МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Розумний авокадо збирає інформацію для боротьби з продовольчою проблемою
2020-07-29

Пошкодження плодів рослин при зборі, транспортуванні та зберіганні ведуть до збільшення кількості харчових відходів. 

Якщо врахувати факт, що кількість населення Землі невпинно зростає, а ресурсів для забезпечення їжею недостатньо, то проблема раціонального використання харчових продуктів стоїть особливо гостро. Сьогодні це стало екологічною й економічною проблемою більшості розвинених країн. У США і країнах ЄС харчові відходи складають майже половину всіх побутових відходів.

Боротися з цією проблемою можна завдяки вторинному використанню відходів як корм для тварин, локалізація виробництва продуктів з метою зменшення плеча логістики. Один зі способів — оптимізація механіки поводження з продукцією на шляху її проходження з полів до магазинних полиць. 

З цією метою вчені створили розумний авокадо SmAvo. Він допомагає боротися з втратами, повідомляючи на яких етапах зберігання та транспортування продукти відчувають стресовий вплив. 

Електронні овочі та фрукти

За останні чотири десятиліття були розроблені різні штучні або електронні фрукти, оснащені електронними датчиками для вимірювання впливів на всіх етапах проходження: при зборі врожаю, післязбиральної обробки, транспортування, сортування, упакування і т.д. До електронного авокадо для збору інформації вже використовувалася електронна картопля Tuberlog і ряд електронних фруктів. Електронний авокадо став першим подібним діагностичним інструментом, створеним для південноафриканської фруктової індустрії.

Зібрана пристроєм інформація буде використана для зменшення шкоди від пошкодження шляхом оптимізації технологічної лінії. Результатом буде збільшення кількості та якості продукції, яка потрапить на полиці супермаркетів.

Розумний авокадо SmAvo

Розумний фрукт створений доктором наук з транспортного машинобудування Андре Брукманом спільно з професором Університету Преторії Вінандом Стайном і південноафриканським виробником авокадо ZZ2.Це пластиковий плід, який використовує інтелектуальну сенсорну платформу для кількісного виміру ушкоджень авокадо. Датчики в SmAvo дозволяють фіксувати повний набір вимірювань навколишнього середовища, включаючи: прискорення, швидкість обертання, тангажу, крен, курс, температуру, відносну вологість, атмосферний тиск, інтенсивність світла і GPS-геолокацію.

Отримані вимірювання допоможуть з точністю виявити етап і причину, по якій відбувається пошкодження продукції та створити рекомендації щодо їх усунення. Використання декількох SmAvo дозволять зібрати більш представницькі дані.

В технології використовувалося програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом. Результати проєкту будуть описані в публікації для просування технології в регіоні.Тепер команда Андре Брукман вже зайнята створенням розумного помідора SmaTo, який знову створюється у співпраці з виробником ZZ2.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Картопля в супермаркетах імпортна, а українську вивозять на смітник

10 найцікавіших аграрних стартапів 2019 року

За матеріалами: https://aggeek.net/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
03.09.2020
Київські виробники ЗЗР об'єднаються для збору та утилізації тари
Антимонопольний комітет України надав дозвіл на створення онлайн-платформи, яка сприятиме перероблюванню та утилізації використаної тари з-під засобів захисту рослин
03.09.2020
Blueberry by StarBerries запустили сучасну сортувальну лінію іспанського виробництва
Особливістю обладнання є те, що після сортування ягода залишається цілою, а найголовніше зберігається притаманний ягодам лохини сизий наліт
01.09.2020
Британські експерти проведуть вебінар для представників молочної галузі
5 вересня вони поділяться секретами управління молочними фермами. Для участі необхідно зареєструватися

Статті

всі статті >>
28.08.2020
Варто відвідати. Фермер з Черкащини відкрив військово-патріотичний музей
В музеї показана велична історія побутової, військово-патріотичної діяльності та представлені експонати, які красномовно розповідають про військові дії, починаючи від козацької доби й закінчуючи нинішніми подіями на Сході країни
20.08.2020
Талановиті жінки в агробізнесі. Учасниці TalentA надихають своїми історіями
Жінки в агро: в чому їх сила, а чого їм бракує? Історії про те, як жінки з сіл змінюють життя цілих громад на краще
30.07.2020
Знаменитий "херсонський кавун” стане смугастим послом південного регіону
Чому херсонський кавун ще не отримав статусу «географічного зазначення» та який логотип для нього обрали? Що кажуть про врожай, чи буде знаменита баржа з кавунами та чому українські переробники так мало уваги звертають на цю ягоду?