МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Вирощування спаржі. Досвід фермерів Херсонщини
2017-09-13

Цього року одне з господарств Іванівського району на Херсонщині почало займатися вирощуванням спаржі. Ця культура не є традиційною для херсонських земель. Однак аграрії району вже давно крім традиційних пробують вирощувати й нішові, такі як: розторопша плямиста, м’ята, меліса, шавлія, амарант. 

Попри те, що технологія вирощування спаржі в умовах України досконало не вивчена, Херсонське господарство «Агроексперт Трейд» вирішило спробувати вирощувати дану культуру.

«Ідея зайнятися спаржею виникла після прочитання статті в одному з видань про те, що ця культура має високий попит у Європі, та й в Україні набирає обертів», — розповідає директор підприємства Петро Григор’єв.

Спаржа — одна із найперспективніших ніш в агробізнесі. Стабільно високий попит, порівняно низька собівартість вирощування та ще й високий експортний потенціал все більше й більше привертають увагу аграріїв до цієї культури. І хоча за останні 5 років площі, зайняті під спаржею в Україні, збільшилися втричі, поки що мало виробників можуть поділитися досвідом виробництва цього досить нетипового для України овочу.За словами Петра Григор'єва, директора компанії «Агроексперт Трейд», на вітчизняних просторах інформації про технології вирощування спаржі мало. Тож отримати кваліфіковані рекомендації було вкрай важко.

На підприємстві було зроблено велику роботу: проведено дуже детальний аналіз ґрунту, проаналізовано температуру та опади в подобовому розрізі за останні 10 років.

Потім із врахуванням всіх даних спеціалісти компанії AgriLab розробили рекомендації для вирощування спаржі безпосередньо на полях «Агроексперт Трейд». Загалом аналіз ґрунту дозволив провести удобрення більш грамотно з точки зору не лише агрономії, але й економіки. Зрештою, після врахування усіх рекомендацій компанії AgriLab, 95% посівів спаржі прижилося, а це досить високий показник.

Перший врожай можна буде зібрати вже за рік. Починається «сезон» спаржі у квітні, а закінчується в липні. Однак збирати спаржу треба вручну, адже вона повинна мати товарний вигляд. Ринкова ж ціна за кілограм спаржі сьогодні коливається від 180 до 200 грн, тож очікуваний прибуток вартий зусиль.

Хто не ризикує — той не виграє. Компанія «Агроексперт Трейд» мінімізувала ризики у вирощуванні нової для себе культури, застосувавши науковий підхід та фахові рекомендації. Тож тепер залишилося дочекатися врожаю. Враховуючи те, що спаржа родить 10-12 років, а попит на неї стабільно високий, виграш вартий ризику.

У попередніх матеріалах ми згадували ще одну фермерську сім'ю з Київщини, яка має досить успішну історію своєї міні-ферми

Джерело: http://superagronom.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
24.11.2017
У Херсоні відкрили аналог kmbs - «Школу аграрного лідера»
Тематика навчальних курсів спрямована на персональний розвиток активних інноваційних особистостей, реалізацію їх потенціалу для успішного розв’язання завдань аграрного бізнесу і територіальних громад
23.11.2017
Учні закладів Черкаської області проходять стажування в UKRAVIT
Підтримка молодих фахівців - окремий напрямок діяльності Групи Компаній UKRAVIT. Керівництво компанії закликає весь український бізнес до співпраці з ВНЗ
23.11.2017
На Житомирщині триває будівництво насіннєвого заводу
Окрім насіннєвого заводу, який запустять у 2018 році, австрійська компанія на території Житомирської області планує за 2 роки збудувати підприємство з виробництва біоетанолу, олії й корму з кукурудзи

Статті

всі статті >>
23.11.2017
ТОП-20 агрохімічних світових гігантів
Які агрохімічні компанії стали лідерами на світовому ринку пестицидів та які наслідки чергової хвилі злиттів і поглинань?
20.11.2017
Що пропонує управлінцям оновлена програма від kmbs?
Києво-Могилянська Бізнес Школа (kmbs) запустила оновлену програму аграрного спрямування, яка тепер, крім Agri, включатиме ще й Food як цілісну систему
19.11.2017
Собівартість першого врожаю трюфелів становить 12,5 тис євро/га
Вінницький фермер Олександр Джига опанував технології культивування трюфелів і постачає делікатес із власної трюфельної плантації до вітчизняних ресторанів