МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Перспективи розвитку ягідництва України
2017-09-30

Виробництво ягід в Україні в останні три роки почало зростати. Бізнес із вирощування ягід: чорниці, малини, суниці, ожини – став вигідним через високу маржинальність, зростання попиту на зовнішньому ринку, придатні кліматичні умови України. Невисока собівартість виробництва робить його привабливий він для бізнесменів та інвесторів.

Попри значні ризики, пов'язані з вирощенням, зберіганням і транспортуванням такого делікатного продукту, у ягідний бізнес продовжують надходити інвестиції з інших галузей економіки. 

Вирощування ягід в Україні стає реальним сектором АПК, який вже дає надходження до бюджету, формує нехай сезонну, але зайнятість населення і показує тенденції до щорічного приросту показників. Аграрний потенціал України, наявність земельних ресурсів дозволяє говорити про реальність експансії українських ягід у перспективі.

Цей ринок є досить вигідним через зростання попиту на здорове харчування в Європі і світі в цілому. Українська продукція успішно проходить ретельний харчовий контроль Євросоюзу та інших країн з високим рівнем вимог до якості їжі. Ще однією конкурентною перевагою українських виробників на європейському ринку є швидкий термін доставки. Через брак зайвих земель сільськогосподарського призначення європейці не мають змоги збільшити сегмент під вирощування ягід, тож на ринку ЄС для українців відкриваються нові можливості. Показники експортних поставок щороку зростає, що говорить про підвищення попиту на українські ягоди.

Так, наприклад, ягід свіжих, таких, як суниця, малина, ожина, лохина та інші, у 2014 році було експортовано з України 614 639 кг, що у грошовому еквіваленті склало $1149 тис, у 2015-му – 1 387 513 кг на суму у $3109 тис. У 2016-му цей показник уже зріс до 5 978 047 кг ягід різних видів, що дало $8 834 тис.Основними споживачами свіжих українських ягід останнім часом став Євросоюз та сусідні країни. Ми експортуємо свіжі ягоди у Білорусь, Польщу, Нідерланди, Литву, Молдову, Велику Британію, і попит та географія країн невпинно зростає протягом останніх трьох років. Зараз успішно освоюються нові ринки – країни Близького Сходу, Катар, Об’єднані Арабські Емірати. Це змушує наших підприємців ретельніше працювати над логістикою і забезпеченням умов збереження та транспортування ягід, особливо свіжих. 

Також в Україні та світі зростає попит та пропозиція на заморожені ягоди. Цей спосіб транспортування ягід має менші ризики та дозволяє збільшувати географію поставок. 

У 2014 році наші виробники експортували понад 20,9 млн кг на суму $40,7 млн, у 2015-му – 30,2 млн кг на суму $41,2 млн, а в 2016-му експорт зріс уже до 41,1 млн кг, що у грошовому еквіваленті становить $50,8 млн.Одним із найбільших імпортерів заморожених українських ягід є Польща, що, на перший погляд, може здаватися дивним, адже багато українців працюють на сезонних роботах зі збору ягід саме у Польщі. Очевидно, мова може йти про реекспорт та переробку українських ягід, наприклад, у джеми й подібну продукцію, що формує її додану вартість уже під польським маркуванням. Тут закладено великий резерв для українських виробників ягід, які розвивають вітчизняну переробку, адже це й розширення виробництва, і збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

На сьогодні ягідництво є суттєвою складовою аграрного експорту України, впевнено відвойовуючи позиції у традиційних продуктів, що продаються за кордон: зерно, борошно, мед тощо. Виробництво ягід в Україні за останні три роки успішно перейшло позначку у 130 тисяч тонн.

За прогнозами експертів, у 2017 році показники з експорту ягоди української на європейські та ринки продемонструють відчутне зростання. Цей бізнес стає все інвестиційно привабливішим, репутація української ягідної продукції у світі постійно утверджується.

Монополізація ринку зберігання і переробки ягід в Україні змушує дрібних виробників шукати способів кооперації та концентрації виробництва. Так, нещодавно в Україні було створено нове галузеве об’єднання ― асоціацію «Ягідництво України».

Нагадаємо, що в серпні поточного року компанія «Українська Ягода» отримала сертифікат якості GlobalGap.

Читайте: На Вінниччині вимираюче село врятувавягідний бізнес.

Джерело: http://lb.ua


Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
17.11.2017
Кропивницький ЦНТУ розробив ноу-хау, на розробку якого виділять 50 тис грн
ПП «Астарта Груп», ЦНТУ та ОДА Кропивницького підписали тристоронню угоду про впровадження в області нового проекту у сфері сільськогосподарського машинобудування
17.11.2017
Україна перейде на європейську модель сертифікації сільгосптехніки
Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою урегулював питання щодо порядку реєстрації та введення в експлуатацію сільськогосподарської техніки відповідно до Технічного регламенту на основі оцінки безпеки техніки та її впливу на навколишнє середовище
17.11.2017
Козина ферма за 6 млн грн
На Львівщині відкрили козину ферму, де не лише вирощують кіз, а й варять козиний сир

Статті

всі статті >>
16.11.2017
На Львівщині нідерландець створив теплиці, на яких за всім стежить комп'ютер
На теплицях компанії «Галіція Ґрінері» салати вирощують за методом сухої гідропоніки: замість ґрунту використовують торф’яний субстрат, а все обладнання закуповували в Нідерландах
14.11.2017
Як отримати максимум користі від Ярмарку вакансій
Ярмарок вакансій - це реальна можливість зустрітись із роботодавцями напряму та проявити себе. Підготуйтесь до наступного заходу, скориставшись нашими порадами, і станьте на крок ближче до роботи вашої мрії 
11.11.2017
Plenty відкриє вертикальні ферми в кожному великому місті світу
Навесні 2018 року стартап Plenty, що отримав $200 млн додаткового фінансування, відкриє другу вертикальну ферму в передмісті Сіетла у США