МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Вирощування спаржі. Досвід фермерів Херсонщини
2017-09-13

Цього року одне з господарств Іванівського району на Херсонщині почало займатися вирощуванням спаржі. Ця культура не є традиційною для херсонських земель. Однак аграрії району вже давно крім традиційних пробують вирощувати й нішові, такі як: розторопша плямиста, м’ята, меліса, шавлія, амарант. 

Попри те, що технологія вирощування спаржі в умовах України досконало не вивчена, Херсонське господарство «Агроексперт Трейд» вирішило спробувати вирощувати дану культуру.

«Ідея зайнятися спаржею виникла після прочитання статті в одному з видань про те, що ця культура має високий попит у Європі, та й в Україні набирає обертів», — розповідає директор підприємства Петро Григор’єв.

Спаржа — одна із найперспективніших ніш в агробізнесі. Стабільно високий попит, порівняно низька собівартість вирощування та ще й високий експортний потенціал все більше й більше привертають увагу аграріїв до цієї культури. І хоча за останні 5 років площі, зайняті під спаржею в Україні, збільшилися втричі, поки що мало виробників можуть поділитися досвідом виробництва цього досить нетипового для України овочу.За словами Петра Григор'єва, директора компанії «Агроексперт Трейд», на вітчизняних просторах інформації про технології вирощування спаржі мало. Тож отримати кваліфіковані рекомендації було вкрай важко.

На підприємстві було зроблено велику роботу: проведено дуже детальний аналіз ґрунту, проаналізовано температуру та опади в подобовому розрізі за останні 10 років.

Потім із врахуванням всіх даних спеціалісти компанії AgriLab розробили рекомендації для вирощування спаржі безпосередньо на полях «Агроексперт Трейд». Загалом аналіз ґрунту дозволив провести удобрення більш грамотно з точки зору не лише агрономії, але й економіки. Зрештою, після врахування усіх рекомендацій компанії AgriLab, 95% посівів спаржі прижилося, а це досить високий показник.

Перший врожай можна буде зібрати вже за рік. Починається «сезон» спаржі у квітні, а закінчується в липні. Однак збирати спаржу треба вручну, адже вона повинна мати товарний вигляд. Ринкова ж ціна за кілограм спаржі сьогодні коливається від 180 до 200 грн, тож очікуваний прибуток вартий зусиль.

Хто не ризикує — той не виграє. Компанія «Агроексперт Трейд» мінімізувала ризики у вирощуванні нової для себе культури, застосувавши науковий підхід та фахові рекомендації. Тож тепер залишилося дочекатися врожаю. Враховуючи те, що спаржа родить 10-12 років, а попит на неї стабільно високий, виграш вартий ризику.

У попередніх матеріалах ми згадували ще одну фермерську сім'ю з Київщини, яка має досить успішну історію своєї міні-ферми

Джерело: http://superagronom.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
25.09.2018
На Черкащині з'явиться ще один свинокомплекс австрійського фермера
Томас Бруннер збирається побудувати потужний комплекс для вирощування свиней без застосування антибіотиків
25.09.2018
Насіннєвий завод LNZ розпочав свою роботу
Спеціалізований завод із виробництва насіння кукурудзи на Черкащині є одним із найпотужніших і найсучасніших в Україні
24.09.2018
Cтань частиною команди «АМАКО УКРАЇНА»! Прийди 1 листопада на Ярмарок вакансій!
Спеціалісти одного з найбільших дилерів сільськогосподарської техніки в Україні, представництва якого розміщені в 16 регіонах нашої держави, будуть шукати молодих і амбіційних фахівців на ярмарку вакансій "5-й день молодого спеціаліста"

Статті

всі статті >>
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні 
18.09.2018
Навчання за кордоном: Стереотипи та дійсність
Чи реально українському студенту отримати освіту за кордоном безкоштовно? Чи дійсно на закордонне навчання виїжджають найрозумніші та чи планують вони повертатися в Україну?
12.09.2018
Масштаби, що вражають: Як виглядають з космосу найбільші ферми світу
Фідлоти – це відкриті майданчики для відгодівлі, де утримують тисячі й десятки тисяч голів худоби. Їхні розміри вражають