МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Навчання персоналу: виклики для аграріїв
2017-08-21

Розвиток компанії неможливий без навчання і розвитку персоналу. Серед навичок, які важливо розвивати у персоналу мають бути як гнучкість (soft skills), так і твердість (hard skills).

На думку HR-директора компанії Cygnet Holding Ольги Дядечко, секретом успішної системи навчання є правильне застосування трьох принципів:
  1. системний підхід і відповідність рівню розвитку компанії;
  2. баланс у розвитку soft skills і hard skills, і баланс цей для кожної посади свій;
  3. розуміння того факту, що навчання – це не що інше, як інструмент для підвищення ефективності роботи співробітників і організації в цілому, а не самоціль.
Отже, які ж виклики, пов'язані з навчанням персоналу, стоять перед агрохолдингами? Мабуть, варто розпочати з розвитку soft skills.

Оскільки ці навички є універсальними для працівників будь-якої сфери діяльності, на ринку є велика кількість провайдерів, готових організувати подібне навчання. З одного боку, є можливість вибору, але з іншого - невід'ємною проблемою швидкого зростання кількості тренінгових компаній являється погіршення якості навчання, недостатньо високий рівень експертизи тренерів.

Вирішення проблеми очевидне - потрібно вибрати надійного провайдера. Великий вплив на якість навчання має те, наскільки добре тренер розуміє специфіку бізнесу. Тому не можна недооцінювати роль підготовки самих викладачів. Технічне завдання для організації подібного навчання базується на цілях компанії, аналізу зон розвитку, визначення тих проблем, які можуть бути вирішені за допомогою тренінгів.

А ось із розвитком hard skills справи йдуть складніше. Далі мова піде про розвиток hard skills для найбільш критичних позицій у сфері агробізнесу - механізатори, інженери по ремонту техніки, агрономи.

На жаль, навчальні програми ВНЗ і технікумів сьогодні дуже відстають від вимог агрохолдингів. Які ж можливості підвищення кваліфікації сьогодні доступні, окрім так званого навчання на робочому місці?

Є можливість організувати навчання силами компаній-дилерів техніки або насінних компаній. Як правило, якість такого навчання достатня, але воно стосується лише конкретного продукту. А запит від бізнесу виходить на комплексні повчальні програми. Адже в кабіні трактора у сучасного механізатора встановлені п'ять моніторів, і він повинен уміти їх налаштувати перш ніж почати роботу. Це має істотний вплив на якість проведення технологічних операцій. Сьогодні ми закуповуємо дуже дорогу новітню техніку (наприклад, вартість 1 трактора CASE - біля $200 тис.), а її можливості повністю використати не можемо через недостатній рівень знань. Оновлення техніки відбувається настільки швидко, що іноді навіть представникам дилера бракує компетенції, щоб дати кваліфіковану відповідь на конкретне питання. Якщо 10 років тому питання заключалось у знанні механіки, то сьогодні акценти зміщуються у бік електроніки.

У результаті, для вирішення цієї проблеми керівники змушені шукати можливості для комплексного навчання технічного персоналу за кордоном. Така ситуація для агровиробників є проблемою, але, з іншого боку, вона може стати можливістю.

Тож ринок послуг із комплексного навчання для виробничого персоналу вільний. І керівники компаній з нетерпінням чекають появи комплексних пропозицій у цій сфері.

За матеріалами: http://proagro.com.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
22.07.2018
Незабаром відкриття найбільшого грибного комплексу в Київській області
До кінця липня в Білоцерківському районі Київської області відкриють ферму з виробництва печериць, де запустять дві черги вирощування загальною площею 1,5 га
22.07.2018
5 областей, де найбільше шансів знайти роботу в АПК
Станом на липень поточного року в Україні відкрито більш як 800 вакансій в аграрній галузі. Найбільший попит серед роботодавців мають кваліфіковані агрономи
21.07.2018
DowDuPont анонсував появу в Україні нового бренду
На українському ринку насіннєві продукти Brevant будуть доступні в низці культур, включаючи кукурудзу, соняшник, а також озимий ріпак

Статті

всі статті >>
19.07.2018
Піднятися в небо: Нові правила використання БПЛА в Україні
Керівник компанії Drone.ua Валерій Яковенко розповів про плюси та мінуси нових «Правил використання повітряного простору України», які наберуть чинності до 24 серпня цього року
15.07.2018
Аграрна освіта: Україні потрібні фахівці, які будуть підтримувати та супроводжувати впроваджені інновації
СЕО AgriLab Ярослав Бойко розповів яка з аграрних професій буде найбільш популярною в найближчий час та чого сьогодні не вистачає агроосвіті в Україні
11.07.2018
Як машинне навчання змінює сільське господарство
Машинне навчання дозволить пришвидшити виведення нових сортів культур, спрогнозувати продуктивність культур та провести ранню діагностику захворювань рослин