МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Фермерські сири ручної роботи. Історія вдалого бізнесу
2017-10-31

Історії людей, які починають займатися еко-фермерством завжди цікаві та надзвичайно різні. Хтось кидав усе, вчився на своїх помилках та створював свій власний перший бізнес на селі. Інші продовжували розвивати бізнес, який дістався від батьків. Саме таким прикладом є фермер Тарас Ложенко, засновник “Доооброї ферми” під Києвом.

Батько Тараса почав займатися фермерством "на удачу" - побився об заклад з товаришем, що на цьому можна заробити грошей.

“Мій батько років 12 тому почав займатися розведенням биків м’ясних порід. Згодом стало шкода тварин, адже поки вони виростають, встигаєш до них прив’язатися. Тому батько вирішив займатися молочними коровами. І коли він досяг екстракласу, ми вирішили робити сир. Вся родина на нього дивилася з подивом, адже за освітою він сам інженер, та почав вивчати нову справу”, – розповідає Тарас.


Коли ж почали організовуватися доставки у Київ, Тарас Ложенко запропонував батькові свою допомогу. За його словами, батько був дуже радий, що його син зацікавився справою. На той час Тарас мав свій рекламний бізнес, проте потроху втягнувся й у фермерство.

“Поступово я почав занурюватися в тему переробки молока. Згодом ми завели кіз, щоб робити сири не лише з коров’ячого, а і з козиного молока”, – згадує він.


Це було 5 років тому.

Перед тим, як відкрити сироварню, фермери багато подорожували та відвідали 11 закордонних ферм. Приклад технології вони запозичили з невеликої козиної сироварні у Франції. Свій сир “Марк” фермери назвали в честь французького друга.

Це той сир, який можна було скуштувати 500 років тому у Франції: без домішок, консерваторів та ароматизаторів. Сир “Марк” витримують 5-7 місяців та натирають солоною водою.


Важлива перевага сирів “Доообра ферма” у тому, що в середньому їм від 3 до 6 місяців (для порівняння, магазинні сири зріють лише 20 днів).

Сири виробляють вручну і тільки з натурального молока, зібраного сьогодні, саме тому, запевняють фермери, повторити один і той же смак двічі просто неможливо. Кожна головка сиру — унікальна і неповторна.

Що цікаво, усе – від посадки пшениці до доставки вже готового сиру – фермери роблять власними силами. Це ще один приклад того, що на селі можна дійсно виготовляти якісну органічну продукцію та створити на цьому непоганий бізнес.Нагадаємо, що 7 грудня в селі Михайлівка Глибоцького району Чернівецької області відбудеться урочисте відкриття кооперативу «Добрі ґазди», до складу якого увійшла невеличка сироварня, яка виготовлятиме сири за австрійськими технологіями.

За матеріалами: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>