МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

На Львівщині відкрили перший агротуристичний кластер «ГорбоГори»
2017-08-30

19 серпня поблизу села Хоросно Пустомитівського району відбувся святковий ярмарок «Добрі традиції Галичини», в рамках якого було презентовано агротуристичний кластер «ГорбоГори».

Ідея цього проекту на Львівщині виникла в результаті проведених Мінагрополітики семінарів та інформаційних кампаній щодо створення агрорекреаційних кластерів. Реалізація проекту «ГорбоГори» відбувалася за активної підтримки Львівської обласної адміністрації та місцевої влади.

Як розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз «ГорбоГори» наочно демонструють результат, який можна досягти фермерам у співпраці з сільськими громадами, органами місцевого самоврядування, органами влади, а також залученням до діяльності інших фермерів.

«Агротуристичний кластер «ГорбоГори» створюється як приклад сталого розвитку сільських територій, метою якого є поєднання соціально-культурного, природного, агровиробничого ресурсів та туристичного потенціалу Пустомитівського району і Львівської області», - зазначила Наталія Хмиз.

«ГорбоГори» є першим в Україні агрорекреаційним кластером туристичного спрямування. Поява подібних агрокластерів має ряд плюсів для різних сфер. Для соціальної сфери – це створення нових робочих місць, збереження та відновлення історико-культурної спадщини, розвиток відпочинково-рекреаційної зони, створення мережі сервісних підприємств. Для економічної – розвиток малого і середнього підприємництва, залучення туристичного потоку, додатковий дохід від обслуговування туристів і відпочивальників, зростання бюджетних надходжень, залучення інвестицій. Для екологічної – загальне покращення стану довкілля.

Завдяки побудові об’єктів агротуристичної інфраструктури (котеджі, кафе та інше) планується створення близько 50 робочих місць. Робочими місцями планують забезпечити не тільки жителів Пустомитівського району, а й мешканців сусідніх районів та власників агросадиб (до 100 місць).

Повне впровадження проекту «ГорбоГори» передбачається здійснити за 2-3 роки. Етапи впровадження агрокластеру відбуватиметься за такими складовими: гуманітарна, екологічна, міжнародна та економічна (співпраця та обмін досвідом з Польщею та Білоруссю), туристична, наукова, виробнича, релігійна та соціальна.

Зокрема, на сьогодні розпочато роботу щодо створення інформаційної платформи, літнього табору для молоді з проведенням майстер-класів з ковальства та обробки деревини, майстер-школи з виготовлення сирів, прядіння шерсті, виробництва домашніх фруктових джемів, конфітюрів та варення, а також проведення освітніх заходів для школярів та студентів щодо сталого сільського розвитку.

«ГорбоГори» - це приклад для подібної діяльності у таких областях, як: Волинська, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська та Закарпатська за результатами впровадження якої буде створено високорозвинутий ринок рекреаційних послуг. Це сприятиме прискоренню інтеграції України в європейський економічний простір.

З більш детальною інформацією про роботу агрокластеру "ГорбоГори" ви можете ознайомитись на офіційній сторінці у Facebook.

"ГорбоГори" є ще одним чудовим прикладом зеленого туризму, який нині є надзвичайно популярним серед українців. В Україні на сьогодні вже працюють і продовжують створюватись нові центри для ековідпочинку на природі.На Полтавщині фермер обладнав відпочинково-оздоровчий бізнес навколо вуликів, поблизу міста Мукачево знаходиться незвичайна туристична еко-ферма «Фаторіа Ломбардія», а в селі Мелихівка Харківської області наступного року планують відкрити екосело з непальськими та корейськими будинками.

Джерело: http://agravery.com

 

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>