МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Державою схвалено нову концепцію розвитку фермерських господарств
2017-09-22

Кабінет Міністрів України 13 вересня схвалив представлену Міністерством аграрної політики та продовольства України концепцію державної програми розвитку фермерства в Україні.

В уряді наголосили, що підтримка фермерських господарств відбуватиметься шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації з метою підвищення ефективності їх господарської діяльності, формування партій сільськогосподарської продукції належного обсягу та якості, забезпечення технологічного процесу виробництва, просування продукції на ринок, підвищення зайнятості через розвиток трудомістких галузей сільського господарства.

Мета проекту

Метою Концепції є створення необхідних організаційних, правових та фінансових передумов для розвитку фермерських господарств і сільськогосподарських кооперативів, покращення матеріально-фінансового становища сільського населення шляхом:
 • надання підтримки фермерським господарствам;
 • створення нових робочих місць на селі, у тому числі й через стимулювання сільськогосподарської кооперації;
 • диверсифікації діяльності фермерських господарств;
 • створення передумов кредитування фермерських господарств за доступними кредитними ставками;
 • збільшення рівня реальних доходів сільського населення від передачі в оренду сільськогосподарських угідь.

Підтримка держави буде здійснюватися в двох основних напрямах. По-перше, в пріоритеті буде підтримка фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації:
 • стимулювання нарощування обсягів сільськогосподарської продукції з високою доданою вартістю (створення, оновлення та модернізація виробничих і переробних потужностей, залучення інноваційних продуктів та технологій) фермерськими господарствами;
 • розвитку чинних кредитно-фінансових механізмів та впровадження нових фінансових інструментів підтримки фермерства;
 • створення сприятливих умов для започаткування та ефективного провадження фермерської діяльності, зокрема, трансформації господарств населення у фермерські господарства, залучення молоді до ведення фермерського господарства.

Для цього необхідним є визначення критеріїв цільових груп отримувачів державної фінансової допомоги (за площею землекористування та обсягом доходів). За експертними оцінками, в разі визначення критерієм надання державної фінансової допомоги площу землекористування в розмірі 100 га, такий підхід дозволить охопити державною фінансовою підтримкою понад 70 % від загальної кількості економічно активних фермерських господарств.

Другим напрямом підтримки є створення прозорих механізмів набуття у власність земельних ділянок та прав на них:
 • врегулювання питання набуття фермерськими господарствами земельних ділянок у власність;
 • врегулювання питання правового статусу земель колишньої колективної власності;
 • забезпечення можливості отримання іпотечного кредитування під заставу землі;
 • забезпечення пріоритетності надання земельних ділянок для садівництва, виноградарства, хмелярства та органічного землеробства.

Удосконалення системи оподаткування фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів з метою стимулювання їх розвитку та створення нових фермерських господарств, сімейних фермерських господарств, сільськогосподарських кооперативів.

Це в кінцевому результаті сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу на селі, створенню нових або розширенню наявних виробничих потужностей та робочих місць у сільській місцевості.Фінансування Концепції передбачається здійснювати коштом державного бюджету в межах бюджетних призначень Мінагрополітики на відповідний рік в обсязі 1 млрд грн щорічно, міжнародної технічної допомоги та інших джерел, передбачених законодавством.

Нагадаємо, що найближчим часом держава профінансує доступ українських ВНЗ до міжнародних баз даних SCOPUS та WEB OF SCIENCE.

Також 7 вересня поточного року Банк Кредит Дніпро і флагманський проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) підписали Меморандум про співпрацю в секторі агропромислового розвитку в Україні – «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Джерело: http://kurkul.comБудь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>