МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Україна знаходиться на третьому місці по виробництву волоського горіха
2017-10-30

Україна, ЄС і Чилі на світовому ринку виробництва волоського горіха займають по 5% і поділяють третє місце. Світовими лідерами з виробництва волоських горіхів сьогодні є Китай і США. Ці країни займають 50% і 29% світового виробництва горіхів відповідно (в перерахунку на горіхи в шкаралупі). 

Загалом Україна виробляє близько 110 тис. т горіхів, тобто такий же обсяг, як всі країни ЄС-28 разом взяті. 

Основним ринком збуту для українських волоських горіхів в даний час є ринок Азії, за останні 5 років експорт в ЄС також активно зростає. Основною позицією експорту в країни Європи є волоські горіхи очищені. Постачі цієї продукції за вказаний період виросли на 16% і в 2016 році експорт склав майже 7 тис т, що в грошовому вираженні складає $25 млн. Таким чином, Україна виступає четвертим найбільшим постачальником горіхів в ЄС, поступаючись лише США, Молдові та Чилі.

За підсумками 2016 року, Україна експортувала 27 тис. т лущених горіхів на суму $65 млн.

«Головною проблемою в експорті волоських горіхів є неоднорідність партій і відповідно їх ціна. Понад 90% горіхів вирощується домогосподарствами, потім збираються і формуються в партію для експорту. Такі горіхи є несортовими і значно поступаються за зовнішніми характеристиками тим же американським і чилійським», - зазначила експерт аграрних ринків УКАБ Дарина Гриценко.

За її словами, для нарощування експорту горіхів необхідно збільшувати площі під промисловими насадженнями, вирощувати сортові горіхи, придатні для подальшої обробки та експорту.

Варто зазначити, що, за підрахунками експертів, сьогодні закладка горіхового саду обходиться в $1800 за гектар.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Відкриють новий завод по переробці волоських горіхів

В Україні висадили першу промислову плантацію фундука

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>