МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Український стартап PyTag запустить першу у світі соціально-комерційну мережу для аграріїв
2020-05-12

Ми давно звикли до персоналізованої реклами й перестали загадуватися над питанням звідки google стільки про нас знає. Сьогодні збір даних користувача в соцмережах і моніторинг активності в інтернеті використовуються для показу відповідних рекламних оголошень на бічних панелях web-сторінок. 

Український стартап PyTag запускає першу у світі соціально-комерційну мережу, яка буде використовувати той же принцип роботи для показу користувачам кращих пропозицій на ринку сільгосппродукції. Платформа стане місцем, де вони зможуть купувати та продавати сільськогосподарські товари абсолютно оптимальним шляхом.

Розробники платформи PyTag стверджують, що унікальні алгоритми будуть знаходити найкращий наявний варіант з усього різноманіття пропозицій. Платформа об'єднає 100% учасників ринку — великих і малих, гуртових і роздрібних, — і вибираючи варіант купівлі-продажу із запропонованих платформою, клієнт абсолютно впевнений, що він кращий на ринку!

Незалежно від того хочете ви купити хліб до вечері, зерно для посівної кампанії, або продати гуртом урожай малини — система проаналізує всі можливі варіанти як всередині країни, так і за кордоном.

Електронна комерція

Консервативність аграрного сектора — причина повільних змін усталених процесів, у тому числі маркетингу, пошуку клієнтів, страхування, оптимізації ланцюгів постачання. У той час як сумарний світовий обсяг електронних продажів у споживчому сегменті ще у 2016 році перевищив $2 трлн, в агросекторі успішне просування товару на ринку багато в чому зав'язане на особистих зв'язках.

"Кожен фермер в день отримує близько п'ятдесяти дзвінків — куплю зерно, продам добрива, паливо, побудую ангар... Він вибирає для себе десять контактів, з якими починає працювати. Десь йому більше сподобалася ціна, десь умови... і коли приходить час, наприклад, купувати добрива, він дзвонить цим десяти, дізнається їх ціни, торгується та укладає угоду", - говорить виконавчий директор PyTag Олег Попов.Звичайно, цей підхід застарів і створення електронного майданчика для купівлі-продажу сировини та продукції сільгоспвиробництва могло б істотно оптимізувати його. Інше питання, чи готові учасники ринку вийти в онлайн? Розробники стартапу PyTag впевнені, що так. Все що потрібно, це створити умови, за яких здійснення операції через електронну платформу буде вигідно аграрію. Тому що, як показує практика, в більшості випадків ціна — головний критерій вибору постачальника.

Якщо покупець буде впевнений, що пропозиція, яку йому знаходить алгоритм пошуку оптимальне і вигідніше на ринку просто немає, то він змінить звички. Він зареєструється і буде працювати з платформою. Але щоб він був у цьому впевнений, на платформі повинні бути представлені всі актуальні пропозиції!

Охоплення учасників ринку вже на ранньому етапі роботи складе 90%

Реєструватися та розміщувати пропозиції буде в інтересах продавців. Крім зареєстрованих користувачів на платформі будуть розміщуватися пропозиції з інших майданчиків — агротендерів, тематичних сайтів, онлайн магазинів, груп у соцмережах (через які сьогодні налагоджують комунікації багато учасників ринку).

Це буде вигідно для всіх. Покупці отримають повний огляд варіантів товару, продавцеві безкоштовно приведуть клієнта.

Також для заохочення агровиробників в бажанні скористатися послугами платформи, розробниками тестується ряд бізнес-стратегій. Зараз розглядається п'ять варіантів, серед них варіант з роздачею аграріям мобільних пристроїв з відповідною прошивкою. Інша стратегія — рейкбек/кешбек. Тобто виплата якихось комісійних продавцю за угоду, укладену на платформі, або кешбек для покупця. У цьому випадку використання платформи для укладення угоди буде навіть вигідніше, ніж якби ці ж покупці домовилися особисто.

Своєрідна соціальна місія такого майданчика — оптимізація шляхів прямування товарів до кінцевого споживача (модель b2b2c). Таким чином, володіння інформацією перестане бути конкурентною перевагою, а поле діяльності стане значно ширше, ніж зміг би забезпечити будь-який посередник. Конкуренцію на ринку будуть вигравати ті учасники, у яких є свій склад, завод, елеватор, а не ті, у яких є знайомий, який знає хто може купити.Розв'язання проблем логістики

Платформа об'єднуватиме всіх учасників агробізнесу: сервіси зберігання, перевірки якості, банківські сервіси та сервіси доставляння.

Зниження цін для кінцевого споживача буде досягатися як зменшенням кількості ланок в ланцюгу постачання, так і розв'язанням проблем з логістикою. Якщо продавець не хоче сам займатися достачами, то платформа буде знаходити третю сторону для забезпечення угоди.

Особливо актуальним це буде для середніх і малих сільгоспвиробників. На відміну від великих агрохолдингів вони не мають потужності (парком техніки, товарними складами) і налагодженими маршрутами постачань. Завдяки платформі постачання може виконуватися великими сервісами на кращих умовах.

Сьогодні малі фермерські господарства не мають можливості залучати сторонні компанії для виконання логістичних операцій, вони невидимі для великих гравців. Як клієнти платформи вони зможуть вибирати спосіб доставляння з безлічі привабливих варіантів.

Так для доставки товарів кінцевим споживачам сьогодні ведуться переговори з компаніями Glovo, UberX, службами таксі, доставками мереж гіпермаркетів і т. д. В залежності від розташування покупця будуть пропонуватися всі доступні варіанти.

Наповнення користувацької бази

Планується не збирати інформацію про продавців і покупців, а запитувати її. Ця інформація (телефони, сайти, e-mail тощо) не буде ховатися від відвідувача, тільки якщо сам клієнт не побажає її приховати. Тобто для її перегляду не потрібно буде авторизовуватись.

Розміщення пропозиції на платформі буде безкоштовним, пошук товару також буде безкоштовним, плата буде стягуватися з продавця тільки при укладенні угоди, і тільки при здійсненні транзакції через платформу. Але учасники угоди не будуть обмежені у виборі способу оплати.

Ідея розробників у тому, щоб створити ідеальні умови для бізнесу і таким чином залучити всіх учасників забезпечивши стовідсоткове охоплення ринку. В найкоротший термін, без дзвінків і нав'язливого маркетингу, продавець зможе знайти потенційних покупців не тільки в межах міста або регіону, але і в межах країни. А якщо це якийсь унікальний товар, то вибір не обмежиться країною і можна буде знайти покупців у Польщі, Китаї та по всьому світу, адже PyTag задуманий як глобальна платформа. І для цього навіть не доведеться турбуватися про доставку, варіанти будуть згенеровані та розраховані автоматично.Запуск платформи відбудеться в червні

Розробниками був випробуваний прототип платформи на якому було близько тисячі користувачів. Повноцінний запуск MVP (мінімального життєздатного продукту) відбудеться вже в червні.

Спочатку планується працювати з продуктами cільськогосподарського виробництва. У другу чергу, також влітку, запланована робота з агропромисловими комплексами з купівлі-продажу пального, добрив, ЗЗР і т. д. Після того як буде освоєний весь АПК, восени можливе масштабування на суміжні ринки.

Майданчик створений не тільки для великих агровиробників. Продавцем може стати кожен. Селянин з поголів'ям дійних корів може зареєструватися на платформі, розмістити свою пропозицію і в короткий термін знайти покупця. Криза останніх місяців показала актуальність онлайн-покупок продовольства і зробила широку рекламу онлайн-послугам.

Якщо покупець не захоче йти в магазин, то йому буде запропонована продуктова корзина за його критеріями сформована з продуктів найближчих торгових мереж. Якщо у нього є специфічні вимоги (органічні продукти, свіже молоко), то вони всі будуть враховані, будуть показуватися тільки пропозиції з товарами відповідних якісних характеристик. А значить селянин не повинен буде стояти з молоком на ринку, алгоритм роботи майданчика з'єднає покупця з продавцем і запропонує спосіб доставки. І це буде оптимальний варіант для обох учасників угоди.

Для боротьби з негативною стороною с2с моделі — вразливістю перед шахрайством, буде діяти система рейтингів, відгуків, історія здійснених операцій доступна всім відвідувачам платформи (історію угод можна буде приховувати за бажанням).

У прототипі продукту була web-версія і мобільний адаптив. У червні крім них також буде ярлик для швидкого доступу на платформу, який можна буде завантажити в App Store і Play Маркет.

Актуальність рішення

Розробники кажуть про те, що за кількістю комунікацій та інтересу з боку різних учасників ринку, в тому числі потенційних інвесторів, вони вже бачать, що рішення актуально.

Зараз триває пошук інвесторів проєкту. До авторів стартапу вже зверталися як українські, так і іноземні потенційні інвестори. В першу чергу розробників цікавлять варіанти співпраці з людьми, які б підсилили команду, і крім грошей принесли в проєкт комунікації, можливості, експертизу.

Враховуючи консервативність сегмента на першому етапі головною турботою буде питання маркетингу. Але як тільки будуть укладені перші договори й один фермер розповість іншому про те, що він скористався платформою та отримав кращу ціну, почнеться стрімке зростання числа клієнтів. Це буде та відправна точка, після якої почнеться вірусне поширення інформації про майданчик.

"Я вважаю, що ходити в магазини — це культура покоління, яка відпаде. Той час, що витрачався на покупки оффлайн — попрямує на саморозвиток або щось інше, і при цьому ви завжди будете отримувати потрібний товар.

Ви не будете шукати де краще купити або продати, ви будете впевнені в тому, що варіанти краще просто не існує. А час, що звільнився і гроші будете перенаправляти в якісь інші види більш кваліфікованої зайнятості.

Це дуже сильно змінить ринок, це не OLX, Alibaba або агрегатор Price.ua, а новий інструмент нового покоління, який об'єднує в собі існуючі успішні рішення, як Uber, Google Search та інші", - впевнено заявляє Олег Попов.


ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Купуй фермерські продукти не виходячи з дому! В Україні запустили онлайн-платформу 

На період карантину для експортерів запустили спеціальну інформаційну платформу

За матеріалами: https://aggeek.net/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
29.05.2020
Карантин не завадив українським підприємцям запустити лінію з виготовлення паперової упаковки для фруктів
Нова виробнича лінія зібрана на 90% з комплектуючих зроблених в Україні. Продукція може повертатися до виробників як сировина, оскільки вони займаються переробкою макулатури
29.05.2020
Україна на першому місці серед постачальників замороженої лісової чорниці в Китай
За перші чотири місяці 2020 року Україна збільшила експорт замороженої чорниці лісової в Китай у 5,5 раза
28.05.2020
Школярі пошили понад 18 тисяч екоторбин
Всеукраїнський екологічний проєкт “Мішечок” об'єднав під час карантину понад 8 тисяч українських школярів з усіх куточків України

Статті

всі статті >>
12.05.2020
Український стартап PyTag запустить першу у світі соціально-комерційну мережу для аграріїв
Платформа об'єднає 100% учасників ринку — великих і малих, гуртових і роздрібних. Всі вони зможуть купувати та продавати товари, обмінюватися контактами та знаходити оптимальні шляхи для налагодження постачання 
08.05.2020
Боротьба між агрохолдингами та інститутами аграрної науки в Україні
Сьогодні агрохолдинги та НААНУ все більше віддаляються одне від одного у сфері прикладних наукових досліджень. Все більше агрохолдингів мають власні R&D відділи, а аналітичні матеріали, які випускають експерти, що пов’язані з агрохолдингами і які можна вільно завантажити з відповідних сайтів, мають підвищений попит з боку як державних органів, так і сільськогосподарських підприємств
28.04.2020
Як зберегти бізнес під час коронавірусу: Досвід американських фермерів
Дрібним фермерським господарствам стає складно протистояти економічній кризі, яку породжує пандемія. Сьогодні в Америці для створення мереж постачання фермерської продукції використовують ідею «від ферми до столу»