МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Хто виробляє та куди експортують український мед
2017-08-14

Сьогодні, 14 серпня, Україна традиційно відзначає Свято Маковія або Медовий спас. Цього дня у церквах святять воду, квіти, мед і мак; а також досхочу їдять мед, не дарма ж Спас Медовий.

Та український мед – не лише традиційний атрибут Медового Cпасу, а й експортний продукт нашої країни.

З кожним роком темпи продажу українського меду за кордон ростуть на декілька десятків відсотків. Україна займає п'яте місце у світі за об'ємом виробництва меду, і є беззмінним лідером з виробництва меду в Європі. Ми робимо близько 6% світового меду та експортуємо його в 35 країн світу.

Цього року продажі українського меду на експорт перевищать показники минулого року. Так в період з січня по червень, фактично ще до початку активного збору меду, українські трейдери вже відправили з України 30 тис. тонн цього продукту - на 1,5 млрд грн.

В цілому, Україна в рік збирає приблизно 100 тис. тонн меду. Чому приблизно? Тому що значна частина меду збирається бджолярями-любителями і продається по знайомих, або на ринках.

Сьогодні в Україні налічується близько 400 тисяч бджолярів, на яких доводиться 4 млн вуликів. Основними виробниками меду в Україні є 8 областей - Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Житомирської, Миколаївської, Полтавської, і Кіровоградська. Ці регіони забезпечують виробництво 70% загального об'єму меду в рік.

Основна частина виробленого в Україні меду вирушає на експорт. Найбільшу кількість меду Україна експортує до США, Германії, Польщі та Франції.

В Євросоюзі український мед користується такою популярністю, що при встановлених ЄС квотах на безмитні постачання солодкого продукту в 4 тис. тонн в рік, ця цифра була перевиконана буквально за перші 10 днів року. На початку літа 2017 року ЄС збільшив квоти до 8 тис. тонн, але як показує статистика, вона буде вичерпана миттєво. Цікаво, що експорт меду в Україні, в основному, справа сімейна. З 12 представлених нижче найбільших експортерів солодкого продукту, сім належать сім'ям. Дві компанії належать власникам компаній-імпортерів газу в Україну. А найбільший експортер меду входить до групи компаній, яка фасує і продає цукор в стіках і вирощує троянди.

Рейтинг найбільших експортерів українського меду

Асканія-пак

Це найбільший експортер українського меду. Компанія належить Сергію і Валерію Горбаням. "Асканія-пак" входить до групи компаній " Асканія". На сайті компанії говориться, що до групи входить 12 компаній, які займаються імпортом, виробництвом і дистрибуцією харчових продуктів, надають логістичні послуги, виробництвом стрілецької зброї, вирощуванням троянд, переробкою та експортом меду, послугами охорони і навчанням співробітників служб безпеки приватних і державних структур.

ГК "Співдружність"

Окрім експорту меду, ГК "Співдружність" займається і імпортом природного газу з Європи. Так, за півроку вона імпортувала в Україну 4 млн куб. м газу. Компанія належить колишньому "регіоналові" Віктору Попову. "Співдружність" контролює "Кременчукгаз", " Гадячгаз" і " Херсонгаз". Інтереси ГК "Співдружність" також сконцентровані в сільськогосподарській галузі, нерухомості і торгівлі нафтопродуктами.

Юкрейніан Бі та Бартник

Перша компанія експортувала 2,9 тис. тонн меду. Це третій результат по об'ємах експорту за півроку 2017 року. Компанія " Бартник" відправила до інших країн 1,2 тис. тонн меду. Обидві компанії належать мешканці Хмельницької області Неонілі Паньковській.

Український мед

Це підприємство з Волновахи Донецької області експортувало з України впродовж шести місяців 2017 року 2,3 тис. тонн меду. Належить воно Олександру і Людмилі Пруцьким. Компанія "Український мед" закуповує мед з різнотрав'я і соняшнику і експортує в країни Євросоюзу і США.

Діоніс Мед

ТОВ "Діоніс Мед" експортувало 1,7 тис. тонн меду. Ця компанія з Кіровоградської області належить братам Віталієві і Роману Кошлатим. Їм належить фермерські підприємства "Медовий шлях" і компанія "Медова долина".

Лумелі

Експортер меду компанія " Лумелі", яка відправила на експорт з початку року 1,7 тис. тонн меду, контролюється литовською компанією "Медаус Піркляй" і вінничанином Олегом Микитюком. Литовська компанія також є співвласником компанії "Агроцентр розвитку бджільництва " ВРЯТУВАВ".

Медовий Край

Компанія "Медовий Край" експортувала 1,34 тис. тонн меду. Фірма зареєстрована в смт Гоща, Рівненського району, Рівненської області і належить місцевій мешканці Юлії Токар.

Джеса

Ця компанія знаходиться в Одеській області. Належить громадянинові Туреччини Ахмету Куюмджу. З початку 2017 року вона експортувала 947 тонн меду.

Сан Бі Україна

Київська компанія "Сан Бі Україна", яка експортувала 618 тонн меду, належить компанії з Кіпру Сан Бі Лімітед і киянці Юлії Клойко. Компанія продає мед і на внутрішньому ринку під торговою маркою " Медодар" в 12 національних і локальних мережах України.

Мед-Ок

Компанія "Мед-ок" зареєстрована в селі Александровка Одеській області. Належить порівну Наталії Марченку, Галині Пислар і Валерію Поворознюку. Компанія займається оптовими закупівлями натурального бджолиного меду з подальшою його переробкою. У 2017 році "Мед-ок" експортувала 473 тонни меду.

Виробники меду для внутрішнього споживання

Попри те, що мед - експортний продукт багато компаній розвивають і внутрішній ринок, Ці компанії не використовують хімічні добавки, антибіотики і інші речовини. Це натуральна продукція. Для збільшення додаткової вартості в мед вони часто додають спеції, трави, ягоди і горіхи.

Пропонуємо вашій увазі перелік деяких вітчизняних компаній, які розвивають свої бренди всередині країни, створюючи додану вартість.

Медик Ведмедик

Де знаходиться: село Заньки, Чернігівська область; село Федирки, Кіровоградська область
Скільки збирають меду: 7-10 тонн в сезон
Хто власники: Сергій Стиценко і Максим Давиденко
Де купити: Good Wine, Wine Time, Ok Wine, "Сирне Королівство", мінімаркети " Бджілка", мережа фермерських магазинів "Щедре Село", магазини екопродукції, виставки, сайт.

Бджільництво було сімейною справою для трьох поколінь сімей Стиценко і Давиденко. Для того, щоб сімейна справа стала прибутковим бізнесом, власникам знадобилося $40 тисяч і багато роботи. Пасіки торгової марки знаходяться в двох областях - Чернігівській і Кіровоградській. Річний обіг в середньому близько 1 млн грн. Мед торгової марки не містить антибіотиків та інших шкідливих речовин. У компанії є сертифікати якості продуктів згідно зі стандартами Євросоюзу і України.

Компанія робить 8 видів меду: акацієвого, трав’яного, мед з різнотрав'я, гречаний, липовий, рапсовий, соняшниковий, а також буркуновий і шавлієвий, медові суміші, квітковий пилок, забрус і прополіс.

Пан Еко

Де знаходиться: село Ботар, Закарпатська область
Хто власники: Павло Тизеш
Де купити: ряд київських і львівських ресторанів, Good Wine

Закарпатський фермер Павло Тизеш заснував своє органічне сільськогосподарське виробництво 12 років тому. Свої зернові Тизеш продає Європі, а Україні - тільки повидло і мед під торговою маркою "Пан Еко". У компанії є органічний сертифікат з Угорщини, уся продукція проходить необхідний біологічний контроль. Українські фахівці також видали компанії сертифікати, необхідні для виробництва і постачань органічної сировини. Не так давно Тизеш розширив площу своїх зернових - узяв в оренду 500 га у Львівській області. Головною особливістю "Пан Еко" є леквар - закарпатське повидло. Тут роблять 20 його видів.

Гогольмед

Де знаходиться: 2000 га в селі Колодна, Полтавській області
Хто власники: В'ячеслав Цуприков
Де купити: Good Wine

Громадська екологічна організація "Гогольмед. Врятуємо бджіл - врятуємо світ!" була створена в 2009 році співробітниками інститутів Національної академії медичних наук України, а також родиною бджолярів Нестеренко. В організацію " Гогольмед" входить об'єднання "Апі-мед" з клінікою " Апімед", яка за допомогою апітерапії лікує різні захворювання. Для меду ТМ «Гогольмед» бджоли збирають нектар на дикорослих рослинах лугів і лісів, а також на полях, де не застосовуються добрива і хімікати. Цукор для підгодівлі бджіл не використовується, бджолам залишають 75% їх меду. Мед "Гогольмед" відповідає вимогам ДСТУ і стандартам ЄС.

Пасіка сім'ї Ярошович

Де знаходиться: село Велика Белина, Самбірський район, Львівська область
Скільки бджіл: 120 бджолосімей
Хто власники: Іван Ярошович
Де купити: Крамниця традицій в супермаркетах Сильпо і Le Silpo

Пасіка робить різні види меду, пилок, пергу, забрус, мед в стільниках, вироби з бджолиного воску. Щоб отримати різні види меду пасіка кочує по Львівській області залежно від пори року.

Мед-шмед

Ця компанія сама не збирає, а закуповує соняшниковий мед у виробників з Полтавської, Черкаської та Чернігівської областей. Потім до меду додають різні ягоди, трави і спеції, що робить його незвичайно-оригінальною продукцією.

Представники компанії «Мед-шмед» запевняють, що перш, ніж використати мед у своїй продукції, його перевіряють в лабораторіях. У виробництві не використовуються консерванти, підсилювачі смаку, барвники та інші синтетичні добавки.

Продукцію "Мед Шмед" можна придбати в офіційній точці продажів в ТЦ " Метроград", а також більш ніж у 20 магазинах Києва та області.
У торгової марки 8 видів медових продуктів: полуничний, кориця-ваніль, кориця-фінік, свіжа м’ята, чебрець, цедра апельсину, імбир, перець чилі-базилік.

Відмінною рисою продукції є яскравий зовнішній вигляд і назви : ванільний хрущ (кориця-ваніль), мохіто (свіжа м'ята), песець-молодець (чебрець), фокс-мажор (цедра апельсина), сильний батон (перець чилі-базилик) і так далі. Мед продається у банках по 150 г і по 250 г, а також наборами. Коштує ця продукція недешево - найменша банка 65 грн.

Зауважимо, що цього року, аби поласувати улюбленим продуктом, українцям доведеться заплатити дещо вищу ціну, ніж минулого року.
В залежності від регіону, ціна на мед з акації коливається від 100 до 240 грн за літр, гречаний мед - 90 - 140 грн, липа - 110-180 грн, соняшниковий - 80-110 грн, різнотрав’я - 90-160 грн за літр.

Джерело: http://tochok.info

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
17.01.2018
Одна з найбільших у світі торгових компаній закриває свої олійні підрозділи через борги
Noble Group почала знижувати свою діяльність на ринку олійних в Лондоні й Сінгапурі, оскільки багато провідних трейдерів компанії перейшли на роботу до компаній-конкурентів
16.01.2018
ФАО профінансує створення трьох молочних кооперативів на Луганщині
В Луганській області в 2018 році планується створення трьох обслуговчих кооперативів, які дозволять поліпшити якісні показники молока
16.01.2018
Нова сироварня в Сумах спеціалізується на сичужних сирах
Нещодавно в Сумах відкрилася сироварня, яка спеціалізується на виробництві переважно сичужних сирів і вершкового масла

Статті

всі статті >>
17.01.2018
100% природно: 3 найнезвичніші еко-ферми України
Сьогодні найбільш цікаві українські міні-ферми набувають все більшої популярності серед українців, що і не дивно, адже такі ферми часто гарантують стовідсоткову екологічність, можуть похвалитися незвичайною продукцією, а також мають індивідуальний підхід як до продажу власних товарів, так і, власне, до ведення робіт
12.01.2018
ТОП-4 незвичні культури, які сьогодні вирощують фермери України
Нині молоде покоління фермерів України відмовляється від вирощування традиційних культур на користь незвичайних овочів, ягід, зелені та спецій, котрі набувають все більшої популярності серед жителів великих міст
04.01.2018
Ф'ючіпси: українська історія успіху
Лляні чіпси - корисний натуральний продукт, який набуває все більшої популярності серед українців