МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Ця продукція має в складі ГМО! Розроблено законопроект про державний контроль обігу генетично-модифікованої продукції
2017-10-17

Кабінет міністрів розробив законопроект про державний контроль обігу генетично-модифікованої продукції (ГМ-продукції) та її маркування для гармонізації українського законодавства з європейським.

Згідно із законопроектом, який був затверджений 11 жовтня, державний контроль обігу ГМ-продукції, ветпрепаратів, кормів із ГМО здійснюватиме Держпродспоживслужба.

Законопроектом забороняється промислове виробництво та введення в обіг ГМО та ГМ-продукції до держреєстрації ГМО і ГМ-джерела. Ввезення харчових продуктів, косметичних та лікарських засобів, кормових добавок можливе лише за отримання держреєстрації ГМ-джерела.

Харчові продукти, ветпрепарати, корми та кормові добавки, які мають в складі ГМО, повинні маркуватися певним чином.

Продукція, яка має в складі від 0,9% ГМО, повинна мати на етикетці напис «Ця продукція має в складі ГМО» із зазначенням виду організму, а також інформацію про це в супровідних документах, які додаються до продукції.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, він повинен забезпечити надійне інформування споживачів про ГМО в харчових продуктах, кормах, кормових добавках, ветпрапаратах.

Законопроект розроблений для імплементації Україною вимог Директиви №2001 / 18 / ЄС, Регламенту (ЄС) № 1830/2003.

Сам по собі факт присутності в генотипах сортів та гібридів генетично модифікованих конструкцій ще не є ознакою їх шкідливості. Еколого-генетичні та соціальні наслідки використання генетично модифікованих об’єктів не прогнозовані, у всякому разі в ближній перспективі. Слід враховувати, що серед генетично модифікованих об’єктів можуть зустрічатися не тільки шкідливі, небезпечні й навіть агресивні, але й корисні.Тому задачею експертизи має бути не факт формального встановлення присутності чи відсутності ГМО в продукції, що піддається експертизі, а у визначенні ознак її безпечності або шкідливості.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: У чотирьох областях України запустили пілотний проект із безпечності молока.

Джерело: http://www.agrotimes.net

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>