МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

"Гадз" оформило аграрну розписку під заставу яблук
2017-11-07

В Україні з’явилася перша аграрна розписка, яку оформили садівники. Її оформило фермерське господарство «Гадз» (Тернопільська область).

Раніше «Гадз» покривав свої потреби у фінансах коштом традиційного банківського кредитування.

«Зазвичай ми купуємо раз на рік засоби захисту рослин на суму 12-15 млн грн, ‒ розповів Олег Грицак. – Цього року ми вже зробили таке придбання. Але потім виникла потреба докупити невелику партію з двох препаратів. І ми вирішили скористатися можливостями аграрної розписки».

За нею господарство отримало товару на 170 тис. грн під заставу більш ніж 212 тис. грн. Заставою послужили яблука сорту Голден на площі 1,96 га. Кредитором виступила Фірма «Ерідон». Дія розписки розрахована на один місяць.

«Ми думаємо про розширення можливостей – про будівництво, закупівлю нового обладнання. Все це вимагає значних коштів», ‒ пояснив заступник голови фермерського господарства Олег Грицак.

Так, у перспективі господарство передбачає втричі збільшити потужності свого логістичного центру.

Якщо експеримент із новим інструментом фінансування виявиться успішним, то вже невдовзі господарство оформить аграрну розписку на щорічну закупівлю засобів захисту рослин, уточнив Олег Грицак.

До цього аграрні розписки як інструмент фінансування малого та середнього агробізнесу використовувалися винятково для вирощування зернових та олійних культур.

Аграрні розписки на Тернопільщині були запроваджені на початку жовтня 2016 року. Станом на кінець жовтня поточного року їх уже тут видано 12.

Нагадаємо, що цього року фермерське господарство "Гадз" почало експортувати плодові саджанці в Нідерланди.

Джерело: http://www.agrotimes.net

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>