МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Варто відвідати. Фермер з Черкащини відкрив військово-патріотичний музей
2020-08-28

У Зеленькові, що на Черкащині, відкрили військово-патріотичний музей «Гайдамаки», ініціатором створення якого став активний громадський діяч, директор СФГ «Вікторія» Андрій Ягич.

“Ідея створення музею виникла близько 3-ох років тому. Все почалося з медогонки, дідової пилки, з коромисла та коцюби. Далі люди почали зносити інші експонати: картини, речі домашнього вжитку. Постало питання про те, де розмістити всі ці речі. Вибрали будівлю старого млина”, – каже фермер.

Він додав, що побратими із ГО ВПК “Гайдамаки” допомагали зі створенням та наповненням музею. Хлопці власноруч трудилися щодня над оформленням та підготовкою музею до відкриття.

Місцеві художники розмалювали фасад цієї будівлі, де зобразили сільську місцевість зі старими будинками, церквою та мальвами – своєрідна фотозона для відвідувачів.Створити музей вдалося за підтримки військово-патріотичного клубу «Гайдамаки», зацікавлених ентузіастів, волонтерів та простих жителів, які зносили все, що в кого було.

Одним із таких активістів став Владислав Саламаха, який давно займається любительськими пошуками та неодноразово допомагав музеям в поповненні цікавими експонатами. Він познайомив гостей заходу з експозицією. У ній показана велична історія побутової, військово-патріотичної діяльності та представлені експонати, які красномовно розповідають про військові дії, починаючи від козацької доби й закінчуючи нинішніми подіями на Сході країни.

Музей поділено на декілька зон, в яких прослідковуються різні періоди. При вході – «доба царизму», де можна побачити унікальні експонати тодішнього побуту: рідкісні глечики, верстаки для ткання одягу, деревообробні інструменти та інше. Далі – виставка бойової техніки з експонатами Першої та Другої світових війн.“У виставкових вітринах можна побачити військові однострої, зброю, кулі, одяг, медалі. З іншої сторони – речі, притаманні радянському часу: килими, кераміка, листівки, радянські «ґаджети» – фотоапарати, телефони, музичний програвач. Зараз один смартфон заміняє безліч поличок, на яких все це зібрано. Є й археологічні знахідки, монети та медалі, меблі, картини, ікони, зразки різних вишивок: сорочки, сукні, рушники”, – зазначають у повідомленні.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єдиний у світі музей медоваріння знаходиться на Київщині

Джерело: https://agronews.ua/

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
03.09.2020
Київські виробники ЗЗР об'єднаються для збору та утилізації тари
Антимонопольний комітет України надав дозвіл на створення онлайн-платформи, яка сприятиме перероблюванню та утилізації використаної тари з-під засобів захисту рослин
03.09.2020
Blueberry by StarBerries запустили сучасну сортувальну лінію іспанського виробництва
Особливістю обладнання є те, що після сортування ягода залишається цілою, а найголовніше зберігається притаманний ягодам лохини сизий наліт
01.09.2020
Британські експерти проведуть вебінар для представників молочної галузі
5 вересня вони поділяться секретами управління молочними фермами. Для участі необхідно зареєструватися

Статті

всі статті >>
28.08.2020
Варто відвідати. Фермер з Черкащини відкрив військово-патріотичний музей
В музеї показана велична історія побутової, військово-патріотичної діяльності та представлені експонати, які красномовно розповідають про військові дії, починаючи від козацької доби й закінчуючи нинішніми подіями на Сході країни
20.08.2020
Талановиті жінки в агробізнесі. Учасниці TalentA надихають своїми історіями
Жінки в агро: в чому їх сила, а чого їм бракує? Історії про те, як жінки з сіл змінюють життя цілих громад на краще
30.07.2020
Знаменитий "херсонський кавун” стане смугастим послом південного регіону
Чому херсонський кавун ще не отримав статусу «географічного зазначення» та який логотип для нього обрали? Що кажуть про врожай, чи буде знаменита баржа з кавунами та чому українські переробники так мало уваги звертають на цю ягоду?