МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Агрофірма з Полтавщини повністю відмовилась від газу на користь кукурудзяних качанів
2020-02-25

Ця історія – яскравий приклад того, що прихід цивілізованого міжнародного інвестора приносить користь не тільки місцевим громадам, а й місцевому бізнесу. Директор агрофірми «Інтерагросервіс» Геннадій Головін згадує, що старався, як міг, аби компанія, котра тоді ще називалась Pioneer, а зараз Corteva Agrisciences, обрала для будівництва насіннєвого заводу саме його село з-поміж більш ніж 20 варіантів по всій Україні. Не боявся, що іноземці переманять усіх тямущих працівників. І коли іноземна компанія зупинила всій вибір на селі Стасі Диканського району, недалеко від Полтави, місцева агрофірма «Інтерагросервіс» швидко налагодила вигідну співпрацю з насіннєвим заводом.

Почали вирощувати для компанії Pioneer посівний матеріал – спочатку соняшник, потім кукурудзу. А згодом співпраця «Інтерагросервіс» і насіннєвого заводу переросла в новий унікальний напрямок. Оскільки на завод привозять кукурудзу, зібрану в качанах, а потужність підприємства велика, то на виробництві утворюються великі обсяги відходів – власне качанів, з яких уже видобуто зерно. І місцева агрофірма, господарський двір якої знаходиться прямо поруч із заводом, вирішила спробувати використати ці качани як паливо.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: На Полтавщині відкрито нову лінію з виробництва насіння соняшнику компанії DuPont Pioneer 

Як згадує директор агрофірми, це виявилось непросто. На те, щоб повністю освоїти новий вид палива, пішло 5 років. Спочатку – сертифікація. Як пояснив Геннадій Головін, це потрібно для того, щоб знати, що являє собою новий вид палива, і розуміти, наскільки воно підходить для тих чи інших пальників і котлів, і як і в яких обсягах його спалювати. Для сертифікації необхідно провести лабораторні дослідження палива. Робили їх у Севастополі – пощастило, що встигли до окупації. Обійшлося це агрофірмі в кругленьку суму на той час – 60 тис. грн. Зате підтвердилися сподівання на вигідність використання качанів як біопаливо: їх теплотворна здатність виявилася на рівні бурого вугілля.Перед спалюванням качани слід було подрібнити. Тож придбали дробарку, благо, їх на ринку пропонується чимало за доступними цінами, і нічого складного в цих машинах нема. Втім, качани виявились досить твердим матеріалом, тому робочі органи, які їх подрібнюють, порівняно швидко спрацьовуються.

Разом з дробаркою купили й установку для виробництва пелет. Адже якщо качани після подрібнення ще й спресувати в пелети, то в цьому випадку паливо займає удвічі менше місця. Так, наприклад, у біг-бег входить лише пів тонни просто подрібненої маси, тоді як пелет – тонна. 

Однак зараз установка для пелетування використовується рідко: лише під замовлення когось зі сторонніх покупців. Господарству більш вигідно використовувати звичайну подрібнену масу.

Спочатку на нове паливо перевели контору, тож її опалюють подрібненими качанами вже 6-й рік, потім почали опалювати сільські дитсадок і школу. При цьому замінили газові котли на твердопаливні, спеціально допрацьовані під дане паливо й автоматизовані. І результат отримали приголомшливий: наприклад, витрати на опалення контори зменшилися вдесятеро. За сезон на опалення контори йде 40 т подрібненої маси – і в офісі господарства всю зиму тепло. 

Бункер для завантаження котла в господарстві зробили своїми силами, бо заводський виявився занадто малим.

А нинішнього сезону на паливі з відходів у господарстві увесь сезон пропрацювала старенька радянська зерносушарка СЗШ-16. Так, на паливі з подрібнених качанів у господарстві пересушили увесь урожай кукурудзи – 4000 т. Щодня сушарка споживала 3-3,5 т палива. Працівники господарства відзначають, що подрібнені качани дуже добре перегоряють: щодня з котла вигрібали всього відро-два нагару. А в економічному плані паливо з відходів настільки вигідне, що переобладнання сушарки окупилося за сезон.Таким чином, «Інтерагросервіс» на сьогодні повністю відмовився від газу. Щобільше, привабливість палива з кукурудзяних качанів вже оцінили покупці зі сторони. Зокрема, торік його почала купувати школа з іншого села в Диканському районі. Ще одним покупцем став Полтавський цегельний завод, який використовує подрібнені качани поруч з вугіллям, знижуючи в такий спосіб свої витрати на паливо.

Довідково: 

Агрофірма «Інтерагросервіс» виникла на базі радгоспу м’ясо-молочного напрямку. Має в обробітку 2000 га землі і 400 голів ВРХ, в т. ч. 100 дійних корів. Вирощує всі основні польові культури, овес, кормові культури, нерегулярно – цукровий буряк. Усе молоко переробляється в цеху господарства, який виготовляє 28 видів продукції під торговою маркою «Стасівське молоко»: сметану, масло, кефіри, йогурти, сир.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Полтавщині запрацював молокопереробний мінізавод

Джерело: https://propozitsiya.com/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
25.03.2020
Не лише коронавірус: Як погода та політики можуть ускладнити життя українським аграріям
Генеральний директор Cygnet вважає, що зараз сільськогосподарським компаніям варто направити свої зусилля на впровадження інновацій та відточування технологій виробництва
25.03.2020
Навіщо українському бджоляру реєструвати пасіку?
Власнику пасіки необхідно отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку, що видається після обов’язкового проведення епізоотичного обстеження, яке здійснюють державні лікарні ветеринарної медицини в районах і містах
24.03.2020
Важливо щоб підприємства АПК продовжували працювати під час карантину
Щодо діяльності тваринницьких комплексів та переробних підприємств, які мають працювати цілодобово, то розроблені інструкції у разі виявлення хворого на коронавірус

Статті

всі статті >>
27.03.2020
Світове сільське господарство в період пандемії: Проблеми, прогнози, факти
Поки запаси продовольства дозволяють відносно безболісно переживати кризу. Але всім нам потрібно бути готовим до того, що вже скоро доведеться платити за їжу більше ніж ми звикли
13.03.2020
Швидкий фідбек і можливість зайти в поля: Новий проєкт UKRAVIT і SmartFarming допомагатиме українським стартапам
"Хочемо показати стартаперам, які можливості існують у сільському господарстві, щоб вони створювали продукти, а не просто продавали себе і свої знання в іншу країну".
25.02.2020
Агрофірма з Полтавщини повністю відмовилась від газу на користь кукурудзяних качанів
Співпраця з насіннєвим заводом Corteva Agrisciences допомогла господарству повністю перейти на біопаливо з кукурудзяних качанів. Тепер ним не лише опалюють контору, підшефні школу й дитсадок, а й продають замовникам з інших регіонів