МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Нові вимоги ЄС до українського меду
2017-11-08

Імплементація європейських вимог до українського меду відповідно до оновленого плану виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС запланована до кінця 2019 року.

Про це повідомляє прес-служба проекту ЄС Association4U.

6 листопада відбувся інформаційний захід для журналістів щодо запровадження європейських вимог до українського меду.

Зустріч було організовано Мінагрополітики за підтримки проекту ЄС Association4U.

Під час заходу заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева та голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа пояснили суть європейських норм, їх майбутній вплив на галузь, а також особливості державного контролю за дотриманням вимог ЄС.

Вимоги ЄС до меду, що будуть зафіксовані у Наказі Мінагрополітики, стануть обов’язковими для виконання ― на відміну від вимог відповідного Державного стандарту України, який наразі є добровільним.

Прийнятий Наказ Мінагрополітики встановлюватиме вимоги щодо термінології, маркування, основних характеристик продукту, які передбачають класифікацію за походженням та способом виробництва, а також основні критерії складу меду, за якими його ідентифікують.

Запровадження європейських вимог сприятиме: підвищенню якості меду на внутрішньому ринку; створенню ефективної системи контролю за безпечністю та якістю (словом «мед» зможе називатися тільки той продукт, що відповідає усім вимогам якості та безпечності); підвищенню довіри до меду, що продається на внутрішньому ринку ― через обов’язкові вимоги до маркування; спрощенню процедур експорту до ЄС.

Ще однією важливою темою для українського бджільництва є питання об’єднання пасічників.

Президент Спілки пасічників України Володимир Стретович переконаний, що разом пасічники зможуть ефективніше долати проблеми отруєння бджіл, розширювати та покращувати виробництво, співпрацювати з органами влади, претендуючи на державну підтримку, а також просувати свою продукцію ― як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: Хто виробляє і куди експортують український мед

Пасіка Agricom Group працює не для виробництва меду

Джерело: http://agravery.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>