МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Syngenta продовжує реалізовувати проєкти для збереження довкілля
2020-08-07

Syngenta Group у рамках нового «Плану успішного зростання» зобов’язується до 2025 року інвестувати $2 млрд у розвиток сталого сільського господарства і щороку представляти на ринку дві технологічні новації. 

Таким чином, Syngenta продовжує реалізовувати проєкти з безпечного використання пестицидів, збереження корисних комах, орних земель та довкілля у ФГ «Широкоступ», що на Київщині. 

«Спільний проєкт із ФГ „Широкоступ“ із залученням провідних науковців профільних інститутів спрямований на конструктивне вирішення кількох важливих для господарства та всього аграрного виробництва проблем: зупинення активних ерозійних процесів на орних землях, відновлення рівня їх родючості, зменшення забруднення навколишнього середовища пестицидами, збереження й примноження видового біорізноманіття довкілля шляхом створення мікрозаказників для корисних комах й ентомофагів», — йдеться в повідомленні компанії. 

Головна ідея проєкту — за допомогою доступних методів довести можливість і ефективність сталого розвитку на орних землях аграрного господарства. 

«Такі системні заходи відновлюють родючість орних земель, покращують біорізноманіття та зменшують пестицидне навантаження на навколишнє середовище і можуть здійснюватися будь-яким господарством власними силами за прийнятних фінансових витрат», — Олександр Зозуля, кандидат біологічних наук, керівника групи регіональних технічних експертів компанії Syngenta в Україні. 

В цьому році ФГ «Широкоступ» вирощує гібриди соняшнику й кукурудзи та застосовує ЗЗР Syngenta. В ході вирощування культур використовуються тільки перевірені агротехнології, дотримуються регламентів та рекомендацій експертів Syngenta і науковців. 

«Висадили більше гречки, оскільки потрібно було частково пересіяти озимину. На наші поля пасічники привезли понад 2 тис. вуликів. До речі, нарікань від пасічників на дію ЗЗР не було, адже ми під час здійснення агротехнічних заходів дотримувалися всіх необхідних вимог. Від такої взаємодії маємо обопільну вигоду: очікуємо на високу врожайність соняшнику й гречки, пасічники — на мед, а разом ми дбаємо про здорову екосистему й продовольчу безпеку нашої країни», — зауважує Олександр Широкоступ, к. с.-г. н., власник ФГ «Широкоступ». 

Науковий консультант проєкту, к. б. н., доцент кафедри зоології та ентомології ім. Б. Литвинова факультету захисту рослин Харківського національного аграрного університету ім. В. Докучаєва Михайло Філатов вважає, що такі проєкти дозволяють залишати місця, де комахи могли б вижити при активній господарській діяльності людини. «Через розорювання полів зменшилася площа для проживання комах та павуків. Підвищення кількості комах-запилювачів сприяє збільшенню врожайності. Серед комах зустрічаються паразити-хижаки, які є природними регуляторами чисельності шкідників сільського господарства. Якщо такі ділянки розмістити біля полів — вони стануть свого роду резерваторами», — пояснює науковець. 

Ще одним напрямом «Плану успішного зростання» стало впровадження у ФГ «Широкоступ» заходів зі зменшення пестицидного навантаження на навколишнє середовище та більш ефективного використання ЗЗР. 

«Отримувати високий та якісний урожай ми вже вміємо і підтвердженням цього може бути як мінімум лідерство України як країни — експортера сільськогосподарської сировини. А от питання безпечності виробництва і відповідність залишків пестицидів європейським нормам, які постійно змінюються й дедалі жорсткіше контролюються на рівні вхідної сировини, залишається відкритим», — підкреслює Юлія Шевченко, к. б. н, керівник групи діагностичних центрів компанії Syngenta. 

Крім цього, з огляду на оголошення участі України в «Європейській зеленій угоді», яка має на меті синхронізацію України з ЄС у розробці та втіленні цієї амбітної угоди, питання залишкової кількості пестицидів буде ставати з кожним роком щораз актуальнішим. Тому важливо заздалегідь підготувати фермера до змін і зробити фокус на вирощуванні продукції з мінімальними залишками пестицидів, у тому числі для реалізації на внутрішньому ринку та експорту до країн Євросоюзу.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Міжнародний проєкт “Перспективи сталого розвитку для сільських територій” проводить конкурс територіальних громад

Міністерство довкілля Німеччини фінансує українські екопроєкти

Джерело: https://agravery.com/

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>