МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Агровиробникам варто дивитися в бік Азії й Африки
2017-09-20

Найбільш перспективними ринками для виробників аграрної продукції є країни Азії й Африки. Таку думку висловив президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса під час виступу на конференції LFM 4.0. 

"Чисельність населення Землі щороку збільшується, і багато джерел, у тому числі і ФАО, говорять про те, що до 2020 р. вона збільшиться майже до 10 млрд чоловік. Відповідно, на 70% зросте потреба в харчових продуктах, за великим рахунком, в Азії й Африці. І це будуть найбільші регіони, де потреба в харчових продуктах буде рости, саме туди перспективно поставляти свою продукцію", - сказав Ліссітса.

Він відмітив, що азіати міняють свій раціон харчування: якщо колись вони їли рис, то зараз приблизно на 40% збільшилося споживання пшениці, скаженими темпами росте споживання м'яса, молока та риби. 

"Якщо поглянути лише на споживання протеїну, то в найближчі 10 років в азіатських країнах очікується збільшення споживання білкового протеїну на 44%. Це означає, що споживчі настрої міняються, і азіатський ринок, а також Африка є дуже перспективними", - відмітив Ліссітса.

Другий регіон, що стоїть після Азії – Африка. Тут навпаки збільшується споживання рису, молока, особливо сухого. Якщо у 2010 році споживання останнього склало 229 000 тонн, то в 2016 році – уже 362 000 тонн. Найближчим часом ростиме попит на рибу, зернові, овочі.

Є два істотні показники, які свідчать про подальший розвиток, - це збільшення кількості населення і попиту. При цьому, молочні продукти найближчим часом споживатимуться незалежно від збільшення населення саме завдяки азіатському ринку."Якщо говорити про Європу, то найбільшим трендом на сьогодні є веганство - вони відмовляються від м'яса і все більше споживають веганських продуктів. Збільшення кількості веганів складає приблизно 13% в рік, і ця тенденція триватиме", - сказав президент УКАБ.

На думку Ліссітси, щоб задовольнити дедалі більший попит, треба нарощувати продуктивність. Це можливо завдяки масштабуванню виробництва, ефективному управлінню та розподілу ресурсів, розвитку освіти та науки, впровадженню інновацій.

Також експерт порадив менеджерам у найближчі роки бути готовими працювати в умовах невизначеності, розумітися на агроінноваціях, опрацьовувати величезні обсяги інформації, і навіть керувати роботами замість людей.

Нагадаємо, що під час виставки Asia Fruit Logistica 2017 індійські покупці виявили інтерес до українських фруктів. Тож прогнозують, що в найближчі роки Індія може стати найбільшим імпортером українських яблук і лохини.

Читайте в попередніх матеріалах: А чи знаєте ви якими знаннями та навичками має володіти аграрний працівник майбутнього?

Джерело: http://agroportal.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
17.11.2017
Кропивницький ЦНТУ розробив ноу-хау, на розробку якого виділять 50 тис грн
ПП «Астарта Груп», ЦНТУ та ОДА Кропивницького підписали тристоронню угоду про впровадження в області нового проекту у сфері сільськогосподарського машинобудування
17.11.2017
Україна перейде на європейську модель сертифікації сільгосптехніки
Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою урегулював питання щодо порядку реєстрації та введення в експлуатацію сільськогосподарської техніки відповідно до Технічного регламенту на основі оцінки безпеки техніки та її впливу на навколишнє середовище
17.11.2017
Козина ферма за 6 млн грн
На Львівщині відкрили козину ферму, де не лише вирощують кіз, а й варять козиний сир

Статті

всі статті >>
16.11.2017
На Львівщині нідерландець створив теплиці, на яких за всім стежить комп'ютер
На теплицях компанії «Галіція Ґрінері» салати вирощують за методом сухої гідропоніки: замість ґрунту використовують торф’яний субстрат, а все обладнання закуповували в Нідерландах
14.11.2017
Як отримати максимум користі від Ярмарку вакансій
Ярмарок вакансій - це реальна можливість зустрітись із роботодавцями напряму та проявити себе. Підготуйтесь до наступного заходу, скориставшись нашими порадами, і станьте на крок ближче до роботи вашої мрії 
11.11.2017
Plenty відкриє вертикальні ферми в кожному великому місті світу
Навесні 2018 року стартап Plenty, що отримав $200 млн додаткового фінансування, відкриє другу вертикальну ферму в передмісті Сіетла у США