МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ
  • відправити другу
  • роздрукувати

Перспективи розвитку ягідництва України
2017-09-30

Виробництво ягід в Україні в останні три роки почало зростати. Бізнес із вирощування ягід: чорниці, малини, суниці, ожини – став вигідним через високу маржинальність, зростання попиту на зовнішньому ринку, придатні кліматичні умови України. Невисока собівартість виробництва робить його привабливий він для бізнесменів та інвесторів.

Попри значні ризики, пов'язані з вирощенням, зберіганням і транспортуванням такого делікатного продукту, у ягідний бізнес продовжують надходити інвестиції з інших галузей економіки. 

Вирощування ягід в Україні стає реальним сектором АПК, який вже дає надходження до бюджету, формує нехай сезонну, але зайнятість населення і показує тенденції до щорічного приросту показників. Аграрний потенціал України, наявність земельних ресурсів дозволяє говорити про реальність експансії українських ягід у перспективі.

Цей ринок є досить вигідним через зростання попиту на здорове харчування в Європі і світі в цілому. Українська продукція успішно проходить ретельний харчовий контроль Євросоюзу та інших країн з високим рівнем вимог до якості їжі. Ще однією конкурентною перевагою українських виробників на європейському ринку є швидкий термін доставки. Через брак зайвих земель сільськогосподарського призначення європейці не мають змоги збільшити сегмент під вирощування ягід, тож на ринку ЄС для українців відкриваються нові можливості. Показники експортних поставок щороку зростає, що говорить про підвищення попиту на українські ягоди.

Так, наприклад, ягід свіжих, таких, як суниця, малина, ожина, лохина та інші, у 2014 році було експортовано з України 614 639 кг, що у грошовому еквіваленті склало $1149 тис, у 2015-му – 1 387 513 кг на суму у $3109 тис. У 2016-му цей показник уже зріс до 5 978 047 кг ягід різних видів, що дало $8 834 тис.Основними споживачами свіжих українських ягід останнім часом став Євросоюз та сусідні країни. Ми експортуємо свіжі ягоди у Білорусь, Польщу, Нідерланди, Литву, Молдову, Велику Британію, і попит та географія країн невпинно зростає протягом останніх трьох років. Зараз успішно освоюються нові ринки – країни Близького Сходу, Катар, Об’єднані Арабські Емірати. Це змушує наших підприємців ретельніше працювати над логістикою і забезпеченням умов збереження та транспортування ягід, особливо свіжих. 

Також в Україні та світі зростає попит та пропозиція на заморожені ягоди. Цей спосіб транспортування ягід має менші ризики та дозволяє збільшувати географію поставок. 

У 2014 році наші виробники експортували понад 20,9 млн кг на суму $40,7 млн, у 2015-му – 30,2 млн кг на суму $41,2 млн, а в 2016-му експорт зріс уже до 41,1 млн кг, що у грошовому еквіваленті становить $50,8 млн.Одним із найбільших імпортерів заморожених українських ягід є Польща, що, на перший погляд, може здаватися дивним, адже багато українців працюють на сезонних роботах зі збору ягід саме у Польщі. Очевидно, мова може йти про реекспорт та переробку українських ягід, наприклад, у джеми й подібну продукцію, що формує її додану вартість уже під польським маркуванням. Тут закладено великий резерв для українських виробників ягід, які розвивають вітчизняну переробку, адже це й розширення виробництва, і збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

На сьогодні ягідництво є суттєвою складовою аграрного експорту України, впевнено відвойовуючи позиції у традиційних продуктів, що продаються за кордон: зерно, борошно, мед тощо. Виробництво ягід в Україні за останні три роки успішно перейшло позначку у 130 тисяч тонн.

За прогнозами експертів, у 2017 році показники з експорту ягоди української на європейські та ринки продемонструють відчутне зростання. Цей бізнес стає все інвестиційно привабливішим, репутація української ягідної продукції у світі постійно утверджується.

Монополізація ринку зберігання і переробки ягід в Україні змушує дрібних виробників шукати способів кооперації та концентрації виробництва. Так, нещодавно в Україні було створено нове галузеве об’єднання ― асоціацію «Ягідництво України».

Нагадаємо, що в серпні поточного року компанія «Українська Ягода» отримала сертифікат якості GlobalGap.

Читайте: На Вінниччині вимираюче село врятувавягідний бізнес.

Джерело: http://lb.ua


Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
17.01.2018
Одна з найбільших у світі торгових компаній закриває свої олійні підрозділи через борги
Noble Group почала знижувати свою діяльність на ринку олійних в Лондоні й Сінгапурі, оскільки багато провідних трейдерів компанії перейшли на роботу до компаній-конкурентів
16.01.2018
ФАО профінансує створення трьох молочних кооперативів на Луганщині
В Луганській області в 2018 році планується створення трьох обслуговчих кооперативів, які дозволять поліпшити якісні показники молока
16.01.2018
Нова сироварня в Сумах спеціалізується на сичужних сирах
Нещодавно в Сумах відкрилася сироварня, яка спеціалізується на виробництві переважно сичужних сирів і вершкового масла

Статті

всі статті >>
17.01.2018
100% природно: 3 найнезвичніші еко-ферми України
Сьогодні найбільш цікаві українські міні-ферми набувають все більшої популярності серед українців, що і не дивно, адже такі ферми часто гарантують стовідсоткову екологічність, можуть похвалитися незвичайною продукцією, а також мають індивідуальний підхід як до продажу власних товарів, так і, власне, до ведення робіт
12.01.2018
ТОП-4 незвичні культури, які сьогодні вирощують фермери України
Нині молоде покоління фермерів України відмовляється від вирощування традиційних культур на користь незвичайних овочів, ягід, зелені та спецій, котрі набувають все більшої популярності серед жителів великих міст
04.01.2018
Ф'ючіпси: українська історія успіху
Лляні чіпси - корисний натуральний продукт, який набуває все більшої популярності серед українців