МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Вирощування спаржі. Досвід фермерів Херсонщини
2017-09-13

Цього року одне з господарств Іванівського району на Херсонщині почало займатися вирощуванням спаржі. Ця культура не є традиційною для херсонських земель. Однак аграрії району вже давно крім традиційних пробують вирощувати й нішові, такі як: розторопша плямиста, м’ята, меліса, шавлія, амарант. 

Попри те, що технологія вирощування спаржі в умовах України досконало не вивчена, Херсонське господарство «Агроексперт Трейд» вирішило спробувати вирощувати дану культуру.

«Ідея зайнятися спаржею виникла після прочитання статті в одному з видань про те, що ця культура має високий попит у Європі, та й в Україні набирає обертів», — розповідає директор підприємства Петро Григор’єв.

Спаржа — одна із найперспективніших ніш в агробізнесі. Стабільно високий попит, порівняно низька собівартість вирощування та ще й високий експортний потенціал все більше й більше привертають увагу аграріїв до цієї культури. І хоча за останні 5 років площі, зайняті під спаржею в Україні, збільшилися втричі, поки що мало виробників можуть поділитися досвідом виробництва цього досить нетипового для України овочу.За словами Петра Григор'єва, директора компанії «Агроексперт Трейд», на вітчизняних просторах інформації про технології вирощування спаржі мало. Тож отримати кваліфіковані рекомендації було вкрай важко.

На підприємстві було зроблено велику роботу: проведено дуже детальний аналіз ґрунту, проаналізовано температуру та опади в подобовому розрізі за останні 10 років.

Потім із врахуванням всіх даних спеціалісти компанії AgriLab розробили рекомендації для вирощування спаржі безпосередньо на полях «Агроексперт Трейд». Загалом аналіз ґрунту дозволив провести удобрення більш грамотно з точки зору не лише агрономії, але й економіки. Зрештою, після врахування усіх рекомендацій компанії AgriLab, 95% посівів спаржі прижилося, а це досить високий показник.

Перший врожай можна буде зібрати вже за рік. Починається «сезон» спаржі у квітні, а закінчується в липні. Однак збирати спаржу треба вручну, адже вона повинна мати товарний вигляд. Ринкова ж ціна за кілограм спаржі сьогодні коливається від 180 до 200 грн, тож очікуваний прибуток вартий зусиль.

Хто не ризикує — той не виграє. Компанія «Агроексперт Трейд» мінімізувала ризики у вирощуванні нової для себе культури, застосувавши науковий підхід та фахові рекомендації. Тож тепер залишилося дочекатися врожаю. Враховуючи те, що спаржа родить 10-12 років, а попит на неї стабільно високий, виграш вартий ризику.

У попередніх матеріалах ми згадували ще одну фермерську сім'ю з Київщини, яка має досить успішну історію своєї міні-ферми

Джерело: http://superagronom.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.09.2017
На Херсонщині будують сховище-холодильник для кісточкових
ТОВ «Дніпро» будує сховище-холодильник для кісточкових потужністю зберігання до 200 тонн плодів
19.09.2017
Миронівський хлібопродукт розвиватиме цифрове сільське господарство
Компанія «Миронівський хлібопродукт» продовжує інвестувати кошти у розвиток власного виробництва, на черзі - закупівля новітніх IT-технологій
19.09.2017
На Харківщині почнуть працювати три елеватори та два заводи від Novaagro
Група компаній Novaagro надає нові робочі місця для жителів Харківської області 


 

Статті

всі статті >>
20.09.2017
Агровиробникам варто дивитися в бік Азії й Африки
Президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса поділився своїми думками щодо майбутнього розвитку аграрного ринку України та порадив виробникам працювати над збільшенням продуктивності
17.09.2017
Нідерланди дивують світ сміливими інноваціями у сфері АПК
Останнім часом голландський бізнес взяв курс на експорт технологій, знань та інновацій. У 2016 році цей напрямок приніс країні понад €9 млрд
13.09.2017
Вирощування спаржі. Досвід фермерів Херсонщини
Спаржа — одна із найперспективніших ніш в агробізнесі. Стабільно високий попит, порівняно низька собівартість вирощування та ще й високий експортний потенціал все більше й більше привертають увагу аграріїв до цієї культури