, чорноплідної горобини і яблук. Колір глибокий бордовий, аромати вишні, червоних ягід, меду. Крім того, завдяки сокам чорноплідної горобини, вишні та меду напій насичений глюкозою, фруктозою, органічними кислотами, пектинами, вітамінами та іншими біологічно активними компонентами. Прекрасно поєднується з червоним м'ясом, гострими стравами.

РЕКОМЕНДУЄМО: Виробництво крем-меду - новий етап розвитку бджільництва в Україні

Затверджено перші українські продукти з географічним зазначенням

Олег Скрипка презентував авторське вино "Країна Мрій"

Джерело: https://drinks.ua/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
11.08.2020
МХП запустив всеукраїнський флешмоб #гарно_аграрно!
Компанія запрошує всіх, хто любить Україну, прикрасити стрічку Facebook світлинами з сонячними світанками та заходами сонця в полі, продемонструвати всім велич наших полів
10.08.2020
«КВС-Україна» та «Нібулон» налагоджують співпрацю з метою викупу врожаю в господарствах
Згідно з підписаним меморандумом, «КВС-Україна» сприятиме налагодженню ділових зв'язків між агропідприємствами та компанією «Нібулон»
10.08.2020
Фермер з Вінниччини налагодив виробництво екстремального мармеладу
Незвичайний для України продукт — мармелад із перцю — як джем на бутерброд і пікантний кисло-солодкий соус до риби та м'яса

Статті

всі статті >>
30.07.2020
Знаменитий "херсонський кавун” стане смугастим послом південного регіону
Чому херсонський кавун ще не отримав статусу «географічного зазначення» та який логотип для нього обрали? Що кажуть про врожай, чи буде знаменита баржа з кавунами та чому українські переробники так мало уваги звертають на цю ягоду?
29.07.2020
Розумний авокадо збирає інформацію для боротьби з продовольчою проблемою
Електронні овочі та фрукти визначають на яких етапах відбувається пошкодження плодів, яке веде до збільшення кількості харчових відходів
07.07.2020
Перелік актуальних грантів і конкурсів для підприємців, ГО та ОТГ
Строк подання заявок на деякі програми закінчується вже в липні, тому радимо ознайомитися з інформацією та звернути увагу на дедлайни