МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

90% врожаю української лохини йде на експорт
2017-11-06

Україна впевнено наближається до європейських лідерів виробництва лохини садової (культивованої чорниці). Цілком можливо, що в найближчі роки за площею насаджень лохини наша країна випередить навіть таких основних європейських виробників цієї ягоди, як Польща, Іспанія та Німеччина. 

Сьогодні польські фермери вирощують лохину на площі 3,5 тис. га, в Іспанії плантації під цією ягодою становлять близько 2,5 тис. га, а виробничі площі Німеччини 2 тис. га.

Станом на початок 2016 року, загальна площа плантацій під лохиною в Україні становила лише 700 га, але тільки за 2016-2017 рр. ця площа подвоїлась. 

За даними експертів, середній рівень врожайності на українських плантаціях лохини садової зараз досягає 3,5 т/га.

На жаль, через низьку купівельну спроможність українців, внутрішній ринок не є пріоритетним для українських виробників лохини. Тож сьогодні майже 90% врожаю лохини Україна експортує.

В поточному сезоні мінімальна ціна на лохину в господарствах була на рівні 90-100 грн/кг (2,87-3,19EUR/кг), а в мережах ягода пропонувалась по 180-200 грн/кг (5,74-6,38 EUR/кг).

На експорт господарства відправляли лохину в розпал сезону по 150-180 грн/кг (4,78-5,74 EUR/кг).

“Всі комерційні проекти під культивованою чорницею в Україні сфокусовані на експорті, бо, по-перше, попит на українську ягоду є дуже високим на європейських високомаржинальних ринках, по-друге, споживання на внутрішньому ринку є досить низьке через високу вартість ягоди”, - розповів Олег Босий, міжнародний експерт ягідного ринку України, під час виступу на “Агрофорумі” в м.Запоріжжя.

Сьогодні українські фермери майже не працюють над просуванням лохини на внутрішньому ринку. “Господарства переважно постачають в українські мережі ягоду другого сорту, або відбракування, найкраща продукція йде на експорт. Але мова йде про найдорожчу свіжу ягоду! Звичайно, за таких умов неможливо розраховувати на успішні продажі”, - каже пан Босий.За попередніми оцінками експертів, у 2017 році Україна зібрала близько 2,5 тис. тонн лохини. Врожай міг бути помітно більшим, але прогноз довелося знизити через весняні заморозки. Втім, це не завадило Україні в черговий раз збільшити експорт цієї ягоди. Близько 60% від обсягу зібраного врожаю було продано на зовнішніх ринках.

За даними “Інфо-Шувар”, протягом 2017 року, Україна відвантажила на зовні 1,8 тис. тонн лохини, збільшивши результат в порівнянні з минулим роком майже на 35%.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Індія зацікавилась українськими яблуками та лохиною 

Перспективи розвитку ягідництва України

Джерело: http://info.shuvar.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>