МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Скляне місто теплиць у Нідерландах
2017-11-05

Голландські теплиці займають площу понад 60 км². Можна сказати, що це ціле місто зі скла, де основна увага приділяється технологіям енергоефективності та адаптації до зміни клімату. 

Тепличний ринок в Нідерландах є одним із провідних сільськогосподарських ринків у світі, завдяки використанню сучасних технологій і передових методів вирощування. Виторг, який отримують від голландських теплиць, є колосальним. 


Фаворит на ринку 


Вирощування в теплицях високоякісних овочів і фруктів високої якості - досить прибутковий бізнес, особливо у великих масштабах. Адже велика частина продукції може бути продана не тільки в супермаркетах, але й на гуртових ринках. Для забезпечення такого рівня виробництва, теплиці повинні працювати професійно й економічно ефективно.Управляти кліматичними умовами й оптимізувати ресурси непросто, тому голландці роками напрацьовували схеми взаємодії всіх процесів. 

Голландський тепличний бізнес добре відомий своєю відчутною часткою у світовому постачанні квітів, рослин і овочів. Експорт плодоовочевої продукції становить 7 мільярдів євро на рік. В Нідерландах утримання теплиць у значній мірі залежить від природного газу: голландські теплиці становлять майже 10% його національного споживання. З підвищенням рівня екологічної обізнаності та зростанням цін на паливо розробляються нові методи, зменшуючи цю залежність на користь альтернативних джерел. Успіх полягає в концентрації багатого досвіду протягом багатьох років у різних галузях садівництва й овочівництва, які дозволили голландцям зайняти значну частину глобального тепличного ринку.

Різноманітність та інновації стали ключовим фактором зміни асортименту продукції на більш ринкову. Разом з тим, зростання виробництва призвело до поступового скорочення кількості гравців - вони стали укрупнюватися й оптимізувати роботу. 


Курс на економію 


Основною метою всіх останніх голландських розробок у тепличному бізнесі було зменшення споживання енергії та викидів вуглекислого газу, цього вимагала і державна екологічна програма до 2020 року. Так, у результаті за період 2010-2015 рр., показник CO2 в Голландії скоротився на 30% - з 8,1 до 5,7 тонн. 

У теплицях енергія в першу чергу потрібна для опалення та освітлення. Але, завдяки раціональному використанню, в період з 2010 по 2015 рік, споживання енергії на квадратний метр площі теплиці скоротилося на 7%. Через скорочення загального споживання енергії на квадратний метр викиди CO2 також зменшилися на 0,41 тонни. І це лише початок. 

Щороку з'являються нові проекти теплиць, в яких залежність від викопного палива в значній мірі знижується. Замість цього теплиці перетворюються в джерела сталої енергії. Деякі проекти навіть здатні забезпечувати енергією приміські райони, оскільки виробляють її більше, ніж споживають. 


Власний центр інновацій 


Wageningen URGreenhouse Horticulture є голландським авторитетом у галузі знань про взаємозв'язок між кліматичними факторами та ростом рослин, їх виробництвом і якістю. Вони підтримують розвиток індустрії тепличного садівництва новим обладнанням, датчиками й матеріалами, а також розробками в області вирощування в кондиціонованих теплицях. 

Можна виділити кілька основних напрямків, за якими працюють Wageningen URGreenhouse Horticulture. 

Клімат контроль. Клімат і споживання енергії в теплиці взаємопов'язані. Найменші коливання впливають на споживання енергії й навпаки. Більш того, всі зміни клімату, будь то пов'язані з освітленням, температурою та вологістю, будуть впливати на ріст врожаю, врожайність і якість продукту. Інститут працює над складними процесами поєднання парникових структур і їх впливу на рослини. На основі цих процесів надається точний образ розподілу клімату в усій теплиці, а також на рівні мікроклімату навколо рослин, перекладений в тривимірний розподіл температури, вологості, світла та іншого. Наприклад, можна визначити правильну холодопродуктивність і правильну вентиляцію, включаючи розмір і місце отвору. Це дозволяє визначити віддачу від інвестицій, коли компанії планують встановити систему клімат-контролю. 


Захист рослин. Інститут розробляє стратегії та методи для постійного захисту рослин. В цей процес входить застосування біологічної дії на шкідників і застосування хімікатів за відповідною технологією. 

Устаткування. Wageningen UR Greenhouse Horticulture розробляє нове інноваційне обладнання для датчиків, регуляторів клімату, нові матеріали для покриття, прилади для нагрівання, охолодження, осушення та штучного освітлення та інше. 

Полив і мінеральні добрива. Стан ґрунту, кількість води й добрив завжди були важливими аспектами в секторі садівництва. Інститут активно працює над ними разом із виробниками та постачальниками. Зокрема, розвивають технології точного постачання поживними речовинами, поліпшення опірності ґрунту і розвиток нових систем гідрокультури.

Якість і виробництво. Фінансові доходи від конкретної культури в значній мірі залежать від термінів дозрівання і кількості продукту. Оптимальний контроль культивації гарантує гарну якість. У Wageningen UR розробляють моделі зростання культур і процеси моніторингу рослин, щоб забезпечити точний контроль над культивуванням. Крім того, розробляє методи фенотипування для більш ефективного розведення нових сортів. 


Клуб 100 


"Клуб 100" на базі підрозділу університету Wageningen UR Greenhouse Horticulture був заснований "Клуб 100", який надає голландським компаніям доступ до новинок і розробок на тепличному ринку. Ця група підприємців також є основним бенефіціаром наукових досліджень. 

Головна перевага членства полягає в тому, що у цих компаній є "фора" в 5-10 років у використанні прототипів технологій до того, як вони потраплять на ринок. Це дозволяє тепличному сектору розвиватися швидше, попри такі перешкоди, як: подорожчання енергоносіїв, директиви Європейського Союзу щодо зменшення кількості парникових газів і жорстокі умови самого ринку, який кожен день вимагає більш досконалого процесу вирощування і покращення продукту. Членами "Клубу 100" можуть стати виключно голландські постачальники й торговці у сфері тепличного господарства, які постачають матеріали, обладнання, програмне забезпечення або фінансують цей сектор. Дозволено вступати некомерційним організаціям, які займаються інноваціями та розвитком тепличного садівництва. Всі учасники зобов'язані підписати дворічний контракт, але кожен рік вони можуть продовжити його на наступні два роки. Це гарантує, що проекти не будуть скасовані до їх завершення у зв'язку з вибуттям компаній з членства організації.

РЕКОМЕНДУЄМО: Голландія - маленька країна, яка годує весь світ

Нове життя елеватора Кейптауну: п'ятизірковий готель і музей сучасного мистецтва

Джерело: http://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
14.12.2018
Переселенка з Донбасу налагодила виробництво арахісової пасти на Полтавщині
Валентина Жосану виграла грант у розмірі 130 тис. грн та відкрила цех з виробництва арахісової пасти під торговою маркою VegaNuts
13.12.2018
Рахунки МінАПК заблоковані, дотацій не буде до кінця грудня
Ряд сільгоспвиробників зіткнулися з проблемами при отриманні дотацій за програмою компенсації 25% вартості придбаної вітчизняної сільгосптехніки
13.12.2018
На новому заводі Херсонщини запустили виробництво яблучного соку «Краса Азова»
Технологія виробництва дозволяє виготовляти натуральний сік без додавання концентратів, води та цукру

Статті

всі статті >>
10.12.2018
Кращі серед лідерів. Найцікавіше з Kernel PRO100 AGRO
На Kernel PRO100 AGRO спеціалісти компанії "Кернел" розповіли не лише про плани на майбутнє, а й поділилися секретами успіху  провідного у світі та найбільшого в Україні виробника та експортера соняшникової олії
06.12.2018
BASF винайшла інноваційний фунгіцид, який стане абсолютно новим рішенням для аграріїв
Компанія розпочинає виробництво інноваційного фунгіциду Revysol®. Перша поява препарату на світових ринках очікується 2019-2020 рр.
06.12.2018
В Києві більше не буде представницького офісу "Мрії"
Зараз компанія веде переговори зі співробітниками щодо можливості їх переїзду на постійне місце роботи в Тернопіль і Львів