МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Вирощування коноплі - легальний бізнес в Україні
2017-09-09

Роботі Олексія Лук’янчука позаздрив би сам Боб Марлі - українець вирощує коноплю. Легально і на великих площах. На Рівненщині та Житомирщині фермер віднедавна має сотні гектарів коноплі. 

Вперше Олексій Лук’янчук посіяв коноплю у 2016 році – всього 215 гектарів у Корецькому районі. 

“Це була авантюра, такий собі напівжарт. Ми постійно з друзями жартували – треба посадити коноплю. Тоді колега зателефонував і запропонував засіяти поля коноплею – у нього було насіння”, – розповідає пан Олексій.

Для того щоб легально вирощувати коноплю, необхідні відповідні дозволи. Фермер їх отримав та засіяв поля. Щоправда, з цієї коноплі зробити наркотик неможливо, адже вміст канабіноїдів там дуже низький. Для чого ж тоді її вирощувати?

Річ у тім, що українські коноплі в особливій цінні через високий вміст в них олії та рівню волокнистості. Насіння ідеально підходить для харчового виробництва, а з оброблених стебел роблять волокно для одягу і взуття. Костриця йде на виготовлення будматеріалів і навіть палива. 

Цього року фермер переніс поля коноплі з Рівненщини до Новоград-Волинського і цього року засіяв там 520 гектарів поля. Олексій Лук’янчук успішно продає насіння коноплі до Туреччини, там його використовують для корму птахів та у косметиці.

Окрім іншого, коноплю використовують для виготовлення ліків проти раку. Річ у тім, що канабіноїди вбивають ракові пухлини. У такої коноплі низький їх вміст, тому потрібно робити витяжки, але в Україні це заборонено. У вирощуванні коноплі є великі перспективи, адже ця рослина очевидно недооцінена.

З коноплі роблять близько 50000 найменувань товарів. Зі стебел виготовляють волокно, із зерен - олію. Але найціннішою частиною технічної конопель є листя і суцвіття. Саме ці частини рослини коштують удвічі дорожче, ніж насіння.

Листя і суцвіття використовуються в натуральній косметиці та фармакологічні препарати, для лікування важких форм раку, СНІДу та епілепсії. Крім того, листя і суцвіття використовуються в індустрії харчування. Існує більш як 500 рецептів гарячих і холодних закусок, десертів і напоїв, а також соусів із застосуванням конопель. З обрушеного конопляного насіння в Північній Америці виробляють високопротеїнові харчові суміші для спортсменів. Вони зберігають поживні властивості та легко засвоюються. 500-грамова банка такої суміші в США коштує $ 45.

В Україні купувати конопляний асортимент в повному обсязі ще не готові. Однак, невеликий, але впевнений у своїх силах український ринок безнаркотичних конопель щорічно приростає вдвічі, підкоряючи світ кращими насінням.

Зараз українське насіння конопель сіють і переробляють по обидві сторони океану. У портфелі вітчизняних коноплярів - контракти на постачу насіння конопель в США, Уругвай і Парагвай. На кінцевій стадії знаходяться переговори з Іраном, Китаєм, країнами Балтії, Чилі, Італією і Колумбією.

Нагадаємо, що одні з найбільших виробників арахісової пасти в Україні розповіли як заробити мільйон на виробництві цього продукту.

Джерело: http://agronews.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
24.11.2017
У Херсоні відкрили аналог kmbs - «Школу аграрного лідера»
Тематика навчальних курсів спрямована на персональний розвиток активних інноваційних особистостей, реалізацію їх потенціалу для успішного розв’язання завдань аграрного бізнесу і територіальних громад
23.11.2017
Учні закладів Черкаської області проходять стажування в UKRAVIT
Підтримка молодих фахівців - окремий напрямок діяльності Групи Компаній UKRAVIT. Керівництво компанії закликає весь український бізнес до співпраці з ВНЗ
23.11.2017
На Житомирщині триває будівництво насіннєвого заводу
Окрім насіннєвого заводу, який запустять у 2018 році, австрійська компанія на території Житомирської області планує за 2 роки збудувати підприємство з виробництва біоетанолу, олії й корму з кукурудзи

Статті

всі статті >>
23.11.2017
ТОП-20 агрохімічних світових гігантів
Які агрохімічні компанії стали лідерами на світовому ринку пестицидів та які наслідки чергової хвилі злиттів і поглинань?
20.11.2017
Що пропонує управлінцям оновлена програма від kmbs?
Києво-Могилянська Бізнес Школа (kmbs) запустила оновлену програму аграрного спрямування, яка тепер, крім Agri, включатиме ще й Food як цілісну систему
19.11.2017
Собівартість першого врожаю трюфелів становить 12,5 тис євро/га
Вінницький фермер Олександр Джига опанував технології культивування трюфелів і постачає делікатес із власної трюфельної плантації до вітчизняних ресторанів