МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

"Соєві правки" скасовано! Президент підписав закон
2020-05-22

Вчора, 21 травня, Володимир Зеленський підписав законопроєкт №1210 про зміни до Податкового кодексу України. Цим законопроєктом зокрема скасовуються ухвалені у 2018 році поправки до Кодексу, що скасовували відшкодування ПДВ виробникам олійних культур. У народі ці поправки охрестили «соєво-ріпаковими».

Законопроєкт №1210 передбачає зміни до Податкового кодексу України, які запроваджують концепцію оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній на рівні особи, що контролює – фізичної або юридичної особи.

Також законопроєкт повертає відшкодування ПДВ аграріям, зокрема виробникам олійних культур.

Раніше повідомлялося, що законопроєкт №1210 проголосували в другому читанні 16 січня і в ньому є поправка 2124, яка й анулює соєво-ріпакові обмеження для аграріїв. Її автори – Олег Тарасов та інші.

«Ми з групою депутатів запропонували до законопроєкту поправку 2124, яка зняла дискримінаційні норми, передбачені так званими соєво-ріпаковими правками. Це робилося для того, щоб аграрії могли вільно продавати свою продукцію, а відшкодування ПДВ буде поширюватися на всіх», — пояснив раніше необхідність цієї поправки один з авторів, голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління у сфері агропромислового комплексу комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов.

Аграрії, котрі вирощують сою, під час дії «соєвих поправок» зазнавали збитків у щонайменше $10/т. Загальна сума втрат оцінюється експертами у 15-16 млрд грн щорічно. 

Водночас, ринок відреагував на такі умови зменшенням посівних площ. Для прикладу, посівні площі під соєю у 2019 р. склали 1 млн 580 тис. га, що на 220 тис. млн га менше, ніж у 2018 р. 

«На мій погляд, враховуючи, що на світ насувається економічна та продовольча криза, ми досить вчасно домоглися скасування таких штучних та збиткових бар’єрів як «соєві поправки». Аграрний сезон, фермери та їхні господарства не могли більше чекати. Аграріям слід прогнозувати посівну кампанію та маркетинговий рік, рахувати витрати та розуміти, якими будуть ціни на вирощену продукцію. Завдання держави – лише вчасно підставити своє плече та не допускати надалі таких загрозливих для галузі ситуацій, як у випадку з «соєвими поправками», — зазначив Олег Тарасов.

РЕКОМЕНДУЄМО: Як зберегти бізнес під час коронавірусу: Досвід американських фермерів

Джерело: https://kurkul.com/

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>