МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

ТОП-5 найпопулярніших міжнародних плодоовочевих груп у Telegram і Viber
2020-02-06

За останні два-три роки відбулася різка зміна підходів до продажу овочів і фруктів виробниками та трейдерами. Багато з них відкрили для себе безмежні можливості пошуку контрагентів (постачальників і покупців) не виходячи з будинку або прямо з поля завдяки розвитку різних месенджерів. Цей процес значно прискорився з виходом на арену Telegram – найбільш зручного й універсального на сьогодні інструменту для подібних угод.

Одначе, першим на ринку був Viber, тому багато хто, як і раніше, користуються групами на цій платформі.

Журналісти EastFruit провели невелике дослідження і створили рейтинг спеціалізованих на овочах, фруктах, ягодах і горіхах груп за кількістю учасників, а також оцінили всі переваги і недоліки цих груп.

Рейтинг очолила наймолодша з груп – EastFruit Trade Platform – має вже більш як 5 тис. учасників з більш ніж 25 країн світу. Головною особливістю даної групи є повна інтеграція з порталом EastFruit, що робить будь-які оголошення, розміщені в ній доступними і на сайті. А значить, шанси на успішний продаж різко зростають, адже сам портал має понад 100 тис. щомісячної аудиторії! Також у цій групі зовсім немає реклами, є велика кількість великих виробників і трейдерів, яких немає в інших групах, чіткі правила, професійна модерація і найвищі темпи зростання. Мабуть, жорстка модерація є також і головним недоліком групи, оскільки далеко не всі учасники хочуть дотримуватися будь-яких правил і нервово реагують на необхідність їх дотримання. Однак саме ці правила допомагають продавати більш ефективно. Найбільш активні в цій групі трейдери та фермери з Росії, України, Білорусі та Узбекистану. У групі розміщується тільки інформація про продукцію, а й пропозиції про елементи технологій: саджанці, техніка, обладнання, пакування тощо – винесені в окрему групу, що дуже зручно. Обидві групи разом мають понад 8 тис. осіб аудиторії.

Друге місце в рейтингу популярних платформ посіла одна з найстаріших плодоовочевих торгових груп – «Овочі та фрукти гуртом, агробіржа». Не дивно, що вона створена і функціонує на базі Viber. В групі на даний момент більш як 4,6 тис. учасників і теж порівняно жорсткі правила, яких, в основному, дотримуються. Хоча група й міжнародна, але абсолютна більшість пропозицій тут розміщують овочівники, садівники та трейдери з України. У групі можна розміщувати рекламу. Головні недоліки – це недоліки платформи Viber: неможливість пошуку, нестабільність платформи, низька швидкість завантаження, неможливість зв'язатися з деякими з учасників торгової групи. Попри це, група продовжує зростати й залишається однією з найбільш популярних в регіоні.Міжнародна Telegram-група «Сад-Город» займає третє місце і має 4,2 тис. учасників. Вона хоч і називається плодоовочевою, але тут можна зустріти й рекламу різних послуг і не плодоовочеву продукцію. Однак, група, переважно, дотримується плодоовочевої тематики. Група активно пропонує рекламу за гроші та найбільш активні тут російські компанії.

Група на базі Telegram «Мегаоовощ» має понад 2,6 тис. учасників. Посилання на неї також недоступна. Тут розміщуються, як правило, компанії з Росії, активно просувається реклама.

Ще одна група на базі Telegram «Овочі Росії» має більш як 2,4 тис. учасників. Посилання на неї недоступне. Цікаво, що тут рекламується досить багато узбецьких компаній.

Слід зазначити, що, попри порівняно велику кількість користувачів з України, учасники ринку овочів і фруктів нашої держави набагато менш активно розміщують свої пропозиції, ніж користувачі з Росії, Узбекистану і Казахстану. До речі, ця активність дає свої плоди – тільки через EastFruit Trade Platform кільком експортерам з цих країн вдалося знайти покупців на овочі та фрукти в Польщі. Також, завдяки цій активності, узбецькі експортери сухофруктів і зелені змогли сильно зміцнити позиції на ринку України.

Набагато активніше в останній час почали поводитися компанії з Білорусі, де процвітає торгівля, і де трейдери розуміють необхідність рекламувати свій товар.Багато в чому завдяки проєкту EastFruit, Telegram стали більш активно використовувати учасники ринку з Молдови.

Цікаво також відзначити активність постачальників з Туреччини, Македонії, Сербії та Ірану, які теж активно рекламують свої товари російською мовою, зокрема в каналі EastFruit.

Нагадаємо, що у 2019 році компанія  LNZ Group створила власний аграрний інтернет-магазин аби надавати продукцію без посередників.

Джерело: https://east-fruit.com/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
06.07.2020
Закордонні фермери вирощують фіолетову кукурудзу української селекції
Насіннєвий матеріал і технологію вирощування іноземцям продає українське фермерське господарство «Мнагор»
02.07.2020
Міністерство довкілля Німеччини фінансує українські екопроєкти
Екопроєкти впроваджуватимуть на території Деснянського біосферного резервату — природоохоронної території, затвердженої рішенням ЮНЕСКО
02.07.2020
В Україні відкрили інноваційний завод з виробництва рідких комплексних добрив
По технологіях внесення, впливу на ґрунт, часовим та фінансовим затратам нові рідкі добрива значно ефективніші, ніж сухі суміші в умовах кліматичних змін

Статті

всі статті >>
06.07.2020
Сучасне обладнання — важлива складова успішного овочевого бізнесу
Високотехнологічне обладнання дозволяє в короткі терміни продати великі обсяги овочів у той час, коли на ринку найвигідніші для виробника ціни
17.06.2020
Не лише для краси: Ромашкові поля приносять прибутки
Ромашку можна вирощувати на власних сільгоспділянках і налагодити успішний квітковий бізнес, який принесе хороший дохід
11.06.2020
Фермери Півдня України зацікавились вирощуванням королівського делікатесу
Тетрагонолобус цінують в родині Єлизавети II не лише за унікальний смак, який трохи схожий на помісь ніжної спаржі й свіжого молодого горошку. Його ще вважають одним із найкрасивіших овочів на планеті