МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Скільки може заробити Україна на виробництві органіки
2017-09-13

Увага світової громадськості до органічної продукції неухильно зростає. Таке ставлення продиктовано не лише турботою про навколишнє середовище, а й піклуванням про власне здоров’я. Україна не стоїть осторонь цієї тенденції - у нас також збільшується популярність органічної продукції. Вітчизняний споживач стає обережнішим та вимогливішим при виборі харчових продуктів. Як наслідок, зростає чисельність фермерських господарств - виробників продуктів органічного походження.

Близько 220 компаній в Україні займаються виробництвом органічної продукції. Під вирощування органіки відведено площу в 400 000 гектарів українських земель. 

Проте президент академії органічного садівництва Ecogarden Валентина Лановенко вважає, що можливості для виробництва органічної продукції в Україні є значно більшими. 

«Для органічного землеробства найкращими є землі, які тривалий час не оброблялися – до 10-15 років. І у нас таких ділянок вдосталь», – розповіла Лановенко.

Експертні оцінки вітчизняних земель свідчать про наявність великої кількості сільськогосподарських угідь, придатних для ведення органічного господарства. В Україні є близько 8 млн га екологічно чистих чорноземних земель.

Для земель, де інтенсивно застосовувалась хімія, встановлено перехідний період – 3 роки. За цей час можна висіяти сидерити, підготувати ділянку для органічного виробництва.

Процес сертифікації виробництва як органічного триває від року до трьох. Компанії, які займаються сертифікацією виробництва, спочатку беруть аналізи ґрунтів, а потім щороку їх повторюють. Таким чином відбувається перевірка продукції на вміст шкідливих речовин.

Органічний тренд в Україні лише набирає обертів. Є компанії, які працюють у цьому напрямку десятки років, але більшість приступили до виробництва недавно. Місткість ринку оцінюють у 18 млн євро.

Для порівняння, в Німеччині річний обсяг споживання перевищує 8 млрд євро.

«Поки що ми експортуємо органічну продукцію на невелику суму, але потенціал експорту – 50 млн євро щороку, якщо ми залучимо більше земель», – каже Лановенко.

За останні 10 років виробництво органічної продукції в Україні виросло на 90%. Основні експортні ринки – ЄС, Азія та США.

Попит на натуральні, або органічні, фермерські продукти в Україні з кожним роком зростає. Люди цінують продукцію, вирощену без використання пестицидів і генетично модифікованих організмів.

У попередні матеріалах ми відзначали дев'ять виробників органічної молочної продукції, які використовують лише молоко та натуральні компоненти.

На одному з заводів України вже стартувало виробництво органічного цукру, а українські землероби навчилися вирощувати органічне зерно.

За матеріалами: http://landlord.ua


Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>