МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Вирощування коноплі - легальний бізнес в Україні
2017-09-09

Роботі Олексія Лук’янчука позаздрив би сам Боб Марлі - українець вирощує коноплю. Легально і на великих площах. На Рівненщині та Житомирщині фермер віднедавна має сотні гектарів коноплі. 

Вперше Олексій Лук’янчук посіяв коноплю у 2016 році – всього 215 гектарів у Корецькому районі. 

“Це була авантюра, такий собі напівжарт. Ми постійно з друзями жартували – треба посадити коноплю. Тоді колега зателефонував і запропонував засіяти поля коноплею – у нього було насіння”, – розповідає пан Олексій.

Для того щоб легально вирощувати коноплю, необхідні відповідні дозволи. Фермер їх отримав та засіяв поля. Щоправда, з цієї коноплі зробити наркотик неможливо, адже вміст канабіноїдів там дуже низький. Для чого ж тоді її вирощувати?

Річ у тім, що українські коноплі в особливій цінні через високий вміст в них олії та рівню волокнистості. Насіння ідеально підходить для харчового виробництва, а з оброблених стебел роблять волокно для одягу і взуття. Костриця йде на виготовлення будматеріалів і навіть палива. 

Цього року фермер переніс поля коноплі з Рівненщини до Новоград-Волинського і цього року засіяв там 520 гектарів поля. Олексій Лук’янчук успішно продає насіння коноплі до Туреччини, там його використовують для корму птахів та у косметиці.

Окрім іншого, коноплю використовують для виготовлення ліків проти раку. Річ у тім, що канабіноїди вбивають ракові пухлини. У такої коноплі низький їх вміст, тому потрібно робити витяжки, але в Україні це заборонено. У вирощуванні коноплі є великі перспективи, адже ця рослина очевидно недооцінена.

З коноплі роблять близько 50000 найменувань товарів. Зі стебел виготовляють волокно, із зерен - олію. Але найціннішою частиною технічної конопель є листя і суцвіття. Саме ці частини рослини коштують удвічі дорожче, ніж насіння.

Листя і суцвіття використовуються в натуральній косметиці та фармакологічні препарати, для лікування важких форм раку, СНІДу та епілепсії. Крім того, листя і суцвіття використовуються в індустрії харчування. Існує більш як 500 рецептів гарячих і холодних закусок, десертів і напоїв, а також соусів із застосуванням конопель. З обрушеного конопляного насіння в Північній Америці виробляють високопротеїнові харчові суміші для спортсменів. Вони зберігають поживні властивості та легко засвоюються. 500-грамова банка такої суміші в США коштує $ 45.

В Україні купувати конопляний асортимент в повному обсязі ще не готові. Однак, невеликий, але впевнений у своїх силах український ринок безнаркотичних конопель щорічно приростає вдвічі, підкоряючи світ кращими насінням.

Зараз українське насіння конопель сіють і переробляють по обидві сторони океану. У портфелі вітчизняних коноплярів - контракти на постачу насіння конопель в США, Уругвай і Парагвай. На кінцевій стадії знаходяться переговори з Іраном, Китаєм, країнами Балтії, Чилі, Італією і Колумбією.

Нагадаємо, що одні з найбільших виробників арахісової пасти в Україні розповіли як заробити мільйон на виробництві цього продукту.

Джерело: http://agronews.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
20.06.2018
На Черкащині відкрили завод із виробництва добрив вартістю 30 млн грн
19 червня агрохімічна компанія Grossdorf  запустила в с.Хацьки завод із виробництва багатокомпонентних твердих гранульованих мінеральних добрив
19.06.2018
Нові можливості для молочної галузі України: фінансування та страхування
Проект IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Європі та Центральній Азії» вирішує питання ефективних механізмів фінансування та страхування молочної галузі та запроваджує ініціативу щодо створення новітніх страхових рішень, які зможуть збільшити доступ до фінансування молочних господарств в Україні
19.06.2018
Вірменські імпортери шукають в Україні постачальників м'яса, макаронних виробів і зерна
Вірменська компанія-імпортер харчових продуктів шукає виробників та дистриб’юторів замороженого м’яса, макаронних виробів та зерна для співпраці за дистрибуційною угодою

Статті

всі статті >>
20.06.2018
Крута професія: оператор агродронів
"Пілот" агродрона не лише повинен вміти керувати БПЛА, а й грамотно обробляти отримані дані. Як і де навчитися популярного ремесла, щоб потім отримати високооплачувану роботу
18.06.2018
Юлія Порошенко: Руйнувати стереотипи про технологічну відсталість агрогалузі та залучати таланти в сектор!
Дізнайтесь з перших вуст як сьогодні працює Agrohub і чому так важливо пришвидшити процес залучення IT-технологій в агросектор
12.06.2018
У Франції високоточні роботи самі обробляють 30 га кукурудзи
Роботи Centeol були створені командою AgreenCulture, а також партнерами з Kuhn, Dupont Pioneer і технологічної фірми Ausy. Техніка працює від дизельних двигунів і оснащена RTK-системою, яка працює з точністю до 10 мм