МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Свині без сала
2017-10-26

Вчені відредагували гени та вивели свиней, в тілах яких міститься менший відсоток жиру.

Нове дослідження було проведено міжнародною групою дослідників в Китаї та Великобританії.

Геном свиней змінили з використанням технології CRISPR/Cas9, завдяки якій у поросят з'явився ген UPC1, що відповідає за терморегуляцію. Цей ген є у більшості ссавців, але свині його позбавлені, тому їм для регуляції температури тіла потрібен товстий шар жиру.

В цілому було зроблено 13 спроб змінити генотип ембріонів свиней. Три з них в кінцевому підсумку були успішними. На світ з'явилися 12 поросят, в тілах яких в майбутньому буде в середньому, на 24% менше жиру, ніж у звичайних свинях. При цьому вони будуть здоровими, завдяки швидкому обміну речовин.

Така зміна генотипу, за запевненнями вчених, дозволить свиням вижити в більш холодному кліматі, а також допоможе збільшити виробництво м'яса.

Етика створення генетично модифікованих тварин є предметом численних дискусій, і вже є багато законів, які забороняють використовувати таких тварин в їжу в багатьох країнах, включаючи США. З іншого боку, в Китаї це питання відрегульовано слабо, тому подібні експерименти в цій країні можливі.

Чи потраплять свині без сала на тваринницькі ферми? Це питання залишається поки що відкритим.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Ця продукція має в складі ГМО! Розроблено законопроект про державний контроль обігу генетично-модифікованої продукції

За матеріалами: http://agronews.ua
 

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>