МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Агровиробникам варто дивитися в бік Азії й Африки
2017-09-20

Найбільш перспективними ринками для виробників аграрної продукції є країни Азії й Африки. Таку думку висловив президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса під час виступу на конференції LFM 4.0. 

"Чисельність населення Землі щороку збільшується, і багато джерел, у тому числі і ФАО, говорять про те, що до 2020 р. вона збільшиться майже до 10 млрд чоловік. Відповідно, на 70% зросте потреба в харчових продуктах, за великим рахунком, в Азії й Африці. І це будуть найбільші регіони, де потреба в харчових продуктах буде рости, саме туди перспективно поставляти свою продукцію", - сказав Ліссітса.

Він відмітив, що азіати міняють свій раціон харчування: якщо колись вони їли рис, то зараз приблизно на 40% збільшилося споживання пшениці, скаженими темпами росте споживання м'яса, молока та риби. 

"Якщо поглянути лише на споживання протеїну, то в найближчі 10 років в азіатських країнах очікується збільшення споживання білкового протеїну на 44%. Це означає, що споживчі настрої міняються, і азіатський ринок, а також Африка є дуже перспективними", - відмітив Ліссітса.

Другий регіон, що стоїть після Азії – Африка. Тут навпаки збільшується споживання рису, молока, особливо сухого. Якщо у 2010 році споживання останнього склало 229 000 тонн, то в 2016 році – уже 362 000 тонн. Найближчим часом ростиме попит на рибу, зернові, овочі.

Є два істотні показники, які свідчать про подальший розвиток, - це збільшення кількості населення і попиту. При цьому, молочні продукти найближчим часом споживатимуться незалежно від збільшення населення саме завдяки азіатському ринку."Якщо говорити про Європу, то найбільшим трендом на сьогодні є веганство - вони відмовляються від м'яса і все більше споживають веганських продуктів. Збільшення кількості веганів складає приблизно 13% в рік, і ця тенденція триватиме", - сказав президент УКАБ.

На думку Ліссітси, щоб задовольнити дедалі більший попит, треба нарощувати продуктивність. Це можливо завдяки масштабуванню виробництва, ефективному управлінню та розподілу ресурсів, розвитку освіти та науки, впровадженню інновацій.

Також експерт порадив менеджерам у найближчі роки бути готовими працювати в умовах невизначеності, розумітися на агроінноваціях, опрацьовувати величезні обсяги інформації, і навіть керувати роботами замість людей.

Нагадаємо, що під час виставки Asia Fruit Logistica 2017 індійські покупці виявили інтерес до українських фруктів. Тож прогнозують, що в найближчі роки Індія може стати найбільшим імпортером українських яблук і лохини.

Читайте в попередніх матеріалах: А чи знаєте ви якими знаннями та навичками має володіти аграрний працівник майбутнього?

Джерело: http://agroportal.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
15.10.2018
Штучний мед! Новий винахід українських вчених
В Одеській харчовій академії створили штучний мед, напій для вагітних і шоколадний сироп з антидепресивними властивостями
15.10.2018
На Волині відкрили завод з видобутку та переробки сапропелю
Ці органічні мінеральні мули використовуються як цінна органічна поживна речовина для росту рослин і дуже популярні в країнах Близького Сходу
15.10.2018
Перший в Україні John Deere Training Center відкрили на базі Харківського НТУСГ
Студенти центру матимуть змогу познайомитись зі світовими практиками, інноваційними рішеннями, проходити тренінги та навчатись у провідних фахівців України

Статті

всі статті >>
10.10.2018
Робота в PepsiCo - «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»!
1 листопада наш ярмарок вакансій відвідають спеціалісти компанії, яка входить у десятку найбільш привабливих і затребуваних роботодавців світу
20.09.2018
Вступна кампанія 2018 та мода на аграрну освіту
Пропонуємо вам зазирнути за лаштунки вступної кампанії та з'ясувати, які спеціальності цього року мають попит у колишніх учнів школи та їхніх батьків і чи  є серед них аграрні 
18.09.2018
Навчання за кордоном: Стереотипи та дійсність
Чи реально українському студенту отримати освіту за кордоном безкоштовно? Чи дійсно на закордонне навчання виїжджають найрозумніші та чи планують вони повертатися в Україну?