МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Агровиробникам варто дивитися в бік Азії й Африки
2017-09-20

Найбільш перспективними ринками для виробників аграрної продукції є країни Азії й Африки. Таку думку висловив президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса під час виступу на конференції LFM 4.0. 

"Чисельність населення Землі щороку збільшується, і багато джерел, у тому числі і ФАО, говорять про те, що до 2020 р. вона збільшиться майже до 10 млрд чоловік. Відповідно, на 70% зросте потреба в харчових продуктах, за великим рахунком, в Азії й Африці. І це будуть найбільші регіони, де потреба в харчових продуктах буде рости, саме туди перспективно поставляти свою продукцію", - сказав Ліссітса.

Він відмітив, що азіати міняють свій раціон харчування: якщо колись вони їли рис, то зараз приблизно на 40% збільшилося споживання пшениці, скаженими темпами росте споживання м'яса, молока та риби. 

"Якщо поглянути лише на споживання протеїну, то в найближчі 10 років в азіатських країнах очікується збільшення споживання білкового протеїну на 44%. Це означає, що споживчі настрої міняються, і азіатський ринок, а також Африка є дуже перспективними", - відмітив Ліссітса.

Другий регіон, що стоїть після Азії – Африка. Тут навпаки збільшується споживання рису, молока, особливо сухого. Якщо у 2010 році споживання останнього склало 229 000 тонн, то в 2016 році – уже 362 000 тонн. Найближчим часом ростиме попит на рибу, зернові, овочі.

Є два істотні показники, які свідчать про подальший розвиток, - це збільшення кількості населення і попиту. При цьому, молочні продукти найближчим часом споживатимуться незалежно від збільшення населення саме завдяки азіатському ринку."Якщо говорити про Європу, то найбільшим трендом на сьогодні є веганство - вони відмовляються від м'яса і все більше споживають веганських продуктів. Збільшення кількості веганів складає приблизно 13% в рік, і ця тенденція триватиме", - сказав президент УКАБ.

На думку Ліссітси, щоб задовольнити дедалі більший попит, треба нарощувати продуктивність. Це можливо завдяки масштабуванню виробництва, ефективному управлінню та розподілу ресурсів, розвитку освіти та науки, впровадженню інновацій.

Також експерт порадив менеджерам у найближчі роки бути готовими працювати в умовах невизначеності, розумітися на агроінноваціях, опрацьовувати величезні обсяги інформації, і навіть керувати роботами замість людей.

Нагадаємо, що під час виставки Asia Fruit Logistica 2017 індійські покупці виявили інтерес до українських фруктів. Тож прогнозують, що в найближчі роки Індія може стати найбільшим імпортером українських яблук і лохини.

Читайте в попередніх матеріалах: А чи знаєте ви якими знаннями та навичками має володіти аграрний працівник майбутнього?

Джерело: http://agroportal.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
17.01.2018
Одна з найбільших у світі торгових компаній закриває свої олійні підрозділи через борги
Noble Group почала знижувати свою діяльність на ринку олійних в Лондоні й Сінгапурі, оскільки багато провідних трейдерів компанії перейшли на роботу до компаній-конкурентів
16.01.2018
ФАО профінансує створення трьох молочних кооперативів на Луганщині
В Луганській області в 2018 році планується створення трьох обслуговчих кооперативів, які дозволять поліпшити якісні показники молока
16.01.2018
Нова сироварня в Сумах спеціалізується на сичужних сирах
Нещодавно в Сумах відкрилася сироварня, яка спеціалізується на виробництві переважно сичужних сирів і вершкового масла

Статті

всі статті >>
17.01.2018
100% природно: 3 найнезвичніші еко-ферми України
Сьогодні найбільш цікаві українські міні-ферми набувають все більшої популярності серед українців, що і не дивно, адже такі ферми часто гарантують стовідсоткову екологічність, можуть похвалитися незвичайною продукцією, а також мають індивідуальний підхід як до продажу власних товарів, так і, власне, до ведення робіт
12.01.2018
ТОП-4 незвичні культури, які сьогодні вирощують фермери України
Нині молоде покоління фермерів України відмовляється від вирощування традиційних культур на користь незвичайних овочів, ягід, зелені та спецій, котрі набувають все більшої популярності серед жителів великих міст
04.01.2018
Ф'ючіпси: українська історія успіху
Лляні чіпси - корисний натуральний продукт, який набуває все більшої популярності серед українців