МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Вирощування коноплі - легальний бізнес в Україні
2017-09-09

Роботі Олексія Лук’янчука позаздрив би сам Боб Марлі - українець вирощує коноплю. Легально і на великих площах. На Рівненщині та Житомирщині фермер віднедавна має сотні гектарів коноплі. 

Вперше Олексій Лук’янчук посіяв коноплю у 2016 році – всього 215 гектарів у Корецькому районі. 

“Це була авантюра, такий собі напівжарт. Ми постійно з друзями жартували – треба посадити коноплю. Тоді колега зателефонував і запропонував засіяти поля коноплею – у нього було насіння”, – розповідає пан Олексій.

Для того щоб легально вирощувати коноплю, необхідні відповідні дозволи. Фермер їх отримав та засіяв поля. Щоправда, з цієї коноплі зробити наркотик неможливо, адже вміст канабіноїдів там дуже низький. Для чого ж тоді її вирощувати?

Річ у тім, що українські коноплі в особливій цінні через високий вміст в них олії та рівню волокнистості. Насіння ідеально підходить для харчового виробництва, а з оброблених стебел роблять волокно для одягу і взуття. Костриця йде на виготовлення будматеріалів і навіть палива. 

Цього року фермер переніс поля коноплі з Рівненщини до Новоград-Волинського і цього року засіяв там 520 гектарів поля. Олексій Лук’янчук успішно продає насіння коноплі до Туреччини, там його використовують для корму птахів та у косметиці.

Окрім іншого, коноплю використовують для виготовлення ліків проти раку. Річ у тім, що канабіноїди вбивають ракові пухлини. У такої коноплі низький їх вміст, тому потрібно робити витяжки, але в Україні це заборонено. У вирощуванні коноплі є великі перспективи, адже ця рослина очевидно недооцінена.

З коноплі роблять близько 50000 найменувань товарів. Зі стебел виготовляють волокно, із зерен - олію. Але найціннішою частиною технічної конопель є листя і суцвіття. Саме ці частини рослини коштують удвічі дорожче, ніж насіння.

Листя і суцвіття використовуються в натуральній косметиці та фармакологічні препарати, для лікування важких форм раку, СНІДу та епілепсії. Крім того, листя і суцвіття використовуються в індустрії харчування. Існує більш як 500 рецептів гарячих і холодних закусок, десертів і напоїв, а також соусів із застосуванням конопель. З обрушеного конопляного насіння в Північній Америці виробляють високопротеїнові харчові суміші для спортсменів. Вони зберігають поживні властивості та легко засвоюються. 500-грамова банка такої суміші в США коштує $ 45.

В Україні купувати конопляний асортимент в повному обсязі ще не готові. Однак, невеликий, але впевнений у своїх силах український ринок безнаркотичних конопель щорічно приростає вдвічі, підкоряючи світ кращими насінням.

Зараз українське насіння конопель сіють і переробляють по обидві сторони океану. У портфелі вітчизняних коноплярів - контракти на постачу насіння конопель в США, Уругвай і Парагвай. На кінцевій стадії знаходяться переговори з Іраном, Китаєм, країнами Балтії, Чилі, Італією і Колумбією.

Нагадаємо, що одні з найбільших виробників арахісової пасти в Україні розповіли як заробити мільйон на виробництві цього продукту.

Джерело: http://agronews.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.09.2017
На Херсонщині будують сховище-холодильник для кісточкових
ТОВ «Дніпро» будує сховище-холодильник для кісточкових потужністю зберігання до 200 тонн плодів
19.09.2017
Миронівський хлібопродукт розвиватиме цифрове сільське господарство
Компанія «Миронівський хлібопродукт» продовжує інвестувати кошти у розвиток власного виробництва, на черзі - закупівля новітніх IT-технологій
19.09.2017
На Харківщині почнуть працювати три елеватори та два заводи від Novaagro
Група компаній Novaagro надає нові робочі місця для жителів Харківської області 


 

Статті

всі статті >>
20.09.2017
Агровиробникам варто дивитися в бік Азії й Африки
Президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса поділився своїми думками щодо майбутнього розвитку аграрного ринку України та порадив виробникам працювати над збільшенням продуктивності
17.09.2017
Нідерланди дивують світ сміливими інноваціями у сфері АПК
Останнім часом голландський бізнес взяв курс на експорт технологій, знань та інновацій. У 2016 році цей напрямок приніс країні понад €9 млрд
13.09.2017
Вирощування спаржі. Досвід фермерів Херсонщини
Спаржа — одна із найперспективніших ніш в агробізнесі. Стабільно високий попит, порівняно низька собівартість вирощування та ще й високий експортний потенціал все більше й більше привертають увагу аграріїв до цієї культури