МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Агровиробникам варто дивитися в бік Азії й Африки
2017-09-20

Найбільш перспективними ринками для виробників аграрної продукції є країни Азії й Африки. Таку думку висловив президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса під час виступу на конференції LFM 4.0. 

"Чисельність населення Землі щороку збільшується, і багато джерел, у тому числі і ФАО, говорять про те, що до 2020 р. вона збільшиться майже до 10 млрд чоловік. Відповідно, на 70% зросте потреба в харчових продуктах, за великим рахунком, в Азії й Африці. І це будуть найбільші регіони, де потреба в харчових продуктах буде рости, саме туди перспективно поставляти свою продукцію", - сказав Ліссітса.

Він відмітив, що азіати міняють свій раціон харчування: якщо колись вони їли рис, то зараз приблизно на 40% збільшилося споживання пшениці, скаженими темпами росте споживання м'яса, молока та риби. 

"Якщо поглянути лише на споживання протеїну, то в найближчі 10 років в азіатських країнах очікується збільшення споживання білкового протеїну на 44%. Це означає, що споживчі настрої міняються, і азіатський ринок, а також Африка є дуже перспективними", - відмітив Ліссітса.

Другий регіон, що стоїть після Азії – Африка. Тут навпаки збільшується споживання рису, молока, особливо сухого. Якщо у 2010 році споживання останнього склало 229 000 тонн, то в 2016 році – уже 362 000 тонн. Найближчим часом ростиме попит на рибу, зернові, овочі.

Є два істотні показники, які свідчать про подальший розвиток, - це збільшення кількості населення і попиту. При цьому, молочні продукти найближчим часом споживатимуться незалежно від збільшення населення саме завдяки азіатському ринку."Якщо говорити про Європу, то найбільшим трендом на сьогодні є веганство - вони відмовляються від м'яса і все більше споживають веганських продуктів. Збільшення кількості веганів складає приблизно 13% в рік, і ця тенденція триватиме", - сказав президент УКАБ.

На думку Ліссітси, щоб задовольнити дедалі більший попит, треба нарощувати продуктивність. Це можливо завдяки масштабуванню виробництва, ефективному управлінню та розподілу ресурсів, розвитку освіти та науки, впровадженню інновацій.

Також експерт порадив менеджерам у найближчі роки бути готовими працювати в умовах невизначеності, розумітися на агроінноваціях, опрацьовувати величезні обсяги інформації, і навіть керувати роботами замість людей.

Нагадаємо, що під час виставки Asia Fruit Logistica 2017 індійські покупці виявили інтерес до українських фруктів. Тож прогнозують, що в найближчі роки Індія може стати найбільшим імпортером українських яблук і лохини.

Читайте в попередніх матеріалах: А чи знаєте ви якими знаннями та навичками має володіти аграрний працівник майбутнього?

Джерело: http://agroportal.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
22.07.2018
Незабаром відкриття найбільшого грибного комплексу в Київській області
До кінця липня в Білоцерківському районі Київської області відкриють ферму з виробництва печериць, де запустять дві черги вирощування загальною площею 1,5 га
22.07.2018
5 областей, де найбільше шансів знайти роботу в АПК
Станом на липень поточного року в Україні відкрито більш як 800 вакансій в аграрній галузі. Найбільший попит серед роботодавців мають кваліфіковані агрономи
21.07.2018
DowDuPont анонсував появу в Україні нового бренду
На українському ринку насіннєві продукти Brevant будуть доступні в низці культур, включаючи кукурудзу, соняшник, а також озимий ріпак

Статті

всі статті >>
19.07.2018
Піднятися в небо: Нові правила використання БПЛА в Україні
Керівник компанії Drone.ua Валерій Яковенко розповів про плюси та мінуси нових «Правил використання повітряного простору України», які наберуть чинності до 24 серпня цього року
15.07.2018
Аграрна освіта: Україні потрібні фахівці, які будуть підтримувати та супроводжувати впроваджені інновації
СЕО AgriLab Ярослав Бойко розповів яка з аграрних професій буде найбільш популярною в найближчий час та чого сьогодні не вистачає агроосвіті в Україні
11.07.2018
Як машинне навчання змінює сільське господарство
Машинне навчання дозволить пришвидшити виведення нових сортів культур, спрогнозувати продуктивність культур та провести ранню діагностику захворювань рослин