МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Перспективи розвитку ягідництва України
2017-09-30

Виробництво ягід в Україні в останні три роки почало зростати. Бізнес із вирощування ягід: чорниці, малини, суниці, ожини – став вигідним через високу маржинальність, зростання попиту на зовнішньому ринку, придатні кліматичні умови України. Невисока собівартість виробництва робить його привабливий він для бізнесменів та інвесторів.

Попри значні ризики, пов'язані з вирощенням, зберіганням і транспортуванням такого делікатного продукту, у ягідний бізнес продовжують надходити інвестиції з інших галузей економіки. 

Вирощування ягід в Україні стає реальним сектором АПК, який вже дає надходження до бюджету, формує нехай сезонну, але зайнятість населення і показує тенденції до щорічного приросту показників. Аграрний потенціал України, наявність земельних ресурсів дозволяє говорити про реальність експансії українських ягід у перспективі.

Цей ринок є досить вигідним через зростання попиту на здорове харчування в Європі і світі в цілому. Українська продукція успішно проходить ретельний харчовий контроль Євросоюзу та інших країн з високим рівнем вимог до якості їжі. Ще однією конкурентною перевагою українських виробників на європейському ринку є швидкий термін доставки. Через брак зайвих земель сільськогосподарського призначення європейці не мають змоги збільшити сегмент під вирощування ягід, тож на ринку ЄС для українців відкриваються нові можливості. Показники експортних поставок щороку зростає, що говорить про підвищення попиту на українські ягоди.

Так, наприклад, ягід свіжих, таких, як суниця, малина, ожина, лохина та інші, у 2014 році було експортовано з України 614 639 кг, що у грошовому еквіваленті склало $1149 тис, у 2015-му – 1 387 513 кг на суму у $3109 тис. У 2016-му цей показник уже зріс до 5 978 047 кг ягід різних видів, що дало $8 834 тис.Основними споживачами свіжих українських ягід останнім часом став Євросоюз та сусідні країни. Ми експортуємо свіжі ягоди у Білорусь, Польщу, Нідерланди, Литву, Молдову, Велику Британію, і попит та географія країн невпинно зростає протягом останніх трьох років. Зараз успішно освоюються нові ринки – країни Близького Сходу, Катар, Об’єднані Арабські Емірати. Це змушує наших підприємців ретельніше працювати над логістикою і забезпеченням умов збереження та транспортування ягід, особливо свіжих. 

Також в Україні та світі зростає попит та пропозиція на заморожені ягоди. Цей спосіб транспортування ягід має менші ризики та дозволяє збільшувати географію поставок. 

У 2014 році наші виробники експортували понад 20,9 млн кг на суму $40,7 млн, у 2015-му – 30,2 млн кг на суму $41,2 млн, а в 2016-му експорт зріс уже до 41,1 млн кг, що у грошовому еквіваленті становить $50,8 млн.Одним із найбільших імпортерів заморожених українських ягід є Польща, що, на перший погляд, може здаватися дивним, адже багато українців працюють на сезонних роботах зі збору ягід саме у Польщі. Очевидно, мова може йти про реекспорт та переробку українських ягід, наприклад, у джеми й подібну продукцію, що формує її додану вартість уже під польським маркуванням. Тут закладено великий резерв для українських виробників ягід, які розвивають вітчизняну переробку, адже це й розширення виробництва, і збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

На сьогодні ягідництво є суттєвою складовою аграрного експорту України, впевнено відвойовуючи позиції у традиційних продуктів, що продаються за кордон: зерно, борошно, мед тощо. Виробництво ягід в Україні за останні три роки успішно перейшло позначку у 130 тисяч тонн.

За прогнозами експертів, у 2017 році показники з експорту ягоди української на європейські та ринки продемонструють відчутне зростання. Цей бізнес стає все інвестиційно привабливішим, репутація української ягідної продукції у світі постійно утверджується.

Монополізація ринку зберігання і переробки ягід в Україні змушує дрібних виробників шукати способів кооперації та концентрації виробництва. Так, нещодавно в Україні було створено нове галузеве об’єднання ― асоціацію «Ягідництво України».

Нагадаємо, що в серпні поточного року компанія «Українська Ягода» отримала сертифікат якості GlobalGap.

Читайте: На Вінниччині вимираюче село врятувавягідний бізнес.

Джерело: http://lb.ua


Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
20.03.2018
Інноваційне будівництво на Smart Build Forum
4 квітня в Києві відбудеться спеціалізований міжнародний будівельний форум, який присвячений «smart», it-технологіям та інноваційним розробкам в промисловому будівництві та архітектурі
20.03.2018
Від гречки до олії: темпи розвитку органіки в Україні
Сьогодні частка органічних продуктів на ринку України становить не більше 0,1%, а асортимент продукції є досить невеликим
20.03.2018
Канадські інвестори вкладуть кошти в нові робочі місця на Львівщині
Підписання угоди про відкриття кооперативного заводу з переробки молочної продукції заплановано на квітень

Статті

всі статті >>
13.03.2018
IV ДЕНЬ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ»: мрії та реальність
Всеукраїнський ярмарок аграрних вакансій для молоді IV ДЕНЬ МОЛОДОГО СПЕЦІАЛІСТА «ТВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СТАРТ» - реальний шанс отримати першу роботу!
12.03.2018
Криза на українському ринку праці: історія, сьогодення, майбутнє
Україну чекає криза, яка змусить змінюватися цілі системи управління людськими ресурсами. Ті компанії, які не хочуть або не можуть змінюватися, зіткнуться зі старінням колективу
05.03.2018
Ольгопіль - село української мрії!
Історія про те, як підприємець з Вінниччини не лише створив успішний бізнес, а й докладає чимало зусиль для розвитку рідного села