МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Чи зроблять водорості революцію у виробництві палива?
2017-09-25

Дослідники з Міністерства енергетики США винайшли дві технології виробництва біопалива з морських водоростей. На альтернативному паливі зможуть працювати легкові й вантажні автомобілі.

Обидві технології входять в перелік 18-ти проектів, які отримали $22 млн фінансування від Агентства перспективних досліджень у галузі енергетики.

Об’єктом дослідження стали макроводорості, які зазвичай вирощують для вживання в їжі. Виробництво біопалива з них буде теж економічно обґрунтованим, вважають учені.

Нова технологія виробництва біопалива з водоростей допоможе вирішити проблеми нестачі сировини. Ці найпростіші можуть рости навіть у дуже жорстких умовах: в соляних озерах, пустелі, де рослинництво не практикується і навіть неможливе. Крім того, водорості відіграють важливу роль в акумулюванні вуглекислого газу з повітря, і виробляють ряд корисних побічних продуктів. 

Але найбільша їхня потенційна цінність полягає в тому, що вони можуть використовуватися як сировина для виробництва біодизельного палива.

Біодизель з водоростей має дві основні переваги, у порівнянні з виробництвом біодизельного палива з рослинних олій. По-перше, вони містять велику кількість поліненасичених жирних кислот, які дозволяють біодизелю не втрачати якості пального при низьких температурах, через що дизельні двигуни на цьому пальному можуть працювати і в холодних умовах. По-друге, вихід палива з водоростей в 20-30 разів вищий, ніж з рослин олійних культур при вирощуванні їх на однаковій площі.

За оцінками Міністерства енергетики США, країна зможе виробляти достатню кількість водоростей аби перекрити 10% потреби у біопаливі.

Водорості можна вирощувати як у відкритих ставках, так і у спеціальних біореакторах. Основними проблемами, які можуть виникнути при вирощуванні водоростей у відкритих водоймищах, є низька продуктивність штаму водоростей, вразливість до коливань температури та високі втрати води при випаровуванні. Перехід до біореакторів може відразу вирішити більшу частину проблем, з якими стикаються у відкритих водоймищах. Але з іншого боку, біореактори потребують і більших капіталовкладень.

Одна група дослідників змоделювала, де і коли вирощувати водорості у відкритому океані буде найефективніше. Учасники другого проекту розробили автономну систему культивації, що дозволить здешевити процес вирощування.

Основу океанічної ферми складає 5-кілометровий канат із вуглецевого волокна. Система матиме кілька ярусів і триматиметься на вільно плаваючих буях із датчиками, які фіксуватимуть положення ферми, швидкість переміщення та рівень підводного освітлення.

Ферми з вирощування водоростей можуть працювати й на використанні відходів, що використовуються як джерело живлення. У разі виробництва біопалива з водоростей утворюються побічні продукти, які можна використовувати для отримання добрив з високим вмістом азоту та фосфору. Добрива з водоростей набагато безпечніші та екологічно чистіші, ніж гній.

За даними розробників, для виробництва одного літра палива потрібно п’ять кілограмів водоростей.

США разом із Бразилією є лідерами розвитку біоенергетики. За об’ємами виробництва країни утримують 70% світового ринку.

Як запевняють експерти, в умовах України можна успішно вирощувати перспективний зразок біотехнологічних розробок – зелену колоніальну водорість Botryococcus braunii, яка містить понад 70% вуглеводів від маси сухої речовини, а також має широку екологічну амплітуду і значний географічний ареал поширення.

У лабораторії Кременчуцького університету під керівництвом професора Єлізарова створили установку для перероблювання в біогаз синьо-зелених водоростей, які активно розростаються у водосховищах Дніпра. Отримане біопаливо можна буде використовувати в побуті.

Нагадаємо, що на Вінниччині відкрили підприємство, що переробляє солому на паливні брикети, а на Одещині Заплазський цукровий завод реконструюють під виробництво олії та біопалива.

Джерело: http://landlord.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>