МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Соняшник вже два роки поступається рентабельністю сочевиці
2017-09-15

В Україні зібраний перший мільйон тонн соняшнику. До збору приступило більшість виробників. Як свідчать дані Міністерства агарної політики та продовольства, середня урожайність склала 16,9 ц/га. 

«В нашому регіоні врожай соняшнику цьогоріч точно буде меншим, ніж торік. Останній дощ був в середині травня, в липні-серпні температура повітря трималася під 40 градусів. За мій досвід роботи в сільському господарстві такого ще не було», – розповів Дмитро Скорняков, генеральний директор Harveast.

Нині компанія збирає 17 ц/га. Розраховували, що врожайність буде більшою на 10-15%.

Деякі аграрії отримують ще меншу врожайність. В Запорізькій області збирають найнижчий урожай за всю історію, в Херсонській за офіційною статистикою – 1,1 ц/га.

Ще одна проблема – олійність насіння. Минулого року вона складала 48-49%. Цьогоріч 49% ніхто вже не очікує.

Переробники будуть конкурувати за сировину. Аграрії ж розраховують на ріст цін – хоча б на той відсоток, який вони недоотримали по збору.

При цьому соняшник для багатьох перестав бути найрентабельнішою культурою. Останні 2 роки в Україні соняшник займає 3-4 місце, тоді як сочевиця вже два роки підряд лишається найрентабельнішою культурою. 

Міністерство сільського господарства США (USDA) у вересні знизило прогноз урожаю соняшнику в Україні в 2017 році до 14 млн тонн, що на 0,5 млн тонн менше у порівнянні з серпневим прогнозом.

Згідно з повідомленням на сайті американського відомства, прогноз виробництва соняшникової олії в 2017/18 маркетинговому році знижений до 5,85 млн тонн, що на 172 тис. тонн менше, ніж очікувалось раніше. Прогноз експорту олії зменшений на 150 тис. тонн – до 5,25 млн тонн.

Нагадаємо, що морський термінал «Ніка-Тера» (Миколаїв), що входить до Group DF, відкрив новий комплекс з перевалювання рослинних олій, а на Одещині відновив роботу завод по виробництву рослинної органічної олії

Компанія Syngenta найближчим часом виведе на ринок перший гібрид соняшнику 100% української селекції.

Джерело: http://landlord.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>