МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Агровиробникам варто дивитися в бік Азії й Африки
2017-09-20

Найбільш перспективними ринками для виробників аграрної продукції є країни Азії й Африки. Таку думку висловив президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса під час виступу на конференції LFM 4.0. 

"Чисельність населення Землі щороку збільшується, і багато джерел, у тому числі і ФАО, говорять про те, що до 2020 р. вона збільшиться майже до 10 млрд чоловік. Відповідно, на 70% зросте потреба в харчових продуктах, за великим рахунком, в Азії й Африці. І це будуть найбільші регіони, де потреба в харчових продуктах буде рости, саме туди перспективно поставляти свою продукцію", - сказав Ліссітса.

Він відмітив, що азіати міняють свій раціон харчування: якщо колись вони їли рис, то зараз приблизно на 40% збільшилося споживання пшениці, скаженими темпами росте споживання м'яса, молока та риби. 

"Якщо поглянути лише на споживання протеїну, то в найближчі 10 років в азіатських країнах очікується збільшення споживання білкового протеїну на 44%. Це означає, що споживчі настрої міняються, і азіатський ринок, а також Африка є дуже перспективними", - відмітив Ліссітса.

Другий регіон, що стоїть після Азії – Африка. Тут навпаки збільшується споживання рису, молока, особливо сухого. Якщо у 2010 році споживання останнього склало 229 000 тонн, то в 2016 році – уже 362 000 тонн. Найближчим часом ростиме попит на рибу, зернові, овочі.

Є два істотні показники, які свідчать про подальший розвиток, - це збільшення кількості населення і попиту. При цьому, молочні продукти найближчим часом споживатимуться незалежно від збільшення населення саме завдяки азіатському ринку."Якщо говорити про Європу, то найбільшим трендом на сьогодні є веганство - вони відмовляються від м'яса і все більше споживають веганських продуктів. Збільшення кількості веганів складає приблизно 13% в рік, і ця тенденція триватиме", - сказав президент УКАБ.

На думку Ліссітси, щоб задовольнити дедалі більший попит, треба нарощувати продуктивність. Це можливо завдяки масштабуванню виробництва, ефективному управлінню та розподілу ресурсів, розвитку освіти та науки, впровадженню інновацій.

Також експерт порадив менеджерам у найближчі роки бути готовими працювати в умовах невизначеності, розумітися на агроінноваціях, опрацьовувати величезні обсяги інформації, і навіть керувати роботами замість людей.

Нагадаємо, що під час виставки Asia Fruit Logistica 2017 індійські покупці виявили інтерес до українських фруктів. Тож прогнозують, що в найближчі роки Індія може стати найбільшим імпортером українських яблук і лохини.

Читайте в попередніх матеріалах: А чи знаєте ви якими знаннями та навичками має володіти аграрний працівник майбутнього?

Джерело: http://agroportal.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
20.03.2018
Інноваційне будівництво на Smart Build Forum
4 квітня в Києві відбудеться спеціалізований міжнародний будівельний форум, який присвячений «smart», it-технологіям та інноваційним розробкам в промисловому будівництві та архітектурі
20.03.2018
Від гречки до олії: темпи розвитку органіки в Україні
Сьогодні частка органічних продуктів на ринку України становить не більше 0,1%, а асортимент продукції є досить невеликим
20.03.2018
Канадські інвестори вкладуть кошти в нові робочі місця на Львівщині
Підписання угоди про відкриття кооперативного заводу з переробки молочної продукції заплановано на квітень

Статті

всі статті >>
13.03.2018
IV ДЕНЬ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»: мрії та реальність
Всеукраїнський ярмарок аграрних вакансій для молоді IV ДЕНЬ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ» - реальний шанс отримати першу роботу!
12.03.2018
Криза на українському ринку праці: історія, сьогодення, майбутнє
Україну чекає криза, яка змусить змінюватися цілі системи управління людськими ресурсами. Ті компанії, які не хочуть або не можуть змінюватися, зіткнуться зі старінням колективу
05.03.2018
Ольгопіль - село української мрії!
Історія про те, як підприємець з Вінниччини не лише створив успішний бізнес, а й докладає чимало зусиль для розвитку рідного села