МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Виробник агродронів Kray Technologies знайшов нових інвесторів
2017-09-14

Українська інвестиційна компанія Chernovetskyi Investment Group стала одним із трьох інвесторів компанії Kray Technologies - виробника дронів для сільського господарства. Сторони поки що не розголошують умови та суми інвестицій.

Kray Technologies розробляє промислові роботизовані вантажні безпілотники (дрони), які призначені для обприскування засобами захисту рослин і регуляторами зростання урожаїв на агропідприємствах. 

Стартап був заснований у жовтні 2015 року як волонтерський проект по розробці безпілотного розвідника для української армії. Сьогодні фахівці компанії розробляють інноваційні рішення для фермерів — безпілотники із власним ПЗ, які дозволяють значно підвищити ефективність аграрного господарства.

Дрон від Kray Technologies — це індустріальне роботизоване рішення. Його було створено для внесення листових добрив чи хімікатів на полях і він може замінити традиційні засоби внесення препаратів, оскільки має продуктивність обробки на рівні наземних обприскувачів та агролітаків — до 500 ГА на добу. Якщо говорити про технічну сторону проекту Kray Technologies, то для досягнення такої продуктивності наш дрон літає зі швидкістю 110 км/год на висоті 1 м над рослинами. 

Агродрон дозволить фермерам заощаджувати в трьох стратегічно важливих для господарств напрямках:
  • радикально зменшуються технологічні втрати врожаю. Наприклад, через колії від наземних обприскувачів або в погано чи неповністю оброблених краях поля, що характерно для використання сільськогосподарських літаків, втрати можуть складати до 4-5% врожаю;
  • відбувається економія пестицидів. Адже для підвищення ефективності потрібно забезпечити рівномірне покриття рослин краплинами препаратів. Вимоги до якості зростають зі зменшенням норми внесення, таке внесення має найбільшу активність при дуже малому розмірі краплі та в дуже вузькому діапазоні, що здатен забезпечити агродрон;
  • операційні та капітальні витрати зменшуються в 5-10 разів. Варто зазначити, дрон коштує на порядок менше, аніж с/г літаки, оператором є одна людина, дрон не потребує додаткової інфраструктури, наприклад, злітної смуги.

У Kray Technologies працюють 17 співробітників. Отримані інвестиції команда направить на виробництво безпілотників і організацію серійного виробництва.

У 2017 році компанія планує запустити декілька пілотних проектів з канадськими аграріями. Така співпраця стала реальною завдяки допомозі Канадсько-української торгової палати. Засновник Kray Technologies, Дмитро Сурду, вважає, що американський ринок аграрних безпілотників дуже великий, а пропозиція його компанії унікальна як з точки зору вантажопідйомності, так і з точки зору ефективності. При цьому керівництво не списує з рахунків попит на внутрішньому ринку: українські аграрії вже просять демо-покази.

Підприємство Kray Technologies має на меті створення продукту, що змінить всю економіку для значної кількості аграрних господарств. Це дасть значний економічний ефект для фермерів України.

Команда прагне зробити український проект, що буде впізнаваний в усьому світі. Проект, який показав би справжній потенціал України. Прекрасно, що ця новітня технологія почне допомагати, насамперед, українським аграріям.

Ще одним перспективним агростартапом є компанія Agri Eye, яка займається створенням системи з машинним навчанням, в деякому сенсі штучним інтелектом, для аналітики полів. Наразі команда Agri Eye проходить тримісячну програму в скандинавському акселераторі Katapult в норвезькій столиці Осло.

Нагадаємо, що в серпні в Запоріжжі презентували перший український вертоліт «Надія» від АТ «Мотор Січ». Вертоліт може здійснювати аеропосів, вносити сухі мінеральні добрива, а за допомогою спецобладнання й обробляти площі рідкими хімічними препаратами.

Джерело: http://inventure.com.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>