МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Вчені створили добрива, які повільно розкладаються і безпечні для довкілля
2020-06-03

Команда дослідників на чолі з професором Йонасом Бальтрусайтісом приступила до створення нових азотовмісних добрив, ефективних для сільськогосподарських культур, але менш небезпечних для навколишнього середовища та екології. 

За словами фахівця, аграрії й надалі будуть продовжувати додавати більше добрив у ґрунт для вирощування сільськогосподарських культур. При збільшенні врожайності добрива завдають шкоди навколишньому середовищу. Їх виробництво саме по собі є надзвичайно енергомістким, основним джерелом парникових газів. Якщо поживні речовини, такі як азот і фосфор, в повному обсязі поглинаються рослинами, вони починають вилуговувати в ґрунтові води. Надлишок поживних речовин може привести до евтрофікації водних об’єктів, де цвітіння водоростей позбавляє екосистему кисню, вбиваючи флору і фауну, виробляючи токсини, які в наслідку можуть завдавати шкоди людям.

Команда Бальтрусайтіса розробила сухий метод механохімічного синтезу сімейства іонних кристалів сечовини, які можуть служити функціональними добривами зі значним уповільненням гідролізу сечовини в ґрунті та істотним зменшенням викидів аміаку. Методика поєднує розчинну в воді сечовину з різними поживними речовинами, що містять мінерали з низькою розчинністю. Спеціаліст пропонує, в тому числі використовувати промислові відходи для підвищення контролю вмісту азоту.

«Ми змінимо структуру добрива, щоб надати їм певної стабільності в навколишньому середовищі. При уповільненому процесі розкладання вони будуть довше доступні рослинам. Тому ці поживні речовини йдуть в так звану харчовий ланцюжок, не витрачаються даремно і не шкодять навколишньому середовищу».

Потенційний вплив є глобальним і технологія розробляється, щоб її можна було легко впровадити в чинні ланцюжки постачання. Кінцевою метою Йонаса Бальтрусайтіса є розробка нових ефективних по азоту добрив, які можуть бути використані в польових випробуваннях.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Американська компанія запустить виробництво добрив в Україні

У Львові харчові та садові відходи переробляють на органічне добриво та роздають людям

Джерело: https://agronews.ua/

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>