МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

У Поліському національному університеті пройшли «Дні кар’єри ЄС»
2020-05-19

Понад рік тому на базі Поліського національного університету відкрили перший і наразі єдиний на Житомирщині Інформаційний центр ЄС. За цей час там встигли провести безліч різноманітних заходів, основна мета яких — поширення інформації про ЄС та його політику, надання допомоги навчальним закладам та дослідницьким центрам у навчанні студентів та організації наукової роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяння участі молоді в дебатах з європейських питань, тощо.

Наприкінці лютого команда проєкту Представництва Європейського Союзу в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» оприлюднила результати конкурсу щодо проведення «Дня кар’єри ЄС» у 2020 році. Серед 23 заявок було відзначено 15, у тому числі й Інформаційний центр ЄС Поліського національного університету (м.Житомир).

«День кар’єри ЄС» – це серія публічних заходів, де представники мереж ЄС та інші учасники обговорюють впровадження стандартів та практик ЄС в Україні, участь у програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей. Присутні можуть дізнатися про світові та українські тенденції на ринку праці, вплив європейської інтеграції на очікування роботодавців і те, як український бізнес розвиває ці напрями і які вимоги висуває для молодих фахівців. Також обговорюють пріоритети політики Європейського Союзу й тренди, які вони створюють, діляться успішними історіями про те, як використовують широкі можливості, отримуючи освіту в Європі та розвиваючи бізнес за підтримки ЄС. «День кар’єри ЄС» фінансується Представництвом Європейського Союзу та виконується громадськими організаціями «Фундація «Відкрите суспільство» та ГО «Молодіжна Альтернатива».«Цьогоріч ми вперше отримали можливість провести «День кар’єри ЄС» у стінах нашого закладу вищої освіти. Через карантинні заходи в країні він дещо змінив свій формат, але це не завадило нам успішно організувати робочий процес і наразі в онлайн-режимі разом з нами до активного обговорення приєдналися більш як 400 учасників», — розповів під час офіційного відкриття «Дня кар’єри ЄС» 15 травня ректор Поліського національного університету Олег Скидан. 

Такі заходи цьогоріч проходять у 15 містах України. Вони стартували 9 травня і вже тиждень у рамках відзначення Днів Європи в Україні проходять різноманітні вебінари, єврошколи, конкурси й безпосередньо «Дні кар’єри ЄС».

Професійний розвиток і заходи, пов’язані з ним, цікавлять не лише студентів та молодь, яка шукає роботу, але й тих, хто вже має досвід та успішну кар’єру, і це дуже важливо. В ЄС існує багато програм, спрямованих на освіту, професійний розвиток. Також відкриваються нові можливості для підприємців, адже професійний розвиток триває усе життя, саме на цьому ґрунтується політика Євросоюзу в цій сфері. Йдеться про можливість отримати достатню кількість знань та навичок для покращення свого професійного шляху: це й участь у конференціях, обмінах, навчальних поїздках, використання освітніх онлайн-платформ, — всі ці інструменти створюють середовище для професіоналів. 

Освітні програми ЄС, до яких залучена Україна, допоможуть процесу розвитку реформ професійної освіти в країні. Також фахівці наголошують на необхідності створення платформ для професійного розвитку, які були би сприйняті і роботодавцями, і державою, і найманими працівниками.

Експерт з питань євроінтеграції, менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков детально представив учасникам заходу визначений Радою Європи список компетентностей, які сьогодні необхідні кожному, хто прагне професійного зростання. Йдеться про грамотність, цифрову компетентність, математику, науку, інженерію, технології, підприємництво, знання іноземних мов, громадянську позицію, а також особисту, соціальну та навчальну компетентність.

Також він презентував веб-ресурс, де оприлюднені результати моніторингу онлайн-вакансій з різних країн. Обравши певні показники, можна дізнатися про те, які професії та навички мають найбільший попит у тій чи іншій країні. Перші сходинки в цьому переліку займає англійська мова, а далі йде комп’ютерна грамотність, вміння працювати у команді, здатність аналізувати, проєктний менеджмент, ін. Не менш важлива здатність — вміння перекваліфікуватися, пройти перепідготовку і працювати в іншій сфері.

Генеральний директор ІП «Євроголд індестріз ЛТД» Михайло Шепетько з власного досвіду потужного підприємства, що працює тривалий час на європейському ринку, зауважив, що потрібно знати іноземну мову – «не лише англійську, а ще краще не одну англійську».

«Завдання перед нами усіма – створити, навчити, виховати такого кандидата, який був би бажаний на ринку праці, — каже Шепетько. – Для цього треба підключатися й освітнім закладам, і представникам бізнесу, а потенційним працівникам подбати про те, щоб володіти так званими «soft skills», отримувати практичний досвід ще під час навчання у профільних закладах освіти, відвідувати додаткові тренінги та курси за потребою. Молоді необхідне бажання розвиватися, отримувати додаткові знання поза лекційними аудиторіями, а ще бути готовим починати з базових речей, засвоювати кращі практики організації роботи на підприємствах, мати комунікативні навички, долати конфліктні ситуації, вчитися не просто будувати кар’єру, а реалізовувати прибуткові ідеї».

Комерційний директор ПАТ «Житомирський маслозавод» Володимир Трокоз зауважив, що на підприємстві проходять практику з подальшим працевлаштуванням студенти Поліського національного університету. Також він розповів про пошук партнерів для реалізації продукції, значну частину якої тепер доставляють в країни ЄС, адже їм зрозумілі смаки тамтешніх споживачів, зручна комунікація і логістика, є перспективи для збільшення експорту. Яким чином вдалося це все організувати – Трокоз поділився з учасниками «Дня кар’єри ЄС» у Поліському національному університеті.

Провідний фахівець зі стандартизації, сертифікації та якості ТОВ «Органік стандарт» Василь Шукалович розповів, що за короткий період штат співробітників його організації збільшився з 12 до 50 осіб. При цьому, їх навчанням займалися безпосередньо після прийняття на роботу, зважаючи на те, що в Україні необхідних фахівців не готують. Загалом вони займаються сертифікацією вітчизняної органічної продукції, яка йде на експорт в ЄС.

«Це люди з певними базовими навичками та знаннями в агрономії, економіці, сільському господарстві, сертифікації, але повністю підготовлених і потрібних нам кадрів на ринку нема. Саме тому компанія взяла на себе освітню функцію і витрачає на це власні кошти. На підготовку йде кілька місяців, але по завершенню ми маємо тих, хто володіє компетенціями за трьома напрямками та може займатися інспекторською та аудиторською роботою, оцінюванням якості, забезпеченням трансакцій, митних процедур, — говорить Шукалович. – 70 % цінності фахівця – це вже згадувані «soft skills» - здатність працювати в команді, гнучкість, ініціативність, а в нашому випадку ще й специфічна сфера знань. Змінюються правила, технології, а тому й вимоги до працівників зростають».У другій частині «Дня кар’єри ЄС» у Поліському національному університеті проходили відповідні онлайн-тренінги:
 
  • «Людські ресурси як драйвер економічного розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах євроінтеграції». Тренер: директор ГО «Агенція Гудвіл» Ілляс Ахметов
  • «Міжнародні програми та проєкти фінансової підтримки малого та середнього бізнесу». Тренер: заступник директора ГО «Агенція Гудвіл» Лариса Левківська
  • «Ефективний нетворкінг або як набувати, розширювати та закріплювати корисні зв’язки». Тренер: бізнес-тренер, засновник ГО «NetWork» Ілля Шелеменцев
  • «Перспективи зайнятості в агробізнесі в умовах нового інституційного середовища обігу сільськогосподарських земель». Тренер: професор кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції Поліського національного університету Віталій Данкевич.

Нагадаємо, що в березні цього року в Поліському національному університеті запрацювала сучасна смар-теплиця, де вирощують більш як 15 видів розсади для Житомирського ботанічного саду.

РЕКОМЕНДУЄМО: ЖНАЕУ перейменували. Тепер це не суто аграрний заклад

Джерело: https://zhitomir.life/

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>