МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Не лише для краси: Ромашкові поля приносять прибутки
2020-06-17

З чим у вас асоціюється ромашка? З дитячою забавкою "любить не любить"? А підприємливі українці будують на ній успішний квітковий бізнес.

Це своїм власним прикладом доводять Олександр та Олена Кичкіни із с. Преображенка, Оріхівського району, Запорізької області.

Подружжя має сімейний бізнес – вирощують тварин на забій для перероблювання та мають власний магазин м'ясних продуктів «Гурманиця». А минулого року вирішили додати ще одну нішу та зайнялися вирощуванням лікарських трав. У серпні 2019 р. 1,5 га поля засіяли ромашкою.

Кінцевий продукт – головки сушеної ромашки, які використовують для виготовлення трав’яних чаїв та лікарських зборів. Ромашку збирають вручну та піддають природній сушці. Для цього облаштували та затінили власне горище. Середня ринкова вартість сушених головок ромашки становить 130 грн/кг.

"Вдавалося продавати ромашку як по 110 грн/кг, так і по 150 грн/кг, – розповідає Олена Кичкіна. – Відсилаємо “Новою Поштою” від 10, 20, 60 кг. А якщо дуже просять, продаємо і 100 г і 0,5 кг. Продажі робимо через Інтернет, пропонуємо ромашку в групах, де продаються лікарські трави, переважно це групи у Facebook. Замовляють ромашку як приватні особи, так і виробники трав'яних чаїв".

Вирощування ромашки – процес нескладний, культура невибаглива. Єдине, що треба – це підгадати вдалий час для посіву. Після того, як підготували ґрунт, землю обробляє каток, а насіння просто розсипають поверху, потім його знову прикатують катком. Через те, що ромашка висіюється не в землю, а поверхнево, при висіві не повинно бути вітру.

"Люди, які намагалися цим займатися, розповідали, що, коли вони висіювали ромашку у вітряну погоду, весь врожай був у посадці, а поле залишилося чистим. Ми почули, що не можна садити за вітром, очікували тихої погоди, – ділиться своїм досвідом Олена. – Виявилося, ромашку можна висіювати в кілька етапів. Ми під зиму висіяли, зійшла, як озима пшениця. Але були великі випади, півполя є, півполя немає. Думали, що насіння погане, а виявилося, що потрібен був полив. Чекали, щоб пішов дощик, щоб ромашка зійшла. А при висіві навесні, після дощику вона взагалі вся піднялася, і ми отримали рівномірні паростки, одним словом, красуня!"Як початківці, зараз виробники зацікавлені в отриманні більшого досвіду вирощування та поки що не фокусуються на упаковці. Але вони планують вирощувати також інші трави та виробляти трав’яні чаї.

"Упаковкою поки ще не займалися. Якщо виходити на магазини, еколавки, ромашку потрібно розфасувати, упакувати, розробити етикетку. Це трохи більше витрат, а на перший пробний рік, ми хотіли зрозуміти, чи приживеться в нас ромашка взагалі. Прижилася!" – радіє Олена.

Ідея ромашкового бізнесу не нова. Подружжя Кичкіних надихнула Наталія Квітка , учасниця Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). Наталія приїхала до них в громаду з лекцією, агітувала вирощувати лікарські трави, ділилася технологією вирощування та дала насіння.

Завдяки UHBDP Кичкіни відвідали станцію, де вирощують трави, та взяли участь у конференції, присвяченій вирощуванню лікарських трав. Також їм допомагали інші агрономи, які давали рекомендації щодо вирощування. Докладені зусилля дали свої плоди — Олександр і Олена започаткували успішний ромашковий бізнес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фермери Півдня України зацікавились вирощуванням королівського делікатесу

Джерело: https://uhbdp.org/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
08.07.2020
Готуйте маски та приходьте 11-14 серпня на «АГРО-2020»!
Виставка відбудеться з дотриманням усіх вимог безпеки. Організатори вже зараз розробили чіткі правила відповідно до рекомендацій МОЗ
08.07.2020
Для нової ферми на Житомирщині закупили дорогих данських корів
Власник ферми інвестував у проєкт 160 млн грн. Загалом там нараховується понад 2 тис. тварин, яких обслуговує 185 людей
08.07.2020
John Deere продемонстрували роботу безпілотного трактора
Попри те, що техніка повністю автономна, в кабіні все ж присутній оператор для здійснення контролю

Статті

всі статті >>
07.07.2020
Перелік актуальних грантів і конкурсів для підприємців, ГО та ОТГ
Строк подання заявок на деякі програми закінчується вже в липні, тому радимо ознайомитися з інформацією та звернути увагу на дедлайни
06.07.2020
Сучасне обладнання — важлива складова успішного овочевого бізнесу
Високотехнологічне обладнання дозволяє в короткі терміни продати великі обсяги овочів у той час, коли на ринку найвигідніші для виробника ціни
17.06.2020
Не лише для краси: Ромашкові поля приносять прибутки
Ромашку можна вирощувати на власних сільгоспділянках і налагодити успішний квітковий бізнес, який принесе хороший дохід