МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Вирощування коноплі - легальний бізнес в Україні
2017-09-09

Роботі Олексія Лук’янчука позаздрив би сам Боб Марлі - українець вирощує коноплю. Легально і на великих площах. На Рівненщині та Житомирщині фермер віднедавна має сотні гектарів коноплі. 

Вперше Олексій Лук’янчук посіяв коноплю у 2016 році – всього 215 гектарів у Корецькому районі. 

“Це була авантюра, такий собі напівжарт. Ми постійно з друзями жартували – треба посадити коноплю. Тоді колега зателефонував і запропонував засіяти поля коноплею – у нього було насіння”, – розповідає пан Олексій.

Для того щоб легально вирощувати коноплю, необхідні відповідні дозволи. Фермер їх отримав та засіяв поля. Щоправда, з цієї коноплі зробити наркотик неможливо, адже вміст канабіноїдів там дуже низький. Для чого ж тоді її вирощувати?

Річ у тім, що українські коноплі в особливій цінні через високий вміст в них олії та рівню волокнистості. Насіння ідеально підходить для харчового виробництва, а з оброблених стебел роблять волокно для одягу і взуття. Костриця йде на виготовлення будматеріалів і навіть палива. 

Цього року фермер переніс поля коноплі з Рівненщини до Новоград-Волинського і цього року засіяв там 520 гектарів поля. Олексій Лук’янчук успішно продає насіння коноплі до Туреччини, там його використовують для корму птахів та у косметиці.

Окрім іншого, коноплю використовують для виготовлення ліків проти раку. Річ у тім, що канабіноїди вбивають ракові пухлини. У такої коноплі низький їх вміст, тому потрібно робити витяжки, але в Україні це заборонено. У вирощуванні коноплі є великі перспективи, адже ця рослина очевидно недооцінена.

З коноплі роблять близько 50000 найменувань товарів. Зі стебел виготовляють волокно, із зерен - олію. Але найціннішою частиною технічної конопель є листя і суцвіття. Саме ці частини рослини коштують удвічі дорожче, ніж насіння.

Листя і суцвіття використовуються в натуральній косметиці та фармакологічні препарати, для лікування важких форм раку, СНІДу та епілепсії. Крім того, листя і суцвіття використовуються в індустрії харчування. Існує більш як 500 рецептів гарячих і холодних закусок, десертів і напоїв, а також соусів із застосуванням конопель. З обрушеного конопляного насіння в Північній Америці виробляють високопротеїнові харчові суміші для спортсменів. Вони зберігають поживні властивості та легко засвоюються. 500-грамова банка такої суміші в США коштує $ 45.

В Україні купувати конопляний асортимент в повному обсязі ще не готові. Однак, невеликий, але впевнений у своїх силах український ринок безнаркотичних конопель щорічно приростає вдвічі, підкоряючи світ кращими насінням.

Зараз українське насіння конопель сіють і переробляють по обидві сторони океану. У портфелі вітчизняних коноплярів - контракти на постачу насіння конопель в США, Уругвай і Парагвай. На кінцевій стадії знаходяться переговори з Іраном, Китаєм, країнами Балтії, Чилі, Італією і Колумбією.

Нагадаємо, що одні з найбільших виробників арахісової пасти в Україні розповіли як заробити мільйон на виробництві цього продукту.

Джерело: http://agronews.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
25.09.2018
На Черкащині з'явиться ще один свинокомплекс австрійського фермера
Томас Бруннер збирається побудувати потужний комплекс для вирощування свиней без застосування антибіотиків
25.09.2018
Насіннєвий завод LNZ розпочав свою роботу
Спеціалізований завод із виробництва насіння кукурудзи на Черкащині є одним із найпотужніших і найсучасніших в Україні
24.09.2018
Cтань частиною команди «АМАКО УКРАЇНА»! Прийди 1 листопада на Ярмарок вакансій!
Спеціалісти одного з найбільших дилерів сільськогосподарської техніки в Україні, представництва якого розміщені в 16 регіонах нашої держави, будуть шукати молодих і амбіційних фахівців на ярмарку вакансій "5-й день молодого спеціаліста"

Статті

всі статті >>
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні 
18.09.2018
Навчання за кордоном: Стереотипи та дійсність
Чи реально українському студенту отримати освіту за кордоном безкоштовно? Чи дійсно на закордонне навчання виїжджають найрозумніші та чи планують вони повертатися в Україну?
12.09.2018
Масштаби, що вражають: Як виглядають з космосу найбільші ферми світу
Фідлоти – це відкриті майданчики для відгодівлі, де утримують тисячі й десятки тисяч голів худоби. Їхні розміри вражають