МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Роботизована ферма Hands Free Hectare виростила перший урожай, до якого не торкалась рука людини
2017-10-13

Hands Free Hectare - спільний проект університету Харпера Адамса і компанії Precision Decisions. Британська ферма Hands Free Hectare стала першим у світі сільськогосподарським проектом, у якому абсолютно все роблять роботи. Творцям ферми вдалося повністю автоматизувати її роботу і вже у вересні цього року пристроями було зібрано перший урожай: 4,5 тонн ячменю.

На початку цього року ООН закликала впроваджувати інновації в сільському господарстві. У міжнародній організації відзначили, що традиційні методи його ведення призводять до нестабільності у постачанні людей продовольством. Hand Free Hectare була частково профінансована британської урядовою організацією Innovate UK, яка допомагає впроваджувати технології. Весь проект оцінюється в $250 тис.

«Проект був неймовірно гарний по співвідношенню ціни і якості. Його реалізація стала можливою завдяки використанню програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом. Це дозволило нам програмувати техніку і дрони, використовуючи програмне забезпечення недорогих безпілотників », розповідає дослідник мехатроніки Мартін Абелл. «Люди й раніше автоматизували сільськогосподарські системи, але зазвичай фінансування та інші ресурси надходили тільки в одну з областей», - каже інженер-землевласник Кіт Франклін. 

Експерти згодні з тим, що сільське господарство давно готове до автоматизації. Зараз цей процес прискорюється через те, що робоча сила дорожчає з кожним роком: впроваджувати роботів скоро стане дешевше, ніж наймати людей. 

Поки що автоматизацію гальмують кілька факторів. Перший - розуміння того, що роботи навряд чи впораються з вирощуванням фруктів та овочів. Людина збирає урожай набагато акуратніше, ніж пристрої. Другий фактор - безробіття. Якщо Японія давно готова до роботизації, то в Індії мільйони людей можуть втратити робочі місця. 

«Технічно повна автоматизація можлива скрізь, але економічний сенс вона має тільки в певних ситуаціях», - пояснює Девід Зільберман, професор економіки сільського господарства та ресурсів в Каліфорнійському університеті. 

У Hand Free Hectare ячмінь вирощують на площі близько 2,5 га за допомогою тракторів і дронів. Все управління здійснюється в диспетчерській. Дрони з мультиспектрального датчиками літали над полем і фотографували рослини: це допомагало зрозуміти, які добрива потрібні ячменю і коли. Також аналіз фотографій допомагав боротися з хворобами та бур'янами. Експерти прогнозують, що сільськогосподарські роботи з часом стануть буденністю. Адже колись комп'ютери теж були дорогими. Вартість технологій автоматизації знижується, і скоро навіть невеликі ферми зможуть дозволити собі це. 

Мартін Абелл вважає, що роботи не відберуть у фермерів роботу. Роботизація змусить людей освоїти нові навички та виконувати більш складні завдання.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Штучний інтелект для сільського господарства

На європейських виноградниках господарюватимуть роботи

За матеріалами: http://incrussia.ru

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>