МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Навчання персоналу: виклики для аграріїв
2017-08-21

Розвиток компанії неможливий без навчання і розвитку персоналу. Серед навичок, які важливо розвивати у персоналу мають бути як гнучкість (soft skills), так і твердість (hard skills).

На думку HR-директора компанії Cygnet Holding Ольги Дядечко, секретом успішної системи навчання є правильне застосування трьох принципів:
  1. системний підхід і відповідність рівню розвитку компанії;
  2. баланс у розвитку soft skills і hard skills, і баланс цей для кожної посади свій;
  3. розуміння того факту, що навчання – це не що інше, як інструмент для підвищення ефективності роботи співробітників і організації в цілому, а не самоціль.
Отже, які ж виклики, пов'язані з навчанням персоналу, стоять перед агрохолдингами? Мабуть, варто розпочати з розвитку soft skills.

Оскільки ці навички є універсальними для працівників будь-якої сфери діяльності, на ринку є велика кількість провайдерів, готових організувати подібне навчання. З одного боку, є можливість вибору, але з іншого - невід'ємною проблемою швидкого зростання кількості тренінгових компаній являється погіршення якості навчання, недостатньо високий рівень експертизи тренерів.

Вирішення проблеми очевидне - потрібно вибрати надійного провайдера. Великий вплив на якість навчання має те, наскільки добре тренер розуміє специфіку бізнесу. Тому не можна недооцінювати роль підготовки самих викладачів. Технічне завдання для організації подібного навчання базується на цілях компанії, аналізу зон розвитку, визначення тих проблем, які можуть бути вирішені за допомогою тренінгів.

А ось із розвитком hard skills справи йдуть складніше. Далі мова піде про розвиток hard skills для найбільш критичних позицій у сфері агробізнесу - механізатори, інженери по ремонту техніки, агрономи.

На жаль, навчальні програми ВНЗ і технікумів сьогодні дуже відстають від вимог агрохолдингів. Які ж можливості підвищення кваліфікації сьогодні доступні, окрім так званого навчання на робочому місці?

Є можливість організувати навчання силами компаній-дилерів техніки або насінних компаній. Як правило, якість такого навчання достатня, але воно стосується лише конкретного продукту. А запит від бізнесу виходить на комплексні повчальні програми. Адже в кабіні трактора у сучасного механізатора встановлені п'ять моніторів, і він повинен уміти їх налаштувати перш ніж почати роботу. Це має істотний вплив на якість проведення технологічних операцій. Сьогодні ми закуповуємо дуже дорогу новітню техніку (наприклад, вартість 1 трактора CASE - біля $200 тис.), а її можливості повністю використати не можемо через недостатній рівень знань. Оновлення техніки відбувається настільки швидко, що іноді навіть представникам дилера бракує компетенції, щоб дати кваліфіковану відповідь на конкретне питання. Якщо 10 років тому питання заключалось у знанні механіки, то сьогодні акценти зміщуються у бік електроніки.

У результаті, для вирішення цієї проблеми керівники змушені шукати можливості для комплексного навчання технічного персоналу за кордоном. Така ситуація для агровиробників є проблемою, але, з іншого боку, вона може стати можливістю.

Тож ринок послуг із комплексного навчання для виробничого персоналу вільний. І керівники компаній з нетерпінням чекають появи комплексних пропозицій у цій сфері.

За матеріалами: http://proagro.com.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
15.10.2018
Штучний мед! Новий винахід українських вчених
В Одеській харчовій академії створили штучний мед, напій для вагітних і шоколадний сироп з антидепресивними властивостями
15.10.2018
На Волині відкрили завод з видобутку та переробки сапропелю
Ці органічні мінеральні мули використовуються як цінна органічна поживна речовина для росту рослин і дуже популярні в країнах Близького Сходу
15.10.2018
Перший в Україні John Deere Training Center відкрили на базі Харківського НТУСГ
Студенти центру матимуть змогу познайомитись зі світовими практиками, інноваційними рішеннями, проходити тренінги та навчатись у провідних фахівців України

Статті

всі статті >>
10.10.2018
Робота в PepsiCo - «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»!
1 листопада наш ярмарок вакансій відвідають спеціалісти компанії, яка входить у десятку найбільш привабливих і затребуваних роботодавців світу
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні 
18.09.2018
Навчання за кордоном: Стереотипи та дійсність
Чи реально українському студенту отримати освіту за кордоном безкоштовно? Чи дійсно на закордонне навчання виїжджають найрозумніші та чи планують вони повертатися в Україну?