МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Яким сортам яблук віддають перевагу європейські споживачі
2017-11-03

Голден Делішес, Гала, Айдаред, Ред Делішес, Джонаголд, Джонагоред, Чемпіон – найбільш популярні сорти яблук у 2016 у Європі.

Майже той самий сортовий склад і в США, з включенням ще Фуджі та Гренні Сміт. Азійські країни більш полюбляють червоне яблуко. Про це розказав Дмитро Крошка, голова асоціації «Укрсадпром».

80% у товарній структурі виробництва країн Південної півкулі займають такі сорти: Гала, Ред Делішес, Фуджі, Гренні Сміт, Кріпс Пінк.

Найбільшим виробник яблук в Європі є Польща. «З 2010 року коли почала діяти дотаційна програма, збільшився врожай, Польща посунула Італію, Францію, Бельгію – історичних гравців на ринку фруктів, бо стала вирощувати дешеві яблука», - додав Дмитро Крошка. У Південній півкулі лідирує Чилі.

На думку експерта, українські садівники вирощують надто багато сортів, що не дозволяє формувати великі експортні партії. В деяких господарствах доходить до декількох десятків сортів.

В останні роки стрімко зростає виробництво яблук в КНР. Там зосереджена половина світового урожаю яблук і 2/3 світового урожаю груш. Бувши найбільшим виробником, Китай є й найбільшим споживачем цих фруктів. Друге місце займає Індія, де до нового року діє заборона на імпорт.

«Українські виробники майже нічого не роблять, щоб реалізовувати яблука не з поля, а зберігати, щоб отримати потім більший прибуток. Ринок вимагає товарної якості, для цього потрібні кроки пов’язані з логістикою, крім того правильно виростити», - розказав Дмитро Крошка.

Більш як 100 країн імпортує українські яблука. А взагалі у світі лише 24 країни завозять понад 100 тис т цих фруктів. Для закордонних постач дуже важлива тара. Якщо вітчизняний споживач готовий купувати яблука прим'яті чи з іншими дефектами, то закордонний більш вимогливий.

Нинішній рік в цілому не врожайний. В країнах ЄС урожайність зменшилась на 20%. Найбільше постраждала Бельгія, Польща втратили близько 30% урожайності.

По Україні державна статистика показує приріст урожаю на 1%. Проте Крошка досить скептично оцінює ці данні. «За нашою інформацію зменшення урожаю складе близько 40%. Великої шкоди було задано якості продукції – багато сітки на Голдені, багато деформації», - додав голова асоціації «Укрсадпром».

РЕКОМЕНДУЄМО: Нідерланди готові співпрацювати з українськими садівниками

Україна знаходиться на третьому місці по виробництву волоського горіха

Українські садівники розширюють ринки збуту

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>