МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Новий ягідний кооператив на Київщині
2017-11-13

На Київщині, поблизу села Небелиця, розташована велика ферма з вирощування ягід. На місцевих полях майже на 50 га землі фермери вирощують малину, лохину, суницю звичайну і дрібноплідну. Найбільшу площу на господарстві займає малин - майже 2/3 площ засіяно саме цією культурою.

Ще три роки тому підприємці Євген Базілюк та Олександр Попчук навіть і не думали, що займуться органікою.

За три роки фермери вже вклали у цю ферму приблизно 4 млн грн. Стверджують, що органічна полуниця окупить себе протягом двох, малина ― трьох, а лохина ― аж п’яти років.

На цій фермі у пікові періоди працює приблизно 50 робітників із сусідніх сіл, ягоди збирають вручну. З гектара малини чи то суниці вони можуть зібрати від трьох до шести тонн врожаю, полуниці ― десять. Але до таких ягідних об’ємів український ринок поки що не готовий, адже поки що ринок свіжих органічних ягід дуже слабкий.

Зараз підприємці реалізують свіжі ягоди лише столичним супермаркетам. Кілограм органічної полуниці чи малини фермери віддають по 100 грн, суниці або лохини ― майже по 400 грн. Звичайно, такі ягоди не по кишені багатьом українцям. Тому підприємці вирішили 90% відсотків врожаю заморозити.

Продукцію можна збирати весь рік, урожай заморожувати та формувати партію.

«Культура органічної замороженої продукції в нашій країні ще не розвинена. А за кордоном це на порядок вище коштує. Там є клієнт і туди ми будемо йти», ― сказав Попчук.

Іти в Європу потрібно з органічним сертифікатом. Та підприємці заздалегідь подбали про це і з самого початку подали відповідні документи, чекали три роки і отримали.

Наразі фермери із «ВЛТ Флора» вже зібрали по 10 тонн замороженої малини та полуниці.

Для того, щоб експортувати за кордон, бізнесмени створили кооператив, до якого входять схожі підприємства.

«Ми всі разом збираємо врожай, заморожуємо його, формуємо партію і будемо цим кооперативом шукати клієнта і відправляти продукцію за кордон», ― розповів Попчук. 

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Виробники ягід України створили нове об'єднання

Перший український сільськогосподарський кооператив продовжує об'єднувати агровиробників України

Західноукраїнський конгрес ягідників у Тернополі висвітлив актуальні питання та проблеми

Джерело: http://agravery.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>