МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Як зберегти бізнес під час коронавірусу: Досвід американських фермерів
2020-04-28

Пандемія коронавірусу суттєво порушила постачання від дрібних фермерів у ресторани й продуктові магазини. У США сільськогосподарська система, яка десятиліттями будувалася на взаємозв'язках між виробником і постачальником, фактично звалилася в один момент. Американські дрібні фермерські господарства ставлять питання про те, що тепер буде з ними та їх урожаєм.

Дрібним фермерським господарствам стає складно протистояти економічній кризі, яку породжує пандемія коронавірусу.

«Це навігація без компаса. Весь цей ринок зник, і ніхто не знає, що станеться, або як зміниться поведінка людей», — каже фермер зі штату Нью-Йорк Заїда Курдье. Його фермерське господарство здатне продавати в ресторани 4000 фунтів бобів на тиждень. Однак зараз він не може цього зробити.

Ідея «від ферми до столу» стала вирішальною при створенні мережі постачання фермерської продукції. Вона об'єднала фермерів, власників ранчо і шеф-кухарів. В результаті у 2019 році така стратегія принесла $12 млрд доходу дрібним виробникам, включаючи сироварів і виноробів. Уряд, лікарні та школи усвідомили цінність покупки місцевих харчових продуктів. Під час пандемії коронавірусу канал постачання припинився. Згідно зі звітом, складеним у березні Національною коаліцією щодо сталого сільського господарства, втрати від продажів можуть досягати $689 млн.Перші кілька тижнів фермери боролися за те, щоб знайти інші способи продати свій урожай.

Деякі пішли в онлайн-продажі або знову зацікавилися сільським господарством, підтримуваним C. S. A. (Сільське господарство, підтримуване громадськістю). Інші поставляють продукти в ресторани, які перетворилися на магазини, деякі продовжують торгувати на деяких фермерських ринках.

Але частина фермерів і виробників вже закрили або змінили свою діяльність. Сировар з Вермонту Джаспер Хілл Фарм, продажі якого скоротилися вдвічі, повинен був продати частину свого стада з 45 корів айрширської породи та відправити на сусідню ферму. Йому, можливо, доведеться позбавитися від тварин, якщо бізнес продовжить падати.

Для фермерів, які виробляють свою продукцію для таких закладів, як школи та корпоративні кафе, обсяг є проблемою.

«Коли ми садимо зелень салату, ми садимо тисячі фунтів, і це виходить за рамки того, з чим можуть впоратися звичайні споживачі», — говорить керівник ферми в Лексингтоні (штат Кентуккі) Роберт Еверсоул.У 2017 році його ферма перейшла на гуртовий ринок салатної зелені й помідорів черрі, щоб нагодувати учнів у державних школах та Університеті Кентуккі. Ферма продавала 420 фунтів зелені салату в тиждень. Тепер в новій ситуації вони працюють у форматі «доставлення додому», об'єднавшись з іншими фермерами та дрібними виробниками харчових продуктів і створивши інтернет-магазин. Починаючи з травня, покупці зможуть замовити коробку з харчами. Це не компенсує $45 тис., які вони вже втратили, але цього може бути достатньо, щоб протриматися до осені, коли, можливо, школи відновлять роботу.

Деяким фермерам іноді не вистачає грошей або технічних навичок для створення вебсайту. Крім того, деякі дрібні американські фермери недостатньо вільно говорять англійською, щоб звернутися до прямого маркетингу.

Відходи стали проблемою для великих молочних заводів та інших виробників. Компанію Driscoll's, яка виробляє третину ягід, що продаються в Північній Америці, пандемія застала в розпал великого каліфорнійського сезону полуниці. До 30% врожаю може бути втрачена через те, що установи та ресторани закриті, а здійснити доставляння на ринки за межами США також вкрай складно.

«Продовольчі банки або інші заходи з надання допомоги були б логічним місцем для відправки ягід. Однак багато з них повідомляють Міністерству сільського господарства, що у них немає ресурсів для їх купівлі або місця для зберігання», — розповідає президент Driscoll's Сорен Бйорн.Фермерські господарства конкурують між собою за фінансову підтримку від держави. Приміром, за частину з $9,5 млрд у вигляді допомоги, нещодавно виділеної Конгресом фермерам, які вирощують спеціальні культури, забезпечують фермерські ринки та розводять худобу.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Світове сільське господарство в період пандемії: Проблеми, прогнози, факти

Купуй фермерські продукти не виходячи з дому! В Україні запустили онлайн-платформу

Джерело: http://agroportal.ua/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
29.05.2020
Карантин не завадив українським підприємцям запустити лінію з виготовлення паперової упаковки для фруктів
Нова виробнича лінія зібрана на 90% з комплектуючих зроблених в Україні. Продукція може повертатися до виробників як сировина, оскільки вони займаються переробкою макулатури
29.05.2020
Україна на першому місці серед постачальників замороженої лісової чорниці в Китай
За перші чотири місяці 2020 року Україна збільшила експорт замороженої чорниці лісової в Китай у 5,5 раза
28.05.2020
Школярі пошили понад 18 тисяч екоторбин
Всеукраїнський екологічний проєкт “Мішечок” об'єднав під час карантину понад 8 тисяч українських школярів з усіх куточків України

Статті

всі статті >>
12.05.2020
Український стартап PyTag запустить першу у світі соціально-комерційну мережу для аграріїв
Платформа об'єднає 100% учасників ринку — великих і малих, гуртових і роздрібних. Всі вони зможуть купувати та продавати товари, обмінюватися контактами та знаходити оптимальні шляхи для налагодження постачання 
08.05.2020
Боротьба між агрохолдингами та інститутами аграрної науки в Україні
Сьогодні агрохолдинги та НААНУ все більше віддаляються одне від одного у сфері прикладних наукових досліджень. Все більше агрохолдингів мають власні R&D відділи, а аналітичні матеріали, які випускають експерти, що пов’язані з агрохолдингами і які можна вільно завантажити з відповідних сайтів, мають підвищений попит з боку як державних органів, так і сільськогосподарських підприємств
28.04.2020
Як зберегти бізнес під час коронавірусу: Досвід американських фермерів
Дрібним фермерським господарствам стає складно протистояти економічній кризі, яку породжує пандемія. Сьогодні в Америці для створення мереж постачання фермерської продукції використовують ідею «від ферми до столу»